Dom przyszłości! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom przyszłości!

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
od Metro Cúbico Digital
Loading admin actions …

Dzisiejszy artykuł poświęcimy domowi przyszłości. Jest to projekt domu znajdującego się w Walii, w Wielkiej Brytanii, natomiast zdjęcia projektu wykonała portugalska firma specjalizująca się w produkcji 3D z siedzibą w Porto – Metro Cúbico Digital. Architekci odpowiedzialni za projekt: Hyde+Hyde Architects. Ten wspaniały projekt przedstawia wizję domów przyszłości, w których nie brakuje komfortu. Jego architektura jest wręcz niesamowita!

Jesteście ciekawi, jak prezentuje się ten dom? Zatem zobaczcie sami!

Dom przyszłości

Podstawa domu opiera się na formie prostokąta, jest prosta i tradycyjna, na niej znajduje się kolejny poziom, tym razem charakteryzujący się innowacyjną architekturą, która pozwoliła na zmaksymalizowanie przestrzeni i wpuszczenie do wnętrza ogromnej ilości naturalnego światła. W jego budowie wykorzystano takie materiały, jak drewno, kamień i szło, które występuje w dużej ilości na wyższym poziomie. Ta willa została postawiona na pięknym, zielonym terenie i jest otoczona przez duży trawnik ogrodu. Już z tego punktu dostrzec można oświetlenie wewnątrz domu, które wzbudza ciekawość i chęć zobaczenia, co kryje w sobie jego wnętrze.

Salon

Niesamowity salon, czyż nie?

Otulony drewnem pokój, którego podłogę pokrywa duży miękki dywan, sprawia wrażenie niezwykle komfortowego. We wnętrzu postanowiono wykorzystać naturalną kolorystykę, szara sofa w kształcie „L” zdaje się być bardzo wygodna, tworząc idealne miejsce na filmowe seanse dla całej rodziny.

Prawa strona sufitu jest stroma, przywodzi ona na myśl strome drewniane dachy górskich chatek, prezentuje się fantastycznie, jest to estetyczna i nowoczesna konstrukcja.

Charakterystycznymi cechami tego wnętrza przyszłości jest znakomite wykorzystanie światła i cienia, tworząc przy tym rewelacyjny efekt, a także zastosowanie faktur, które wnoszą do wnętrza objętość i zapewniają komfort.

Jadalnia

Jak widać na zdjęciu, pomieszczenie to jest bardzo przestronne. Nie zastosowano w nim ścian oddzielających kuchnię od jadalni, co jest rozwiązaniem nowoczesnym, coraz chętniej stosowanym przy projektantów. Dzięki takiemu zabiegowi powstała jedna przyjemna przestrzeń, w której zdołano stworzyć efektywne powiązanie tych trzech, zupełnie różnych stref mieszkania. Dywan znajdujący się pod stołem zdaje się wyznaczać granicę jadalni, a tym samym zwiększa wygodę jej użytkowników. Stół wraz z krzesłami, a także lampy są stylowe i bardzo nowoczesne.

Dzięki panoramicznym oknom mieszkańcy mogą podziwiać piękny widok prosto z zacisza swego domu.

Detale

Pomieszczenie to zostało wypełnione wspaniałymi detalami. Z tego miejsca można dokładniej przyjrzeć się stylowym lampom, gdzie ich liczba nie jest przypadkowa i sama w sobie tworzy kompozycję. W głębi pokoju możemy dostrzec kolejny elegancki element cechujący się ultranowoczesnym stylem, który dodatkowo maksymalizuje komfort wnętrza – fantastyczny kominek!

Sypialnia

Ta część domu także cechuje się wysokim poziomem komfortu i nowoczesnością. Tradycyjny kształt dachu widoczny w tej sypialni kreuje jeszcze bardziej nowoczesną aranżację i wpuszcza dodatkowe światło do jej wnętrza. Duże przeszklenie zapewnia ładny widok, którym można się zachwycać prosto z łóżka, a także zapewnia mnóstwo naturalnego światła. Starannie dobrane meble są stylowe i wygodne. Zarówno kolorystyka, jak i zastosowane materiały oraz tekstylia nawiązują do naturalności i sprawiają, że wnętrze prezentuje się jeszcze lepiej.

Tył domu

Złożoność elewacji, którą widzieliśmy z przodu domu, z tyłu domu została wyeliminowana, przy czym zachowano jego niesamowicie nowoczesny, wręcz futurystyczny wygląd. Część szczegółów sprawia, że jest on niezwykle oryginalny i zaskakujący, jak np. wyróżniający się ciąg przeszkleń, kombinacje wykorzystywanych materiałów czy objętość podłogi oddzielającej od siebie piętra.

Górna część domu została zadedykowana przestronnemu pomieszczeniu reprezentującemu część dzienną, którą wcześniej mieliśmy przyjemność zwiedzić. Otacza je ogromna szklana fasada, dzięki której wnętrze jest świetnie oświetlone naturalnym światłem. Na parterze z kolei znajduje się prywatna strefa mieszkańców.

Także tył domu otacza teren zielony.

Chcielibyście zamieszkać w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu