Projekty,  Salon zaprojektowane przez Студия дизайна Дарьи Одарюк

7 cennych nawyków dla bardziej uporządkowanego i czystego domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czynności, które każdego dnia wykonujemy pod wpływem nawyku to prawie 95% naszych działań. Są one wszechobecne w naszym życiu dlatego mogą one nam pomagać albo przeszkadzać. Psychologowie i eksperci w dziedzinie behawioryzmu twierdzą, że wprowadzenie nowego nawyku w życie trwa około 30 dni. 

Wykorzystajcie tę wiedzę i wprowadźcie w życie 7 nowych, łatwych nawyków, które ułatwią Wam codzienne utrzymanie porządku. Dzięki nim zapomnicie o brudzie, bałaganie i niechlujnych stertach ubrań. Te 7 prostych kroków może sprawić, że Wasz dom będzie błyszczeć jak klejnot. Podejmujecie 30-sto dniowe wyzwanie? 

1.Odkładaj przedmioty na miejsce

To podstawowy i najważniejszy nawyk, którego wyrobienie daje najbardziej widoczne efekty. No bo cóż z tego, że będziemy sprzątać kilka godzin, odłożymy wszystko na miejsce, gdy przy pierwszej potrzebie i użyciu danego przedmiotu nie wróci on tam gdzie ma być. Zawieszajcie klucze na właściwy haczyk, torebkę odkładajcie na półkę a kurtkę na wieszak. W kuchni, podczas gotowania odkładajcie produkty spożywcze do lodówki, a naczynia do zmywarki lub zlewozmywaka. Najgorsze co możemy zrobić, to nie szanować własnej pracy.

2. Nie zostawiaj na jutro tego, co możesz zrobić dziś

Zwlekanie jest nasieniem awarii więc pamiętajcie: jeśli coś nie jest na swoim miejscu, lub psuje się nie czekajcie zbyt długo, aby naprawić to, bo prędzej czy później trzeba będzie to zrobić. W realnym życiu niestety krasnoludki nie pomagają przy porządkach. 

Za nowoczesną aranżację salonu, z wykorzystaniem ciekawego i energetycznego połączenia szarości z czerwienią odpowiadają architekci wnętrz z firmy Design Studio Details

3. Zostawiaj czystą łazienkę

Czysta i schludna łazienka nie jest luksusem, lecz wymogiem! Należy przechowywać kosmetyki w porządku, codziennie usunąć smugi na prysznicu czy wannie, i nie pozwolić pozostać w umywalce włosom i osadom z kurzu: to jest naprawdę obrzydliwe! Pamiętajcie również o czystych i błyszczących bateriach; jak widać to nie jest dużo, nie musicie przesadzać. Wystarczy te kilka prostych rzeczy. 

4. Dobrze wentylowane pomieszczenia

Po przebudzeniu, otwórzcie okna w pomieszczeniu i zadbajcie o dobrą cyrkulację powietrza. To może wydawać się mało znaczącym nawykiem, ale należy pamiętać, że w ten sposób można wyeliminować bakterie, które nagromadziły się w ciągu nocy w sypialni. Sprzyja to także zmniejszeniu częstotliwości występowania alergii.

5. Wyczyść kuchnię po każdym posiłku

Sterty brudnych naczyń i plamy na blacie to okropny widok, który niestety często zdarza się oglądać po pośpiesznym przyrządzaniu posiłku. 

Skończyliście już jeść? Ok, opłukajcie naczynia, sztućce i szklanki i ustawcie w zmywarce. Szmatką przetrzyjcie blat i gotowe! Zaschnięta żywność jest dużo trudniejsza do usunięcia, a w dodatku, kiedy gromadzi się zbyt długo wydziela przykre zapachy. Usunięcie plamy zawsze jest łatwiejsze, gdy jest ona świeża i niezaschnięta. Wystarczy jeden ruch ręką i problem znika, pod warunkiem, że zajmiemy się tym od razu.

6. Kosz na brudne ubrania

W tym celu sprawdzi się elegancki wiklinowy koszyk, najlepiej zamykany.  Za każdym razem wrzucajcie tam brudne ubrania (nie obok) i pamiętajcie, że nawet jeśli zostawicie je na łóżku w nadziei, że samodzielnie przetransportują się do łazienki… Niestety nigdy tak się nie stanie!

7. Cztery kroki do czystego domu

Istnieją cztery proste i skuteczne kroki, aby utrzymać czysty i schludny dom:

- Za pomocą odkurzacza codziennie czyśćcie podłogę w domu i meble

- Dwa razy w tygodniu myjcie podłogę przy użyciu wody i detergentu

- Raz w tygodniu zmieńcie pościel, to gwarancja dobrego odpoczynku

- Co najmniej raz w miesiącu odsuńcie wszystkie meble i zróbcie za nimi porządek 

Przeczytajcie także: Błędy w gospodarstwie domowym, których należy niezwłocznie uniknąć!

A czy Wy zawsze odkładacie przedmioty na miejsce? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu