Projekty,   zaprojektowane przez Ploka 8.7

15 pomysłów na mały salon, który pokochasz

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Salon to prawdziwie wielofunkcyjna przestrzeń, w której możemy wykonywać wiele różnych czynności. Czasami jest to idealne miejsce na spotkania z przyjaciółmi, czasem służy jako sala telewizyjna, niekiedy po prostu pracujemy w nim,  relaksujemy się czy czytamy książkę. Dlatego też, różnorodność jest to element, który musi być brany pod uwagę przy projektowaniu. Jeśli chodzi o aranżację detali i ozdób osobiste upodobania stają się głównym przewodnikiem. Atmosfera w pomieszczeniu powinna być wygodna i oddająca równowagę pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką. 

To może być trochę trudne, jeśli mamy do czynienia z małym mieszkaniem w bloku. Homify, jak zwykle, przychodzi Wam z pomocą. Dziś przygotowaliśmy 15 pomysłów, stworzonych przez naszych architektów i projektantów wnętrz, wykorzystujących w 100%  każdy metr kwadratowy pokoju dziennego. Zobaczmy je!

1. Z wykorzystaniem ściany

Projekty,  Salon zaprojektowane przez MARIANGEL COGHLAN

W małych domach zawsze potrzebne jest miejsce na przechowywanie. My pokochaliśmy to pomieszczenie, gdzie ścianka w pokoju jest wykorzystana za pomocą trzech półek z litego drewna, które stanowią doskonałe miejsce na książki, przedmioty i pamiątki rodzinne. Dodatkowo tworzą duszę pomieszczenia.

2. Geometryczne wzory

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ploka 8.7

Styl przemysłowy jest dynamicznie rozwijającym się obecnie trendem, a typowa dla niego kolorystyka jest trzeźwa i chłodna, usytuowana między czarnym, szarym i brązowym, który pochodzi ze skóry i drewna. Aby przełamać te kolory w pokoju, centralnie usytuowany dywan w geometryczną harmonijkę pięknie wypełnia przestrzeń. 

3. Gra wysokości

Aby utworzyć głębię i efekt przestrzenności w niewielkim pokoju warto podczas projektowania wybrać meble o różnych wysokościach i fakturach, jak w tym salonie, w którym mieszają się ze skóry i różnorodne faktury i materiały. Wystrój uzupełnia dywan, który tworzy przyjemną i przytulną strefę wypoczynkową. 

4. Precyzyjne umeblowanie

Projektując mały pokój niestety nie możecie przesadzić z ilością mebli. To zdjęcie idealnie pokazuje jak z tego wybrnąć: w wygodnym pokoju telewizyjnym zastosowano obszerną sofę w kształcie L, która może pomieścić więcej ludzi. Duży stolik został wybrany jako wsparcie. Poduszki i światło w rogu dają dekoracyjny akcent. 

5. Gra kolorów

Małe szczegóły kolorystyczne wypełniają przestrzeń pozytywną wibracją. W tym projekcie pokoju widzimy mocny dywan, wiszącą lampy z miedzi i ciekawą galerię plakatów na ścianie. To wszystko razem tworzy dynamikę idealnie pasującą do mebli w neutralnym kolorze.

6. Światło dzienne

W małych pomieszczeniach trzeba maksymalizować światło dzienne i uzupełniać je funkcjonalnym i dekoracyjnym oświetleniem sztucznym. Dużo światła oznacza optycznie większą przestrzeń! W tym projekcie zadbano o dużą ilość lamp i punktów świetlnych, pomimo ogromnych okien. 

7. Sztuczne oświetlenie

Częścią dobrego projektu oświetlenia jest rozważenie oświetlenia ogólnego i drobnych akcentów. Są to te światła, które tworzą atmosferę i zapewniają wyrafinowanie i estetyczną atmosferę. Tak jak w tym eleganckim pokoju. 

8. Gadżety i kolory

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez MARIANGEL COGHLAN
MARIANGEL COGHLAN

Estar familiar

MARIANGEL COGHLAN

Oprócz właściwego doboru mebli, wystrój obejmuje także odpowiedni wybór akcesoriów dekoracyjnych, takich jak dywany, poduszki i ozdobne przedmioty. Jednym z ważnych paradoksów dekorowania wnętrz jest fakt iż kolor jest tani a wygląda wartościowo. W przeciwieństwie do innych elementów wystroju, farba kosztuje grosze. Zafundujcie swojej przestrzeni ekskluzywny wygląd wypełniając ją kolorem. 

9. Galeria zdjęć

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ploka 8.7

Detale decydują o odbiorze całości. Galeria zawieszonych na ścianie zdjęć może stanowić niezwykły, bardzo osobisty i sentymentalny dodatek. Domowa galeria zdjęć, obrazów, grafik czy plakatów to także idealny pomysł na zaaranżowanie pustej ściany. Taki zbiór obrazów w jednym miejscu odmieni Wasze wnętrze nie do poznania i stworzy zachwycający, oryginalny klimat. 

10. Neutralne kolory

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Ploka 8.7

Neutralne kolory są idealne do małych pomieszczeń, ponieważ wnoszą spokój i elegancję. W tym pokoju została wykorzystana paleta szarości, co pozwoliło osiągnąć w pełni skoordynowane środowisko. Dynamika jest dostarczana przez metalowe meble i ciekawą tapetę w geometryczne kształty. 

11. Kontrasty

Kontrast jest podstawowym narzędziem, w aranżacji wnętrz, które pozwala osiągnąć efekt przestrzeni robiącej duże wrażenie. W tym pokoju, żywe pomarańczowe krzesła obrotowe wnoszą klimat estetyki retro i przełamują monotonię chromatyczną.

12. Funkcjonalność i komfort

Komfort jest elementem, który nie powinien być postawiony na bok podczas projektowania pomieszczenia. Chodzi o to, że strefa pokoju dziennego jest wykorzystywana i doświadczana, każdego dnia, przez całą rodzinę. Meble modułowe, wykorzystane w aranżacji ze zdjęcia, musztardowa skóra i złoty stół to elegancka wersja salonu na co dzień. To propozycja pełna wytworności. 

13. Doskonała symetria

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Salón Casa JM

Weber Arquitectos

Symetria jest narzędziem, które pomaga osiągnąć dobre proporcje w małym pomieszczeniu. W tym pokoju znajduje się duże okno, umieszczając lustro po przeciwnej stronie udało się podwoić ten efekt. Meble są symetrycznie rozmieszczone, a meblościanka integruje wszystkie elementy. Bardzo harmonijna kompozycja.

14. Wyważona elegancja

Dla wszystkich tych, którzy myślą trzeźwo i mocno stąpają po ziemi, stonowana kolorystyka mebli i akcesoriów to idealny wybór. Dzięki niej osiągnięcie wyważoną i elegancką przestrzeń. W tym pokoju, panuje harmonijna i naturalna atmosfera dzięki brązom i beżom oraz doskonałym materiałom. 

15. Pozytywna energia

W małym salonie, można także postawić na mocny akcent kolorystyczny, który odciągnie uwagę od niekorzystnych proporcji, czy przytłaczającego wnętrza. Za sprawą natury i pozytywnej dawki ożywczego, żółtego koloru powstanie pozytywny salon tętniący wspaniałą życiową energią. 

W mieszkaniu kilkudziesięcio metrowym ciężko stworzyć komfortową sypialnię, pokój multimedialny, pokój zabaw dla dzieci, wygodną przestronna kuchnię z jadalnią, biuro, bibliotekę i miejsce do przechowywania. Dobra wiadomość jest taka, że jest to trudne ale możliwe,a jak to zrobić dowiecie się z tego artykułu: Jak zaprojektować wielofunkcyjny salon?

Czy Wy także musicie się borykać z małym metrażem? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu