Projekty,  zaprojektowane przez Finoak LTD

20 pomysłów na największe porządki wszechczasów!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Macie już dość wszechobecnego bałaganu i niechęci, jaką wywołuje u Was oraz u pozostałych domowników wizja sprzątania? Ten Katalog Inspiracji może przynieść prawdziwą rewolucję w Waszym domu lub mieszkaniu! Nasi architekci, projektanci oraz dekoratorzy wnętrz podzielili się z nami swoją wiedzę i doradzą nam dzisiaj, jak stworzyć uporządkowaną przestrzeń, w której utrzymanie czystości nie będzie wymagało wysiłku. 

Gotowi na zmiany?

1. Uporządkowane buty

Dzięki tak wyeksponowanej półce na buty będziemy pamiętać o wszystkich parach w naszym posiadaniu. Najlepiej ułożyć je wedle rodzaju i pory roku, a używane w danym momencie zostawić na podłodze. W polskim klimacie sugerujemy wyznaczyć miejsce na buty w przedpokoju, ale w garderobie też możemy znaleźć przestrzeń na odświętne pary.

2. Zabawki odpowiednie do wieku

Projekty, Pokój dziecięcy zaprojektowane przez bobo kids
bobo kids

Redondela bed

bobo kids

Jeśli Wasze pociechy co rusz otrzymują nowe zabawki i nie macie już gdzie ich gromadzić, to zamiast dawać im zdobywać nowe terytoria w Waszym domu, czas wziąć się za segregację. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli bezdusznego wyrzucania ukochanych pluszaków! Natomiast gdy dziecko nie bawiło się daną zabawką od ponad roku… warto przekazać ją w inne ręce!

3. Ubrania też muszą mieć czym oddychać!

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Dupere Interior Design
Dupere Interior Design

Totem Wooden Clothes Rail

Dupere Interior Design

Wydaje nam się, że jeśli upchniemy wszystkie ubrania do szafy, dociśniemy drzwiczki kolanem w celu zamknięcia, to oznacza, że mamy kontrolę nad naszą garderobą - błąd! Szafa, w której nie ma luzu, to nie jest mebel funkcjonalny. Musimy widzieć wszystko, co mamy do wyboru oraz móc szybko to odnaleźć. Proponujemy zastosować tutaj podobną zasadę jak w przypadku dziecięcych zabawek. Rok nienoszone? Sprzedać bądź oddać bez wahania!

4. Zmiany, zmiany…

Projekty, Salon zaprojektowane przez Martin Greshoff Furniture
Martin Greshoff Furniture

Break Front Cupboards & Shelving – ​With lighting switched on

Martin Greshoff Furniture

Dekoracje, które kiedyś uważaliśmy za niezwykle wysmakowane, po kilku latach czy nawet miesiącach mogą zacząć gryźć nas w oczy. Nie odkładajmy ich na strych, tylko od razu pozbądźmy się z domu!

5. Wszystko ma swoje miejsce… nawet w pokoju dziecięcym

Projekty, Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Finoak LTD
Finoak LTD

Activity Table & Toy Organiser CONSTRUCTION CENTRE

Finoak LTD

Ważne, aby w naszych dzieciach już od małego starać się wykształcić nawyk sprzątania. W ich plan dnia na stałe wpisać wieczorne sprzątanie po zabawie, chociażby to miało być 10 minut. Oczywiście, nie twierdzimy, że takie działanie zakończy się sukcesem, ale próbować warto do skutku!

6. Praktyczne szuflady

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez simplehuman
simplehuman

50.2cm pull-out organiser

simplehuman

Wybierając zabudowę kuchni postawmy przede wszystkim na funkcjonalność. Ile w tym momencie macie szuflad, które otwieracie tylko od wielkiego dzwonu? Nowa kuchnia otwiera nowe możliwości, wybierajmy z głową!

7. Meblościanka sposobem na wszystko

Projekty, Garderoba zaprojektowane przez Mind Studio
Mind Studio

Shoe Cabinet

Mind Studio

… nawet w garderobie! Jeśli wiemy, że w którymś z pomieszczeń klasyczny regał lub szafa nie spełnia naszych oczekiwań, to warto wybrać się do stolarza i wspólnie zaprojektować meblościankę na wymiar. Wiele problemów w kwestii utrzymywania porządku sama się rozwiąże.

8. Sprzątanie czy impreza?

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Algo de Mi
Algo de Mi

Frases personalizadas

Algo de Mi

A może oba na raz? Jeśli w poprzednich punktach zniechęciła Was wizja wysiłku związanego z oddawaniem niepotrzebnych rzeczy, znajdywaniem osób, które je docenią, to co powiecie, by wszystko załatwić jednej nocy? Zorganizować tzw. SWAP party i z przyjaciółmi powymieniać się na ubrania, dekoracje czy zabawki dla dzieci. Potem losujcie, kto pozostałe po imprezie rzeczy odda organizacji charytatywnej.

9. Eko porządki

Życie ze świadomością, jakie konsekwencje dla środowiska mają nasze działania, może pomóc nam także w utrzymaniu porządku. Lniana torba na zakupy zamiast tony pałętających się wszędzie plastikowych reklamówek, używanie własnych pojemników zamiast nanoszenia jednorazowych do domu…

10. Znikające pokrywki

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez homify
homify

Retro Green Tea & Coffee Containers (pair)

homify

Znacie ten problem? Jeden pojemnik wkładamy w drugi, jeden garnek w drugi, a pokrywki jakoś znikają… Jak temu zapobiec? Po prostu przeznaczyć na nie osobną szufladę.

11. Przemyślane zakupy

Impulsywne zakupy mogą zagracić nam wnętrze. Oczywiście czasem warto kupić na przecenie ładny drobiazg do domu, ale jeśli nagle zachwyciło nas coś z górnej półki, to lepiej będzie zarezerwować daną rzecz w sklepie, wrócić do siebie i na trzeźwo ocenić, czy faktycznie uświetni naszą aranżację.

12. Pościel dekoracją

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Gingerlily
Gingerlily

Pink silk bed linen

Gingerlily

Kolor oraz wzory na pościeli dobierzmy do stylu naszego wnętrza, a unikniemy wrażenia estetycznego chaosu. Jakkolwiek interesująca by nie była nasza pościel, pamiętajmy, by zmieniać ją regularnie!

Nie wierzycie, że pościel może prezentować się efektownie? Jeśli powyższe zdjęcie to za mało, by Was przekonać, koniecznie zajrzyjcie tutaj: Piękne i luksusowe komplety pościeli.

13. Pusty kąt

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Barnby & Day
Barnby & Day

Wobble Desk

Barnby & Day

W rozgardiaszu trudno się skupić. Konieczność posprzątania pomieszczenia przed zabraniem się za naglącą sprawę zna chyba każdy z nas. Jaki jest na to sposób? Wyznaczenie jednego miejsca, w którym zawsze jest pusto, na którym zabronione jest pozostawianie czegokolwiek. Biurko, stolik nocny… Ważne byśmy od razu mogli wziąć się tam do pracy!

14. Dla każdego coś miłego

Projekty, Salon zaprojektowane przez e15
e15

Beistelltisch FORTYFORTY

e15
e15
e15

Ciągle spieracie się, kto najbardziej bałagani i zagraca salon? Głowa rodzina z ciągle rosnącym stosem gazet czy może nastolatka z plikiem kolorowych magazynów? Niech każdy otrzyma własne miejsce, które będzie mógł lub mogła zapełniać do woli. Na przykład półkę stolika kawowego.

15. Złapać najpiękniejsze momenty

Co robi aparat w naszym zestawieniu? W dzisiejszych czasach spędzamy w rzeczywistości wirtualnej prawie tyle samo czasu, co tu i teraz. Domowe komputery równie łatwo zagracić co wnętrza. Z tysięcy zdjęć, które pstrykamy przy każdej możliwej okazji, dla potomności pozostawmy tylko te najpiękniejsze i najważniejsze. I może od razu wywołajmy je powieśmy na ścianie?

16. Sprzątanie na czas

Projekty, Ściany i podłogi zaprojektowane przez Tapeten & Uhren
Tapeten & Uhren

Wanduhr DISCOVERY KITCHEN TIMER blue

Tapeten & Uhren

Od czasu do czasu dobrze jest przeznaczyć cały dzień czy nawet dwa na przykład na zrobienie porządków w garażu, na strychu… Na co dzień jednak wyznaczajmy sobie limit czasu. Od razu będziemy bardziej zmotywowani!

17. Spiżarka, która zachęca do podjadania

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Davonport
Davonport

Linear | A Contemporary Kitchen Extension

Davonport

Przechowując jedzenie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na czystość – to oczywiste. Pilnujmy dobrego zabezpieczenia otwartych produktów oraz dat ważności.

18. Domowa biblioteka

Projekty, Salon zaprojektowane przez Katleen Roggeman
Katleen Roggeman

Books & Treasures Shelve

Katleen Roggeman

Dla moli książkowych miejsca na dobrą literaturę nigdy dość! Sposobów na porządkowanie książek jest wiele. Możemy zrobić to alfabetycznie, możemy tematami. Ważne, aby nie było przypadkowo… inaczej lepiej zapiszmy się do biblioteki lub przerzućmy się na e-booki!

19. Przyprawy w pojemnikach

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Urban Myth
Urban Myth

Spice Organisation

Urban Myth

Czy Wy też macie w domu puszkę z napoczętymi torebkami z przyprawami? Może czas nareszcie przerzucić się na słoiczki. Koniec z wysypującymi się proszkami i niechcianymi zapachami.

20. Zachowaj instrukcje

Na koniec nietypowa rada: zachowaj instrukcje obsługi sprzętu AGD. Jak to się ma do utrzymywania czystości? Twój ekspres do kawy z pewnością ma program odkamieniania, a pralka autoczyszczenia… Tylko Ty możesz o tym nie wiedzieć!

Która z porad zmieni coś w Waszym domu?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu