Projekty,  Przestrzenie biurowe i magazynowe zaprojektowane przez Ranka Follaje Sintético

11 wspaniałych pomysłów na pokrycie ścian w domu i na zewnątrz

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wiadro z farbą jest zawsze dobrym pomysłem, ale istnieje też wiele innych sposobów, które pozwolą urozmaicić nasze ściany w domu, nie sądzicie? Dodawanie tekstur sprawdzi się zawsze i w każdych okolicznościach. Wyobraźmy sobie mur z zieleni zdobiący elewację frontową Waszego domu lub wspaniałą drewnianą ścianę w salonie. Brzmi nieźle, prawda?

Jak w każdej dziedzinie życia, i tutaj, pewne zasady muszą być przestrzegane, aby nie przesadzić z ilością tekstur i wzorów. Przestrzeń wewnętrzna czy nawet zewnętrzna nie jest wyjątkiem.

Ale jeśli nie jesteście pewni, od czego zacząć i co zrobić, usiądźcie wygodnie w fotelu i przeczytajcie dzisiejszy katalog inspiracji. Mamy 11 podstawowych rad, które pomogą Wam stworzyć wyjątkowe pokrycia ścian dla Waszego domu. 

1. Drewniane pokrycie

Jeżeli planujecie wykorzystanie drewna jako zewnętrznego pokrycia ścian, koniecznie zadbajcie o jego dobry gatunek. Pamiętajcie, że drewno wymaga impregnacji i zabezpieczenia za pomocą odpowiednich preparatów. Konieczna jest także konserwacja, najlepiej 2 razy do roku, wiosną i jesienią. 

2. Świeża opcja

Naturalne zielone ściany nie są niczym nowym, jednak mogą one wnieść nowe życie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Najlepsze jest to, że nie wymagają wiele konserwacji i opieki, wspaniale nadają się do łazienek, gdzie dbają o kontrolę wilgoci.

3. Awangarda

Niezależnie od materiału, który wybierzecie, pamiętajcie że zwariowany i awangardowy wzór nigdy nie wychodzi z mody. Wystarczy zobaczyć, jak ten wspaniały projekt  ożywia całą elewację. Połączenie surowego betonu z ożywczą zielenią potrafi zdziałać cuda. Ale kluczem do sukcesu jest umiar! 

4. Zastosowanie ostrożności z materiałem

Jak już napisaliśmy, efekt końcowy w dużej mierze zależy od wstrzemięźliwości i powściągliwości w kwestii wybierania i dopasowania materiałów. Nie bądźcie zbyt niekonwencjonalni, spróbujcie utrzymać okładziny ścienne tak naturalne, jak to tylko możliwe. Jeśli stawiacie na wzory – same materiały powinny być proste. 

5. Stonowana kolorystyka

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify
homify

Piedra Sydney

homify

Zachęcamy do eksperymentowania z kolorem i fakturą, kreatywność jest Waszym sprzymierzeńcem. Jednak pamiętajcie, że w dobrze zaprojektowanych wnętrzach panuje doskonała harmonia. Cechuje ją głownie prostota i idealny dobór kolorystyki. Miejcie to na uwadze wybierając pokrycie ściany. 

6. Tekstura

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify
homify

Piedra Río

homify

Jednym z głównych aspektów do rozważenia przy wyborze powłok ściennych jest tekstur. Ta fotografia pokazuje znaczenie tekstury w łazience. Gładka ściana nie ma takiego samego wydźwięku jak ta, pokryta fakturą. Wypukły kształt ściany to jej nietypowy, odważny charakter! 

7. Geometryczne kształty

Geometria sprawdza się w każdym wnętrzu. Jej uporządkowana i harmonijna tekstura wprowadza ład i spokój. Jednak taki rodzaj tapet może nieść ze sobą pewne ryzyko, jeśli zostanie nieodpowiednio położony. Koniecznie, podczas nakładania tapety na ścianę sprawdzajcie dopasowanie wzoru. Nie ma tu miejsca nawet na drobna pomyłkę. 

8. Liniowość

W architekturze wnętrz linia ma ogromną moc. Potrafi podkreślić atuty, a także zatuszować mankamenty przestrzeni. Doskonale działa na proporcje wnętrza. Idealnie sprawdzi się na ścianę np. w salonie. 

Na tym zdjęciu, linie poziome dobrze współpracują z pionową belką drewnianą i tworzą harmonijną przestrzeń. Widać tutaj doskonałą rękę wspaniałego architekta TALLER DAVID DANA.

9. Widoczność

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez homify
homify

Piedra Ross River 9016

homify

Kiedy ściana jest wzorzysta lub wypełniona wypukłą fakturą, jej dodatkowe ozdabianie nie jest konieczne, może przynieść wręcz niekorzystny efekt. Kilka bardzo delikatnych i skromnych dekoracji, doda uroku już wykończonej ścianie. Jednak umiar to domena stylu nowoczesnego i o tym na każdym kroku należy pamiętać. Nie zasłaniajmy swojej pracy! 

10. Przede wszystkim równowaga

Ważne jest, aby stworzyć doskonałą równowagę między dwoma środowiskami, integrując je bezproblemowo, bez rozbijania harmonii w przestrzeni. Wykończenie ściany, jak widzimy na zdjęciu, jest dobrym przykładem wykorzystania innowacyjnej okładziny w celu osiągnięcia równowagi, bez tworzenia barier wizualnych.

11. Ostateczna wskazówka

Na koniec bardzo istotna rada: nie zapominajmy o elementach które wnoszą w projekt życie, dodają uroku i charakteru. Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza są surowe i chłodne, czasami wymagają przełamania, kolorystycznego akcentu. Różnorodność jest wskazana! 

Naszym typem jest roślinność, jej żywa zieleń ociepli każdą elewację i wnętrze. Dzięki umieszczeniu ich w swoim domu lub przed nim, będziecie mogli cieszyć oko ich nasyconymi barwami i pięknymi kwiatami a Wasza przestrzeń zyska oryginalną i ekologiczną ozdobę. Jakie rośliny wybrać jeśli nie macie zbyt dużo czasu? Dowiecie się tutaj.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu