Projekty,   zaprojektowane przez muto

10 rzeczy, które sprawiają, że Twój dom wygląda okropnie (i jak się ich pozbyć)

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Znacie ten problem? Przechadzacie się po wnętrzach swojego domu czy mieszkania, przystając w pewnych miejscach, zawieszając na nich wzrok i zastanawiając się, co jest z nimi nie tak.

Są pewne elementy wyposażenia czy aranżacji wnętrz, z którymi niezwykle łatwo o błąd. Zebraliśmy dla Was dziesięć najbardziej problematycznych kwestii, opisując przy okazji, jak je rozwiązać. Mamy nadzieję, że pomogą Wam one w urządzaniu i podczas remontów.

1. Zagracony korytarz

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez BTL Property LTD
BTL Property LTD

Roland Gardens

BTL Property LTD

Przedpokój i wiodący od niego korytarz to obszary, które odpowiadają za pierwsze wrażenie, jakie sprawiają nasze wnętrza. Zagracony, pełen niepotrzebnych rupieci przedpokój nie tylko będzie się prezentować nieestetycznie, ale i uczyni przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi obszarami domu niezwykle trudnym. W korytarzu robiącym świetne wrażenie liczy się odpowiednia ilość miejsc do przechowywania, dzięki którym utrzymanie porządku i dobrej organizacji staje się łatwiejsze. Należy pozbyć się wszystkich zbędnych przedmiotów, które zastawiają podłogę i sprawiają, że przestrzeń zdaje się być mała i ciasna.

2. Brudne ściany

Nadgryzione zębem czasu ściany, poszarzałe lub pożółkłe, mogą być głównym problemem nieestetycznych wnętrz. Aby uniknąć częstej konieczności odmalowywania ścian, warto raz w tygodniu przetrzeć je wilgotną, czystą ściereczką.

3. Stale utrzymujący się przykry zapach

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez LWK Kitchens
LWK Kitchens

​Small matt kitchen design

LWK Kitchens

Bez względu na to, jak modnie i stylowo urządzone są wnętrza, nie będzie to miało żadnego znaczenia, jeżeli unosić się będzie w nich przykry zapach. Problem ten pojawia się najczęściej w kuchni i dotyczy brudnego, zatkanego zlewu. Najlepszym domowym sposobem na jego oczyszczenie jest kombinacja octu, sody oczyszczonej i soku z cytryny.

4. Zakurzone dekoracje

Zakurzone dekoracje zupełnie nie spełniają swojej nadrzędnej funkcji, jaką jest rzecz jasna zdobienie wnętrz. Jeżeli nie macie czasu na ich regularne odkurzanie, lepiej jest schować je do pudła i przechować w piwnicy.

5. Źle oświetlona łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Studio TO
Studio TO

Modern En Suite Design

Studio TO

W mało którym pomieszczenie oświetlenie jest tak kluczową kwestią, jak w łazience. Należy pamiętać o źródłach światła po obu stronach lustra, nad umywalką, wanną i toaletą. Jeżeli w łazience jest dostęp do okna, nie warto zasłaniać go ciemnymi żaluzjami czy roletami- wystarczą delikatne, półprzezroczyste zasłonki.

6. Staromodna kuchnia

Staromodne meble czy przestarzałe sprzęty są w stanie zupełnie zepsuć efekt, jaki sprawia kuchnia. Nie oznacza to, że od razu trzeba wymieniać całą zabudowę. Niekiedy wystarczy wymienić fronty szafek i przemalować je na inny kolor, aby osiągnąć nadspodziewanie pozytywny efekt.

7. Za mała sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez muto
muto

Bedroom, bed, headboard and bedsides

muto

Mała sypialnia nastręcza oczywiście sporych problemów w czasie jej aranżacji. Nie oznacza to jednak, że nie można urządzić jej wygodnie i stylowo. Niewielkie pomieszczenie zaaranżować należy w stylu minimalistycznym, decydując się na prostą, neutralną kolorystykę i jak najmniejszą liczbę elementów wyposażenia. Przynajmniej pod względem wizualnym wyda się ona większa.

8. Zimne ściany

Projekty,  Salon zaprojektowane przez SESSO & DALANEZI
SESSO & DALANEZI

Jardim Paulista | Residenciais

SESSO & DALANEZI

Gołe, niczym nieozdobione ściany pokryte farbą o chłodnym kolorze mogą spowodować, że wnętrza będą wydawać się zimne i nieprzyjazne. Nie chcąc zaburzyć minimalistycznej estetyki, można ozdobić je nielicznymi detalami- plakatem o ciekawym wzorze, czarno-białymi zdjęciami czy ulubionym dziełem sztuki.

9. Nieuporządkowany stół w jadalni

Stół w jadalni z łatwością przeistoczyć można w  domowe centrum chaosu. Zawalony papierami, laptopami, kubkami po kawie czy herbacie, z pewnością wiele traci na estetyce. Istotne jest to, aby funkcjonalnie wydzielić poszczególne przestrzenie w domu, aby te nie kolidowały ze sobą pod względem praktycznym. Stół w jadalni powinien zawsze pozostawać pusty, przygotowany dla gości.

10. Nudny ogród

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Tom Massey Landscape & Garden Design
Tom Massey Landscape & Garden Design

Bespoke Western Red Cedar hairpin leg table and built in floating bench

Tom Massey Landscape & Garden Design

Ogród stanowi przedłużenie salonu i jadalni. Dlaczego więc tak często przeznaczamy fortunę na aranżację wnętrz, a zapominamy o pięknym projekcie ogrodu? Ten powinien odzwierciedlać charakter wnętrz, pozostając z nimi w stałym estetycznym dialogu.

Z jakimi problemami spotykacie się najczęściej podczas aranżacji wnętrz?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu