Projekty,  zaprojektowane przez VICTORIA PLASENCIA INTERIORISMO

21 pomysłów na zmiany w domu za mniej niż 100 złotych!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wydaje się nam, że metamorfoza wnętrz to ogromna inwestycja. Dlatego, chociaż dawno już przestaliśmy być z nich zadowoleni, pozostawiamy nasze aranżacje bez żadnych zmian, odwlekając je na moment, w którym akurat domowy budżet będzie nadzwyczaj opasały. Błąd! Oczywiście za ogromne remonty nie powinniśmy zabierać się bez posiadania zabezpieczonych środków, jednak do szybkiej przemiany wystroju wystarczy nam… nawet mniej niż 100 złotych! 

Kluczem będzie tutaj dobry pomysł. Przemyślana zmiana nawet jednego elementu może sprawić, że nasz dom lub mieszkanie będą nie do poznania! Nie wierzycie? Koniecznie sprawdźcie tę listę 21 idei naszych ekspertów od architektury wnętrz. A potem… czas zabrać się do pracy!

1. Światła LED pod meblami

Można kupić je naprawdę tanio, a nagle okaże się, że możemy w końcu przygotowywać posiłki przy odpowiednim oświetleniu, nie w egipskich ciemnościach!

2. Wyszorowanie i higienizacja płytek w łazience

Wydaje się Wam to oczywiste? O ile zazwyczaj regularnie myjemy podłogę w łazienkach, to niestety zdarza nam się zapominać o ścianach. Aby efekt był zniewalający, potrzebne nam będą odpowiednie środki czystości. Nie musimy jednak wydawać na nie fortuny: ocet winny sprawdzi się doskonale!

3. Obojniki i stopery

Projekty, Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez homify
homify

Natural Rope Knot Door Stop

homify

… czyli inaczej zatrzymywacze! Wszystkie te produkty, dzięki którym nasze drzwi się zatrzymują w miejscu lub przestają obijać ściany. Nie muszą wyglądać dziwnie, mogą stylowo, nawet stając się elementem dekoracyjnym z prawdziwego zdarzenia. Spójrzcie na powyższy przykład.

4. Nowa wycieraczka

Projekty, Okna i drzwi zaprojektowane przez Boscolo
Boscolo

Upper Park, Loughton

Boscolo

Szybko, tanio i bezboleśnie, a może co dzień wprawiać nas w dobry humor już od progu!

5. Odświeżone i naoliwione drzwi

Projekty, Okna i drzwi zaprojektowane przez Modern Doors Ltd
Modern Doors Ltd

Ravenna Oak Internal Door Prefinished

Modern Doors Ltd

Skrzypiące drzwi budzą wszystkich domowników, kiedy tylko w nocy mamy ochotę na małe co nieco? Przecież wystarczy je naoliwić i już można podjadać w sekrecie. Przy okazji nie zapomnijmy usunąć kurzu z trudno dostępnych miejsc.

6. Zabezpieczenie nóg mebli

Dlaczego ten praktyczny lecz niewidoczny zabieg może odmienić nasze wnętrze? Otóż dlatego, że dzięki niemu nareszcie przestaniemy odkładać na później eksperymenty z rozmieszczeniem mebli z obawy przed porysowaniem parkietu.

7. Ochrona skórzanych sof

Jesteście szczęśliwymi posiadaczami kanapy czy fotela obitego naturalną skórą? Nie zapominajcie o tym, by od czasu do czasu odpowiednio ją nawoskować. Ten błysk od razu uszlachetni wnętrze, a przy tym pozwoli na lepszą konserwację często używanego mebla.

8. Dekoracja ścian DIY

Projekty, Ściany zaprojektowane przez Rebel Walls
Rebel Walls

ABC for the Spelling Bee, Black

Rebel Walls

Czemu ściany nie miałyby być świadectwem kreatywności naszej lub naszych dzieci? Oczywiście potrzebny tutaj będzie gotowy projekt zanim weźmiemy się za malowanie, ale dekoracje wykonane samodzielne warte są nakładu pracy – będą napawać nas dumą za każdym razem, kiedy na nie spojrzymy.

9. Praktyczne haczyki

… o stylowym designie i problem z przechowywaniem (np. ostrych narządzi) z głowy!

10. Kolorowy sufit

Zmiana koloru ścian to zbyt duże ryzyko? Może czas poszaleć z sufitem? Ta płaszczyzna wcale nie musi pozostać biała!

11. Wazony i świeże kwiaty

Projekty, Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez rigby & mac
rigby & mac

Ceramic Cactus Vases

rigby & mac

Rośliny we wnętrzu zawsze je ożywiają, a cięte kwiaty lub gałązki z pąkami na wiosnę to element dekoracyjny, który można stale wymieniać, sprawiając samemu sobie czy drugiej osobie przyjemność. Fantazyjne wazony będą dodatkową motywacją.

12. Naklejki z winylu

Projekty, Ściany i podłogi zaprojektowane przez Vinyl Impression
Vinyl Impression

Hand drawn flower (pack 1) wall stickers

Vinyl Impression

O każdym kształcie i w każdym kolorze! Wyglądać będą jak namalowane ręcznie i przydadzą naszym wnętrzom osobistego charakteru.

13. Nietypowe oświetlenie

Projekty,  zaprojektowane przez Imperfect Interiors
Imperfect Interiors

Open Plan 1st floor Living room

Imperfect Interiors

Nowa lampa spokojnie może kosztować nas kilkaset złotych, ale przecież jest tyle innych pomysłów na zmiany w oświetleniu naszych wnętrz. Może na nudną lampkę na stoliku nałożyć… papierowy klosz? Albo samemu stworzyć kandelabr?

14. Porządki w szafie

Zamiast narzekać na niedomykające się drzwi szafy i uciekać w sny o przestronnej garderobie, może najwyższy czas wziąć się za porządki? Przewietrzona szafa to szafa funkcjonalna.

Wasza szafa tylko przysparza Wam zmartwień? Tutaj znajdziecie inspiracje do zmian na wielką skalę: Szafy i garderoby marzeń.

15. Zmiana kosza na pranie

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

Tricks laundry basket

homify

Nawet ten pozornie mało atrakcyjny element może okazać się dekoracją spinającą w całość wystrój wnętrza. Trzeba tylko dać mu szansę i postawić na ciekawy projekt.

16. Zmiana żarówek i kabli

Projekty, Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez An Artful Life
An Artful Life

Bare bulb fabric flex light

An Artful Life

Standardowe żarówki to niejedyne rozwiązanie. Obecnie bardzo łatwo kupić takie w stylu retro, o nietypowych kształtach czy nawet kolorach. Taka zmiana to koszt niewielki w porównaniu z wymianą lampy! Możemy też pomyśleć o zmianie kabla na bardziej estetyczny i już mamy przed sobą industrialną perełkę…

17. Zmiana dywanu

Projekty, Domy zaprojektowane przez StudioG

W niektórych domach niestety głębokie czyszczenie byłoby już ogromną zmianą! Cena nowego dywanu może być bardzo różna, ale zawsze jest mniejsza niż metamorfoza całego umeblowania pokoju dziennego.

18. Uporządkowana kuchnia

Brzmi jak oczywistość, ale może czas poprzestawiać tackę z oliwami, toster, chlebak, pozamieniać miejscami sztućce z talerzami? Reorganizacja może okazać się przełomowa!

19. Odświeżacze powietrza

A może jesteście szczególnie wrażliwi na zapachy? Obecnie odświeżacze powietrza można kupić w naprawdę eleganckich kształtach.

20. Przemalować półki

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Diagonal Furniture
Diagonal Furniture

Tomado Floor Standing Shelves

Diagonal Furniture

Proste, drewniane półki znajdziemy w prawie każdym domu. Czas je przemalować i odmienić charakter wnętrza!

21. Sztuka w domu

Projekty, Sztuka zaprojektowane przez HAM
HAM

HAM Screen Prints

HAM
HAM
HAM

Tanim sposobem na przemianę jest wprowadzenie sztuki do wnętrz i nie mamy tutaj na myśli drogocennych obrazów ubezpieczonych od kradzieży! Stylowy plakat czy nawet otrzymana od przyjaciół pocztówka z dziełem sztuki lub zabawną grafiką raz oprawiona, może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza. 

Którą z porad zastosujecie u siebie?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu