8 oryginalnych sposobów na organizację garderoby!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 oryginalnych sposobów na organizację garderoby!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Walk In Wardrobes od Campbell Watson Nowoczesny
Loading admin actions …

Oddzielna garderoba to marzenie każdej kobiety. Niektóre uwielbiają kolekcjonować ubrania i dodatki, dlatego potrzebują większej przestrzeni, gdzie będą mogły porządkować i utrzymywać w dobrej kondycji swoje zbiory. Dobrze zaplanowana garderoba to także sposób na łatwe pozbycie się bałaganu lub jego szybkie ukrycie! My jednak namawiamy do oszczędzania pieniędzy, czyli odnoszenia się z troską i szacunkiem do zakupionych ubrań, by mogły nam służyć przez długie lata.

W tym artykule podpowiemy Wam jak urządzić perfekcyjną garderobę. Przy okazji, mamy też nadzieję, że te kilka wskazówek pomogą niezdyscyplinowanym bałaganiarzom zmienić swoje nawyki. Widoczna, poukładana garderoba to nie tylko ułatwienie w codziennym, zabieganym życiu, ale też może być pięknym dodatkiem, który doda wnętrzu szyku, stylu i wyjątkowego charakteru. Zdyscyplinowanie w takich oto aspektach w dłuższej perspektywie, niewątpliwie daje dużą satysfakcję, dlatego warto zaplanować idealną garderobę już na wstępie aranżacji mieszkania lub pokoju.

Jeśli chodzi o ład w domu, zerknijcie do Katalogu Inspiracji 7 sposobów na utrzymanie porządku wdomu! Zapraszamy!

1. Posegreguj w stosy

Pierwszy krok to tematyczna segregacja ubrań. Bez tego ani rusz! Garderoba powinna składać się z wydzielonych półek na spodnie, koszulki, bluzki i tak dalej. Jest to oczywisty punkt, który wszyscy stosujemy, by móc później intuicyjnie szukać konkretnej rzeczy, nawet jeśli panuje tam bałagan. Jest to pierwszy i bezwzględny krok do tego, by garderoba zaczęła prawidłowo spełniać swoją funkcję.

2. Sprawdź kondycję swoich ubrań

Kolejną rzeczą jaką należy zrobić, by idealna garderoba dobrze wyglądała, ale szczególnie po to byśmy my dobrze wyglądali, jest ocena kondycji ubrań. Pożegnajmy się ze zmechaconymi koszulkami lub wyciągniętymi swetrami. Garderoba w nowej, lepszej odsłonie zawiera w sobie tylko schludne rzeczy. Dzięki takiej eliminacji łatwo zorientujemy się co musimy dokupić, by uzupełnić nasze zestawy stylizacyjne. To też pozwoli zaoszczędzić pieniądze i nie wydawać na nie do końca potrzebne nam rzeczy. To także rada, która powinna skłonić nas ewentualnie do przeprowadzenia napraw naszych ubrań lub butów, które lubimy, a przy niewielkim wysiłku jesteśmy w stanie doprowadzić do stanu prawie idealnego.

3. Zrób przymiarki

Wszystkie rzeczy przed włożeniem do szafy, powinniśmy sprawdzić czy nadal na nas pasują. Realnie ocenić szansę na ponowne ich włożenie jeśli nie pasują z różnych powodów. Codzienna garderoba to nie przechowalnia wspomnień przeszłości. Pamiątkowe rzeczy, których nigdy więcej nie włożymy możemy powiesić w innym miejscu lub schować do pudełek, oczywiście odpowiednio zabezpieczone. Chyba, że nasza garderoba jest oddzielnym, dużym pomieszczeniem, w którym z wcześniejszym, celowym zamysłem i projektem chcieliśmy skumulować wszystkie rodzaje rzeczy. Piękne, pożyteczne i pamiątkowe.

4. Wybierz swoje ulubione rzeczy

Garderoba czy to w oddzielnym pomieszczeniu czy w szafie lub komodzie ma miejsce, które jest najbardziej przystępne i wygodne w użytkowaniu, to znaczy, że tam powinniśmy ułożyć swoje ulubione ubrania, po które sięgamy najczęściej. Prawda jest taka, że nosimy jedynie 1/3 wszystkich posiadanych przez nas ubrań. Reszta czeka na swoją wyjątkową okazję, na lepsze dni lub powrót do mody.

5. Tęczowa garderoba

od reførn Industrialny

Gdy zrealizujemy wszystkie te powyższe kroki, możemy zastanowić się nad tym co potrzebuje nasza garderoba, by wyglądała estetycznie. Możemy zabawić się w ułożenie ubrań zgodnie z przechodzącymi kolorami. Oczywiście te posegregowane, czyli wszystkie koszulki obok siebie lub jedne na drugich, od najciemniejszej do najjaśniejszej. Na pewno nie jest to przesada, a dobre ułatwienie w kompletowaniu zestawów.

6. Garderoba z sezonowym podziałem

od Ojinaga Nowoczesny

Przechodząc do bardziej ogólnych podziałów, które powinniśmy zastosować, by garderoba była klarowna i funkcjonalna, to sezonowa segregacja. Ubrania zimowe powinny być ułożone najdalej letnich. To znaczy, na przykład zwiewne sukienki i koszulki na górnych partiach komody, ciepłe swetry na dolnych. Duża garderoba, która jest całym pokojem jak na przykładzie Ojinaga bezproblemowo może zagospodarować takie strefy, gdzie wszystkie ubrania mogą wisieć na wieszakach. Oczywiście, wracając do pierwszych spostrzeżeń, niektóre ubrania nie powinny wisieć, by nie straciły swojego kształtu. Musimy to ocenić na własną rękę. Na pewno ciężkie swetry powinny być zarówno przechowywanie, jak i suszone po praniu w pozycji poziomej.

7. Posprzątana garderoba

Gliss Walk In Wardrobe by Molteni & C od Campbell Watson Nowoczesny
Campbell Watson

Gliss Walk In Wardrobe by Molteni & C

Campbell Watson

Tak, posprzątaj, ale nie ubrania, bo już to zrobiłeś, tylko meble lub pomieszczenie, w którym składujesz rzeczy. Może nie jesteśmy na co dzień o tym przekonani, ale we wnętrzu szaf zawsze zbiera się kurz. A to miejsce, które ostatnie przychodzi nam do głowy przy generalnych porządkach. Kurz najczęściej występuje na dnie szafy, półkach i na prętach, na których wieszamy rzeczy. Oczywiście też na ubraniach, dlatego kurtki, futra płaszcze, których nie używamy w sezonie powinny być przykryte, na przykład przezroczystą folią lub fachowym pokrowcem. Czysta garderoba do gwarancja, że nasze ubrania będą zabezpieczone przed molami i będą ładnie pachniały.

8. Kolekcjonerskie i wyjątkowe rzeczy przechowuj w innym miejscu

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy garderoba, którą używamy na co dzień powinna być opróżniona z rzeczy, do których mamy sentyment, są pamiątkowe, ale bez szans na ponowne użycie. Sukienki z dzieciństwa, czekające na przyszłe dzieci lub wnuki, powinniśmy odłożyć w inne miejsce, z prostych powodów – by ich nie uszkodzić i nie fatygować przy ewentualnej szarpaninie z codziennymi t-shirtami. Taka alternatywna, niewielka garderoba sprawi, że niektóre rzeczy będą mogły przetrwać dekady!

Jaka jest Wasza garderoba marzeń?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu