Projekty, Salon zaprojektowane przez Architrek

Wspaniały apartament pełen inspirujących pomysłów do skopiowania już teraz!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli uwielbiacie duże, odważnie zaaranżowane wnętrza, na pewno pokochacie mieszkanie, które mamy zamiar Wam pokazać w dzisiejszym Katalogu Inspiracji. Położone w stylowym centrum Mediolanu we Włoszech, obejmuje stosunkowo dużą powierzchnię 180 metrów kwadratowych. Wyposażone jest również w uderzającą kombinację dużych betonowych kolumn, eleganckich i nowoczesnych wykończeń, oraz niesamowitej gry światła – szczególnie za sprawą świetlików.

To, co na pewno musimy wynieść z tej wycieczki jest fakt, że mieszkanie w centrum miasta może posiadać werwę i styl architektoniczny wolnostojącego domu. Jest to najbardziej widoczne, gdy weźmiemy pod uwagę ciekawą grę śmiałych linii między różnymi obszarami mieszkalnymi. Rzućmy okiem na wnętrze! Obstawiamy, że będziecie pod wrażeniem dzieła włoskich architektów z Architrek.

​Szczodre proporcje

Projekty, Salon zaprojektowane przez Architrek

Salon jest pomieszczeniem o najbardziej konserwatywnej estetyce. Niemniej jednak, jest to wspaniałe wprowadzenie w czyste i świeże, lecz śmiałe w wyglądzie wnętrze. Meble są skromne, ale doskonale nadają się do stworzenia aranżacji prostej obfitości. Zwróćcie uwagę na delikatne zróżnicowanie form i kolorów obecne w każdym elemencie wyposażenia.

​Połączenie drewna i materiałów drewnopochodnych

Projekty, Salon zaprojektowane przez Architrek

Główne obszary mieszkalne są skupione wokół tej centralnej części przechodniej i zlokalizowanych tu drewnianych schodów. Z tyłu po lewej stronie mamy gabinecik, na pierwszym planie znajduje się stół jadalniany, a za ścianą po prawej stronie jest kuchnia. Popatrzcie teraz na sufit i zwróćcie uwagę na zróżnicowanie poziomów. Służy to funkcję wizualnego oddzielenia różnych stref.

​Odważne kształty

Projekty, Salon zaprojektowane przez Architrek

W mieszkaniu znajduje się kominek o odważnym, nowoczesnym designie. Architekci zdecydowali się wbudować kominek w konstrukcję domu, co pozwoliło na stworzenie nowoczesnego, dość minimalistycznego wyglądu. Centralne umiejscowienie zapewnia również optymalną dystrybucję ciepła w całym mieszkaniu. Zauważcie również, w jaki sposób zakrzywione linie kominka mają swoją kontynuację w linii poręczy przy schodach.

​Spektakularne okno dachowe

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Architrek

Naszym ulubionym elementem architektonicznym w tym mieszkaniu zdecydowanie jest nowoczesny świetlik o niepowtarzalnym kształcie. Odważne zakrzywienia dodają wnętrzu domu sporą dawkę nowoczesnej estetyki. Poczucie luksusu jest również podkreślone przez prostą konstrukcję schodów o łagodnym nachyleniu. Te proste białe schody widoczne na zdjęciu są drugim biegiem schodowym klasycznych schodów dwubiegowych.

​Szklana podłoga

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Architrek

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów tego projektu jest duży kontrast pomiędzy różnymi elementami. Tu, w korytarzu mamy dużą, ciężką, betonową kolumnę, u której podstawy zdecydowano się zainstalować lekką, szklaną podłogę. Szklany fragment podłogi dodatkowo pozwala przebić się naturalnemu światłu na niższe piętro, co jest dodatkowym atutem!

​Okna w stylu morskim

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Architrek

Jeden z pokoi dziecięcych został wyposażony w dwa łóżka, ale naszą uwagę przykuwa urocze, okrągłe okno. W tym pokoju możemy doskonale dostrzec spadzisty dach i nowoczesne, odważne linie. Na tym etapie już chyba wszyscy zauważyliśmy, że jest to niezwykle nowoczesne wnętrze, któremu jednak nie brakuje ciepła, a drewniane podłogi, elementy wikliny i meble vintage wprowadzają delikatnie rustykalny powiew.

​Łazienka z zakrzywioną ścianą

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez Architrek

Czy można nie zakochać się w tej łazience z zaokrągloną ścianą przy strefie prysznicowej? Obszar przy zaokrągleniu ściany został całkowicie oddany pod prysznic, a żeby dodatkowo wyróżnić go od reszty łazienki, ścianę pokryto malutkimi, nakrapianymi płytkami. Małe podwyższenie może być wykorzystywane do siedzenia i relaksu, lub jako półka na kosmetyki pod prysznic. Wy też zauważyliście urok designu w stylu retro?

Mamy dla Was jeszcze kilka zdjęć, więc przewijajcie dalej, żeby bliżej poznać to mieszkanie. W Waszych poszukiwaniach innych inspirujących wnętrz nie może zabraknąć przykładów z Katalogu Inspiracji: Nowoczesne wnętrze – przykłady z przyszłości!

Więcej zdjęć poniżej

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez Architrek

Główna sypialnia

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Architrek

Salon

Projekty, Salon zaprojektowane przez Architrek

Pokój dziecięcy

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Architrek

Gabinet

Projekty, Salon zaprojektowane przez Architrek
Która strefa podoba Wam się najbardziej?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu