Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Lotos Design

10 genialnych pomysłów na półki w łazience

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Organizacja małej łazienki może wydawać się trudnym zadaniem i z założenia tak właśnie do tego podchodzimy. Wiadomo, że w łazience potrzebujemy dużo miejsca na ułożenie ręczników, zapasu papieru toaletowego, kosmetyków i wielu więcej akcesoriów potrzebnych na co dzień w łazience. W małej łazience, oczywiście, tego miejsca brakuje. Jeżeli jednak zrozumiemy w jaki sposób wykorzystać półki, regały i szafki, aby uzyskać maksymalną przestrzeń magazynową w łazience, cały proces projektowania łazienki okaże się przyjemny. 

W jaki sposób zapobiec powstawania bałaganu i uzyskać optymalną przestrzeń, przy czym nie stracić majątku na remont? Zaraz się dowiecie!

​1. Samodzielnie zainstalujmy półki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Cris Nunes Arquiteta
Cris Nunes Arquiteta

Lavabo e banheiros, Maceió AL

Cris Nunes Arquiteta

Zamocowanie półek w łazience jest w miarę prostym procesem – okaże się to prostsze niż możnaby się spodziewać! Wszystko czego potrzebujemy, to dwie ścianki do których przymocujemy półki tworząc coś na styl regału. Nie musimy też decydować się na klasyczne, drewniane deski, ale wybrać wzory ażurowe lub cokolwiek innego, co przyjdzie nam do głowy, a będzie możliwe do wykorzystania. W ten sposób sami decydujemy o wysokości między półkami, przez co mamy pewność, że wszystkie, nawet najwyższe akcesoria zmieszczą się na półkach.

​2. Wykorzystajmy każdą dostępną przestrzeń

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Cris Nunes Arquiteta
Cris Nunes Arquiteta

Apartamento no cond Barra Bali, Barra de São Miguel Al

Cris Nunes Arquiteta

W małej łazience może nie być miejsca na regały, a w każdym tego typu pomieszczeniu znajduje się umywalka – wykorzystajmy przestrzeń pod umywalką! Możemy zabudować tą przestrzeń zyskując bardzo funkcjonalną szafkę i półki.

​3. Wnieśmy ciepło za pomocą drewna

Inną sztuczką na szybki montaż niewielkich półeczek jest przykręcenie (lub przyklejenie) niewielkich desek do ściany – szczególnie jeżeli ściana również pokryta jest drewnem! W ten sposób stworzymy bardzo stylowy i praktyczny element ocieplający wnętrze łazienki.

​4. Przestrzeń wokół obowiązkowych elementów wyposażenia

Planując łazienkę, nie możemy pominąć wspomnianej już wcześniej umywalki – wokół niej znajdziemy sporą przestrzeń do wykorzystania, a przecież nie całą ścianę musi zajmować lustro. Z brzegu możemy zainstalować wąski szereg półeczek, które zapewnią miejsce wszelkim bibelotom i elementom dekoracyjnym.

​5. Przestrzeń za drzwiami

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Kali Arquitetura
Kali Arquitetura

SRR | Banho Suíte

Kali Arquitetura

Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie niejednokrotnie zapomnianego obszaru tuż za drzwiami! Często zostawiamy tą strefę nieruszoną, ponieważ przy otwartych drzwiach nie ma do niej dostępu. Spójrzmy prawdzie w oczy: zazwyczaj zamykamy za sobą drzwi do łazienki, stąd też pomysł wykorzystania tej płaszczyzny!

​6. Mały element, a ma znaczenie

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Workshop Interiors
Workshop Interiors

Bathroom Cupboard

Workshop Interiors

Zwykła szafka wisząca może nabrać zupełnie innego znaczenia, jeżeli zmodyfikujemy ją delikatnie zgodnie z naszymi potrzebami. Możemy przecież zmienić wysokość półek, lub wymienić drewniane półki na robiące świetne wrażenie szklane wstawki.

​7. Półeczka pod sufitem

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Studio Duggan

Możemy zainstalować długą półkę tuż pod sufitem, co pozwoli nam wykorzystać przestrzeń, o której istnieniu nawet nie wiedzieliśmy. Półka na tej wysokości na pewno nie zabiera przestrzeni – wręcz przeciwnie! A to, co tu ustawimy będzie zależało tylko od nas. Takie rozwiązanie jest szczególnie rekomendowane w łazienkach, w których mamy skośny sufit.

​8. Półka wbudowana w ścianę

Podczas bardziej gruntownych remontów, pójdźmy na całość i włączmy w projekt półki wbudowane w ścianę! Na zdjęciu mamy cudowny przykład tego, jaki efekt można osiągnąć, szczególnie jeżeli zadbamy o odpowiednie oświetlenie.

​9. Półki w rogu prysznica

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez 제이앤예림design

Co jak co, ale nie możemy zapomnieć o półeczkach przy prysznicu! Przecież tam znajdą się nasze kosmetyki codziennego użytku. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na nic większego, wykorzystajmy narożnik w strefie prysznicowej. Dzięki temu, wszystko będzie uporządkowane i pod ręką.

​10. Półeczki jako ozdoba ścian

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS
MOB ARCHITECTS

BALDUINA#2

MOB ARCHITECTS

Nie bójmy się wykorzystać wszelkich narożników i zakamarków łazienki. Pomyślmy o półkach jak o elementach dekoracyjnych i elementach umożliwiających ustawienie dekoracji! Wykorzystajmy różne materiały: drewno, szkło, ceramikę, beton, metale – znajdziemy ogromny wachlarz wzorów, więc nie bójmy się z nich korzystać.

Jeżeli jednak zamiast półek wolicie szafki, mamy dla Was: 12 szafek łazienkowych, które będziecie chcieli mieć u siebie w domu

Który pomysł najbardziej przypadł Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu