Projekty,   zaprojektowane przez Ploka 8.7

7 błędów, które wszyscy popełniamy w małych mieszkaniach

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeżeli planujecie właśnie zakup mieszkania, z pewnością zauważyliście, że te dostępne na rynku, zwłaszcza w najbardziej pożądanych dzielnicach dużych miast, są coraz mniejsze. Podczas urządzania małego mieszkania największym problemem, z którym się spotkacie, będzie maksymalizacja dostępnej przestrzeni. Inteligentny projekt jest zatem kluczowy. Dziś pokażemy Wam, jak uniknąć w nim najczęściej popełnianych błędów, które odpowiadają za chaos i brak organizacji w małych mieszkaniach.

1. Skomplikowany układ mebli

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ploka 8.7

Decydując o układzie mebli w pomieszczeniu analizujemy najpierw jego kształt i rozmiar, a dopiero później dokonujemy zakupów. Nieodpowiednia, zbyt skomplikowana aranżacja mebli sprawi, że pokój wyda się mniejszy, a poruszanie się po nim stanie się niekomfortowe. Aranżacja ze zdjęcia to przykład modelowego układu mebli- centralnym elementem wnętrza jest stolik kawowy, otoczony kanapą na kształt litery L z jednej strony, dwoma fotelami z drugiej i ławką na boku.

2. Przestrzeń pełna chaosu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ploka 8.7

W małych pomieszczeniach należy ograniczyć liczbę mebli i dodatków. Gdy jest ich za dużo, przestrzeń wydawać się może przytłaczająca i ciasna. Pod tym względem liczy się także kolorystyka we wnętrzach. Powinna być neutralna, harmonijna i spójna.

3. Nieodpowiednie oświetlenie

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów we wnętrzach, ale często jest ono pomijane w projektach aranżacyjnych. Układ źródeł światła powinno się zaplanować już na początku procesu projektowego. Wtedy osiągnąć można najlepsze rezultaty, jak w aranżacji ze zdjęcia- w tym pomieszczeniu o minimalistycznym charakterze oświetlenie kreuje ciepłą i przytulną atmosferę.

4. Nadużywanie ciemnych kolorów

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ploka 8.7

W małych wnętrzach nie należy przesadzać z ciemnymi kolorami. Najlepiej, gdy pojawią się one w formie nielicznych dodatków czy dekoracji.

5. Niewykorzystane przestrzenie

Urządzając niewielkie pomieszczenia należy przede wszystkim odpowiednio dopasować do nich meble. Nie warto kupować tych, które, za sprawą swojego rozmiaru czy designu, marnują przestrzeń. To małe domowe biuro jest podręcznikowym przykładem dobrego umeblowania- biurko na kształt litery L zostało umieszczone tak wysoko, że można pod nim swobodnie zmieścić dodatkowe szafki.

6. Brak wielofunkcyjnych mebli

Wielofunkcyjne meble to najlepsza opcja do małych mieszkań. Pozwalają zaoszczędzić sporo przestrzeni, a przy tym podnoszą komfort użytkowania wnętrz. Choć segment ze zdjęcia zajmuje sporo miejsca, to jednak sprawdza się jako jadalnia, miejsce na przechowywanie, wyspa kuchenna oraz mebel dzielący poszczególne obszary strefy dziennej.

7. Masywne meble

Zarządzanie przestrzenią i jej optymalizacja to klucz w urządzaniu małych mieszkań. Masywne meble nie powinny zatem znaleźć się na liście zakupów. Należy wybierać elementy wyposażenia, które są do siebie proporcjonalne, a przy okazji odznaczają się delikatnym designem i lekką konstrukcją.

Jakie jeszcze błędy popełniacie w swoich mieszkaniach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu