Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Collective Works

16 błędów, których warto uniknąć urządzając swój dom

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Budowa domu to prawdziwe wyzwanie! W szczególności, jeżeli nie dysponujecie zbyt dużą ilością czasu, by dokładnie przemyśleć wszystkie kwestie związane z tym przedsięwzięciem. Na szczęście dzisiaj przygotowaliśmy dla Was drobną pomoc w postaci 17 często popełnianych błędów, których warto uniknąć podczas aranżacji własnego rodzinnego gniazdka. Mamy nadzieję, że ta lista pomoże Wam w zaprojektowaniu w stu procentach komfortowego wnętrza, w którym będziecie czuć się swobodnie. Zapraszamy do lektury!

1. Podążanie za trendami

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Collective Works
Collective Works

Master Bedroom

Collective Works

Podstawowym błędem, który niesie ze sobą ogromne konsekwencje jest bezmyślne podążanie za obecnymi trendami wnętrzarskimi. Nie jest tajemnicą, że lubią one często się zmieniać i tym sposobem już po paru miesiącach Wasze mieszkanie może wydać się Wam niemodne. 

2. Upychanie rzeczy w szafie

Szafa służy do przechowywania różnych rzeczy, jednak nie powinniśmy doprowadzić do tego, by ledwo się zamykała! Czasami warto do niej zajrzeć i sprawdzić, czy aby na pewno garderoba, która wisi na wieszakach nadaje się jeszcze do użytku.

3. Zastawiony stół akcesoriami

Projekty, Jadalnia zaprojektowane przez SOAP designs
SOAP designs

Venus Boardroom/Dining Table

SOAP designs

Jadalnia jest miejscem, w którym możemy całą rodziną zjeść pyszny posiłek. Żeby każdy domownik mógł wygodnie położyć swoje talerze, nie warto umieszczać na blacie wiele akcesoriów. Patera na owoce, świeczniki, wazony z kwiatami, czy też inne dekoracje mogą zająć tyle miejsca, że jedząc obiad nie będziecie Wam wygodnie. 

4. Nie uwzględnianie preferencji partnera

Urządzając przestrzeń domu, a zwłaszcza sypialni nie możecie pominąć preferencji swojej drugiej połówki! W przeciwnym razie musicie liczyć się z tym, że mogą pomiędzy Wami pojawić się drobne spięcia o to na przykład, kto śpi po stronie, gdzie znajduje się lampka nocna.

5. Ogrom dodatków

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Pamela Kilcoyne - Homify
Pamela Kilcoyne – Homify

Carlo Berlin Architektur & Interior Design

Pamela Kilcoyne - Homify

Finezyjne dodatki potrafią sprawić, że dane wnętrze wygląda naprawdę wyjątkowo, jednak są one często źródłem wielu problemów. Główny z nich wiąże się z faktem, że są one idealnym siedliskiem kurzu, który na pewno nie wpływa pozytywnie na zdrowie.

6. Graciarnia pod schodami

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez IS AND REN STUDIOS LTD
IS AND REN STUDIOS LTD

CONTEMPORARY GLASS STAIRCASE

IS AND REN STUDIOS LTD

Niektórzy architekci tworząc projekt piętrowego domu, umieszczają pod schodami specjalny schowek, który można wykorzystać do przechowywania odkurzacza, czy też innych elementów. Jeżeli zdecydujecie się na posiadanie takiego rozwiązania w swoim domu, koniecznie pamiętajcie, że nie należy upychać tam różnych rupieci tworzących bałagan.

7. Zakupy pod wpływem impulsu

Towary znajdujące się na sklepowych półkach potrafią oczarować niejedną osobę. Niestety, jednak trzeba umieć się im oprzeć. W szczególności, jeżeli mowa o różnych dodatkach do naszego mieszkania. Kupując daną rzecz zastanówcie się dwa razy, czy na pewno jej potrzebujecie.

8. Brak odpowiedniego oświetlenia

Jeżeli jesteście na etapie tworzenia projektu swojego domu, koniecznie zastanówcie się nad wprowadzeniem dużej ilości przeszkleń. Tylko wtedy możecie być pewni, że w ciągu dnia nie będziecie narzekać na brak wystarczającej dawki światła w danym pomieszczeniu.

9. Sprzątanie raz w roku

Projekty, Salon zaprojektowane przez Whitaker Studio
Whitaker Studio

London Apartment by Sybarite Architects

Whitaker Studio

Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności wielu osób. Potrafi ono być bardzo czasochłonne i może naprawdę zmęczyć. Zamiast sprzątać raz do roku, o wiele lepiej jest stworzyć specjalny plan, w którym systematycznie będziecie dbać o dane pomieszczenia. Częste porządki zagwarantują Wam, że Wasz dom będzie zawsze lśniący i pachnący!

10. Kiepskiej jakości fuga

Wybierając fugę do swojej łazienki, koniecznie pamiętajcie o tym, że jest to pomieszczenie, któremu nieobca jest wilgoć. Lepiej jest zainwestować w jej nieco lepszy rodzaj, niż potem mieć trudności z jej wyczyszczeniem.

11. Odkładanie rzeczy na później

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Living in Space
Living in Space

Chalcot Crescent

Living in Space

Ustalając plan sprzątania, czy też naprawy sprzętów w naszym domu pamiętajcie o jednej, złotej zasadzie – nie warto niczego odkładać na później. W przeciwnym razie różne drobne prace, które możecie wykonać w piętnaście minut, mogą Wam się rozciągnąć na tygodnie.

12. Rodzina mi w tym nie pomoże

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Toyno
Toyno

Products

Toyno

Myśląc o sprzątaniu, czy też drobnych naprawach nie zakładajcie z góry, że pozostali członkowie rodziny nie będą mieli czasu, by Wam pomóc. Zawsze możecie ich zapytać i miło się zaskoczyć ich zapałem do pracy!

13. Perfekcyjność przede wszystkim

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Granit Architects
Granit Architects

Broadgates Road

Granit Architects

Planując swoje rodzinne gniazdko weźcie pod uwagę fakt, że nie musi to być perfekcyjnie urządzona przestrzeń, w której panuje absolutny porządek. Czasami zamiast trudzić się nad układaniem swoich książek kolorystycznie, lepiej jest poświęcić nieco czasu na zabawę ze zwierzakiem, czy też rozmowę z dziećmi.

14. Nie zapominajcie o roślinach

Do swojego rodzinnego gniazdka warto wprowadzić parę roślin. Na pewno wprowadzą one pozytywną energię do Waszego wnętrza. Nie zapomnijcie jednak o ich odpowiedniej pielęgnacji!

15. Brak półek w garażu

Projekty, Garaż zaprojektowane przez Portcullis Electric Gates
Portcullis Electric Gates

Remote control enabled access

Portcullis Electric Gates

Garaż jest przestrzenią, w której możecie umieścić nie tylko swój samochód. Warto wprowadzić do tej strefy również parę półek, które zdecydowanie przydadzą się do schowania wszystkich narzędzi i innych przyborów do majsterkowania.

16. Szybkie wyrzucanie przedmiotów

Projekty, Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Korbo
Korbo

Inspiration

Korbo

Zamiast szybkiego wyrzucania przedmiotów, zastanówcie się chwilę nad tym, czy nie możecie danej rzeczy ofiarować drugie życie! Koszyk od roweru może idealnie posłużyć jako ciekawa półka na rzeczy, a starą doniczkę zawsze możecie samodzielnie przemalować.

Szukacie innych pomysłów związanych z urządzaniem domu? Sprawdźcie koniecznie:

9 kolorów idealnych do aranżacji małego mieszkania

Czego Waszym zdaniem należy unikać urządzając swój dom?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu