Projekty,  Taras zaprojektowane przez Architekturbüro Prell und Partner mbB Architekten und Stadtplaner

190 m² nowoczesności!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wydaje się Wam, że wszystkie domy na przedmieściach wyglądają tak samo? Dwuspadowy dach, oczywista bryła… Jeśli marzycie o czymś wyjątkowym, to dzisiaj pokażemy Wam jedną z możliwości. Nie musicie od razu stawiać na surowy minimalizm, nowoczesność w wydaniu architektów z Architekturbüro Prell und Partner mbB Architekten und Stadtplaner z Hamburga prezentuje się nad wyraz przytulnie.

Zapraszamy na inspirujący spacer…

Jak z innej planety

Ta nowoczesna bryła bez wątpienia wyróżnia się na podmiejskim osiedlu. Wystarczy skontrastować ją z ceglanym domem krytym dachówką z sąsiedniej działki. Tutaj mamy natomiast do czynienia z szarym tynkiem, czarnym metalem, dużymi przeszkleniami. Króluje geometria, a spady dachu zastąpiły płaskie płaszczyzny. Zwróćmy uwagę na ciekawie zaprojektowane obejście wokół domu.

Nowoczesność otwarta na naturę

Obejście zamienia się w płaski taras na poziomie podłoża, a ten dalej przechodzi w równo przystrzyżony trawnik. W ogrodzie odnajdziemy także krzewy oraz drzewa. Bryła budynku otwiera się na zieleń ogromnymi przeszkleniami. Ponieważ znajdujemy się na tyłach posesji, nie ma konieczności zazdrosnej ochrony prywatności domowników.

Salon w drewnie

Co czeka za ogromnymi przeszkleniami? Oczywiście wypełnione naturalnym światłem pomieszczenia. Na parterze jest to salon, który zajmuje prawie całość tego poziomu. Jednak większość miejsca zajmuje… pusta podłoga. Dzięki temu ogarnia nas niesamowite poczucie przestronności. Piękny, drewniany parkiet może szybko stać się miejscem zabaw dla dzieci czy też parkietem podczas imprezy.

Kuchnia z jadalnią

Przechodzimy do przestronnej kuchni połączonej z jadalnią. Zabudowa ma biały kolor, dzięki czemu harmonijnie łączy się ze ścianami. Pozostawiono przy niej dużo wolnego miejsca, podobnie jak widzieliśmy w salonie. Dzięki temu we wnętrzu można poczuć się swobodnie. Stół jadalniany przylega do dużych przeszkleń, natomiast strefę przygotowywania posiłków doświetla horyzontalne, narożne okno. Możemy rozpoznać, że znajdujemy się w części od frontu.

Schody i korytarze

Jak to zazwyczaj bywa, na piętrze odnajdziemy pomieszczenia prywatne. Zawiodą nas do nich wspaniałe schody wspornikowe o drewnianych stopniach. Korytarze na górze również pokrywa wspaniały, drewniany parkiet, a białe ściany sprawiają, że cała uwaga koncentruje się na nim oraz na kolorowych lampach.

Dodatkowa przestrzeń

Dokąd dalej zaprowadzą nas schody? Na ogromy taras ukryty na dachu. To doskonałe miejsce do wypoczynku oraz urządzania przyjęć. Szczególnie praktyczne jest stworzenie małej nadbudówki, w której skryć się można, gdy pogoda nie dopisuje.

Lubicie styl rustykalny, ale w nieco bardziej rustykalnym wydaniu? Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu: Nowoczesny dom-stodoła wzniesiony w 4 miesiące.

Zamienilibyście się z właścicielami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu