homify 360°: naturalne i minimalistyczne wnętrza domu spod Łodzi

Martyna Wieczorek Martyna Wieczorek
WNĘTRZE DOMU POD ŁODZIĄ, BASK grupa projektowa BASK grupa projektowa Minimalistyczna jadalnia
Loading admin actions …

Minimalizm w wystroju wnętrz, to styl który ma wiele twarzy. Od surowych betonowych powierzchni, przez eleganckie, błyszczące bryły po naturalne kompozycje kojarzące się ze stylem skandynawskim – w swym ładzie i prostocie styl minimalistyczny ma naprawdę wiele do zaoferowania. Aranżacja wnętrza, do którego wybierzemy się dziś w serii homify 360°, to projekt  architektów z wrocławskiej pracowni BASK, w którym naturalny kolor dopełnia harmonii minimalistycznych form i designerskich dodatków. Dom ten o pokaźnej powierzchni 121 m²  został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Jego mieszkańcy to ludzie ceniący wygodę i wysoką jakość materiałów. Lubią otaczać się niebanalnymi przedmiotami i dobrze czują się w oszczędnej stylistyce.

Czystość formy, jasne kolory, biel, odcienie drewna i oryginalność detali to główne cechy, które wyróżniają tę wyjątkową kompozycję. Architekci zaprojektowali wnętrza tak, by dom stał się oazą spokoju i królestwem naturalnych materiałów, wśród których każdy będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Aranżacyjna spójność i przestronność wnętrz dają z kolei klarowność estetyczną, która zachwyca już od przekroczeniu progu.

Jadalnia – serce domu

Wycieczkę po tym niesamowicie stylowym wnętrzu zaczniemy od jadalni  – centrum domu i jego najbardziej charakterystycznym miejscu z ustawionym pośrodku dużym, okrągłym stołem dla 8 osób. Pokój ten wchodzi w skład otwartej części dziennej budynku, która została podzielona na trzy przenikające się wzajemnie strefy: jadalnię, część kuchenną i część wypoczynkową, tworzące razem jedną spójną przestrzeń. Łączność między nimi podkreśla jednakowy materiał podłogi wykonanej na bazie cementu i żywicy, surowy betonowy strop i biały kolor ścian. Rozwiązanie to pomogło w uzyskaniu wizualnej harmonii i podkreśliło charakter dziennej części domu.

​Sufit z rozetą

Charakterystycznym elementem dekoracji jadalni jest znajdująca się na betonowym suficie okrągła rozeta ozdobiona motywem roślinnym. Połączenie surowości materiału i klasycznego, eleganckiego wzornictwa przełamało wrażenie chłodu i wprowadziło do wnętrza niesamowicie oryginalny, designerski akcent. Eklektyczny efekt bardzo odbiega od klasycznego minimalizmu i zachwyca industrialnym pięknem.

​Designerski regał

Na jednej ze ścian przy stole w jadalni zaprojektowana została drewniana kompozycja składająca się  z dębowych kołków i ruchomych półek, która przypomina nieco nowoczesny regał. Wyjątkowa konstrukcja daje domownikom możliwość samodzielnego komponowania i wprowadzania zmian w aranżacji mebla. Na półkach ustawiono małą kolekcję sukulentów zasadzonych w białych, ceramicznych doniczkach projektu Bogdana Kosaka oraz szklane wazony z falistą strukturą autorstwa projektantki Agnieszki Bar.

​Kuchnia

Z jadalni przenosimy się do kuchni urządzonej w klasycznym, minimalistycznym stylu. Prostota i funkcjonalizm – oto wyznaczniki, którymi kierowali się projektanci aranżujący to wnętrz. Brak tu miejsca na zbędne bibeloty, a wszystkie przedmioty kryją się za błyszczącymi frontami białej, kuchennej zabudowy. Stylizację wyróżnia oryginalna, czarno-biała grafika umieszczona na jednej z szafek oraz niezwykle nowoczesny kształt okapu w kolorze głębokiego antracytu.

​Salon

Strefa wypoczynkowa jest duża i jasna, dobrze doświetlona światłem naturalnym, które wpada przez duże przeszklenia okien. Dominuje tu bardzo neutralna kolorystyka: biel, beże, szarości i czerń, ocieplone są przez naturalne odcienie drewna i stonowaną paletę barw. Każdy z mebli to małe, designerskie dzieło sztuki – ich nowoczesne formy i jakość materiałów, z których są wykonane stanowią dekoracje same w sobie. Uwagę zwracają oryginalne grafiki umieszczone nad oknem i filigranowa lampa-rzeźba autorstwa artystki Darii Burlińskiej, którą wykonano z drutu i szkła.

Kominek

Magicznym miejscem w przestrzeni wypoczynkowej jest kącik z kominkiem, gdzie domownicy mogą zapaść się w dużych, miękkich fotelach w kolorze czarnym, by  zrelaksować się, odpocząć i popatrzeć na ogień. Powierzchnia kominka została wykończona naturalnym i wytrzymałym materiałem jakim jest spiek kwarcowy w kolorze antracytu, a dodatkowo umieszczono w niej miejsce na przechowywanie drewna na opał.

​Łazienka

Łazienka, podobnie jak kuchnia urządzona jest w klasycznym, minimalistycznym stylu. Aby ocieplić chłodne biało-czarne wnętrze projektanci postanowili wprowadzić do projektu elementy drewniane. Białe umywalki umieszczono więc w drewnianym blacie, który dodatkowo posiada praktyczne i pakowne szuflady.

Schody

Te oryginalne schody prowadzą na piętro i znajdujących się tam sypialni. Zdjęcia z realizacji tych pokoi nie są jeszcze dostępne, ale profesjonaliści ze studia BASK mają opublikować je w niedługim czasie. Drewniane wykończenie schodów jest zapowiedzią strefy nocnej, gdzie podłoga i fragmenty ścian mają być wykonane właśnie z drewna, biała stalowa rama nawiązuje z kolei do utrzymanej w bieli części dziennej.

Interesują Cię wnętrza w podobnym stylu? Koniecznie zobacz także zdjęcia i opis realizacji: homify 360°: dom w szklei betonie pod Płockiem 

Co myślicie o tej realizacji? Chcielibyście zamieszkać w tych wnętrzach?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu