7 stylowych sposobów na przechowywanie drewna! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 stylowych sposobów na przechowywanie drewna!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Blomus Nowoczesny
Loading admin actions …

Któż z nas nie marzył nigdy o kominku z radośnie tańczącymi płomieniami, o cieple zimowych wieczorów spędzonych w salonie wraz z całą rodziną, o zapachu palonego drewna który miesza się wraz z aromatem pieczonych ciast w niedzielne, mroźne wieczory? Posiadanie kominka przynosi dużo radości, ale też obowiązków, szczególnie przed jego montażem musimy zadbać o odpowiednią wentylację oraz odpowiednie warunki techniczne. Kwestią o której nie powinniśmy zapominać podczas planowania kominka jest miejsce na składowanie i przechowywanie drewna. Często już w miesiącach letnich kupujemy zapas drewna opałowego, które przez następne tygodnie będzie czekało na nadejście zimniejszych dni. Większe ilości chowamy w garażu, komórkach, specjalnie przygotowanych do tego altanach, ale w trakcie zimy pewną ilość drewna musimy przechowywać w domu, tak aby móc dołożyć do kominka kolejne polano bez konieczności wychodzenia po nie za każdym razem, gdy ogień zacznie przygasać. Istnieje wiele sposób i miejsc na przechowywanie drewna, wybraliśmy 7 stylowych i inspirujących propozycji.

Pod kominkiem

od Tiba AG Nowoczesny

Niezależnie do tego, czy zabudowa kominka jest tradycyjna, czy nowoczesna, możemy wybrać model, który pozwoli na przechowywanie drewna pod kominkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy sporo miejsca wykorzystując to, które w gruncie rzeczy byłoby niespożytkowane. W przypadku kominków wolnostojących mamy tak naprawdę dużą dowolność dotyczącą tego, gdzie będziemy przechowywać drewno. Możemy wykorzystać też przestrzeń za kominkiem, Jednak ustawiając kawałki drewna pod kominkiem, tworzą one spójny obraz z całością i aranżacja nabiera jeszcze bardziej przytulnego wyrazu. Domowa atmosfera jest możliwa nawet w nowoczesnych wnętrzach! 

W designerskim koszu

od Blomus Nowoczesny

Odpoczynek w takim salonie to prawdziwa przyjemność! Ogromne okna z zapierającym dech w piersiach widokiem, wspaniały majestatyczny kominek i ponadczasowe materiały wykończeniowe – w takim wnętrzu możemy poczuć się prawdziwymi szczęściarzami. W tym nowoczesnym salonie, w którym dominuje surowy charakter, nawet miejsce przechowywania drewna sprawia wrażenie zaprojektowanego specjalnie dla tej aranżacji. Stojak wypełniony polanami drewna wygląda nowocześnie, lekko, ale jednocześnie solidnie. Jest to sposób na stylowe , modne i designerskie przechowywanie drewna w wyjątkowym stylu. 

Metalowa skrzynia

od homify Nowoczesny

Mając nowoczesny kominek nie musimy się obawiać, że nie znajdziemy odpowiedniej skrzyni, czy samej konstrukcji służącej jako miejsce przechowywania drewna. Nie musi być ona duża, a od nas zależy, czy wolimy wykorzystać przestrzeń w pionie lub poziomie. W tym przypadku mamy do czynienia z metalową konstrukcją, która w prosty sposób pozwala na przetrzymywanie drewna, a jednocześnie nie wpływa na zmianę charakteru aranżacji wnętrza. Stanowi tylko dodatek, ale jednocześnie surowe drewno dodaje uroku pomieszczeniu urządzonemu w nowoczesnym stylu, ale z eklektyczną nutą.

W ścianie

Przechowywanie drewna w ścianie to wykorzystanie potencjału każdego centymetra w naszym salonie. Jeśli dysponujemy wnęką w ścianie koło kominka, to takie podejście do kwestii miejsca na opał sprawdza się idealnie. W przypadku widocznym na zdjęciu miejsce na drewno zostało z góry zaplanowane, co widać w nowoczesnym kształcie zabudowy kominka, który umożliwia układanie dużej ilości drewna. Pozwala to na przetrzymywanie kilkudziesięciu polan i zwalnia nas z obowiązku częstego transportowania drewna z komórki lub garażu. 

Schowane

Drewno może stanowić wspaniały dodatek dekoracyjny do wnętrza, szczególnie jeśli jest ono urządzone w stylu industrialnym, skandynawskim, czy klasycznym. Nie zawsze chcemy, aby składowane drewno przykuwało uwagę, ale w delikatnym stylu nawiązywało do aranżacji. Ten sposób, jaki został zaprezentowany na zdjęciu, jest wyjątkowy, ponieważ kominek został umieszczony na podeście, a pod nim zgromadzone polana – nie w każdym domu podest jest dobry rozwiązaniem, ale jeśli chcemy wykorzystać wysokość pomieszczenia, to możemy to zrobić również w taki sposób, a wtedy przestrzeń, która byłaby nieużywana, przemienić w schowek na drewno. Projekt widoczny na zdjęciu to dzieło stworzone przez konrad muraszkiewicz pracownia architektoniczna.

Wkomponowane w ścianę

Mieliśmy wcześniej przykład na przechowywanie drewna w ścianie, jednak była to immanentna część kominka. W tym przypadku wnęka, która znajduje się obok nowoczesnego kominka i stanowi również miejsce w którym możemy ustawić ozdoby (na dwóch szklanych półkach) jest jednocześnie miejscem składowania polan. Wykorzystanie dostępnego miejsca pozwala nam na zaoszczędzenie przestrzeni w której w innym wypadku musielibyśmy ustawić np. kosz lub skrzynię na drewno. Takie rozwiązanie powinno się spodobać szczególnie tym, którzy nie mają zbyt wiele miejsca. Oczywiście przed samym powstaniem planu na ustawienie kominka powinniśmy przeanalizować dostępną przestrzeń – w mniejszych pomieszczeniach kominek nie oddziałuje na nas tak samo jak w tych przestronnym – może być nawet niebezpieczny. 

Jeśli dopiero zastanawiacie się nad kominkiem, to sprawdźcie kilka fantastycznych przykładów: TOP 10 – najciekawsze kominki!

Przerobione meble

KOMINKI SZCZECIN od ArteABC Nowoczesny
ArteABC

KOMINKI SZCZECIN

ArteABC

Znalezienie odpowiedniego miejsca na drewno wcale nie musi stanowić wyzwania, jeśli podejdziemy do tego kreatywnie. Możemy ułożyć polana w koszu, a możemy też… przerobić stare meble na skrzynie w której będziemy przechowywać drewno. Własnoręczne prace w domu są coraz bardziej na topie – dają niesamowite efekty! Jeśli jednak nie mamy czasu lub ochoty na samodzielne konstruowanie skrzyni na przechowywanie drewna, to zawsze możemy sięgnąć po gotowe rozwiązania. Do wyboru mamy drewniane skrzynie, wiklinowe kosze, metalowe pudła – należy jednak pamiętać o tym, żeby miejsce przechowywania drewna odpowiadało wielkości samego kominka. W innym wypadku, np. gdyby skrzynia była o wiele większa niż kominek, może to wyglądać mało estetycznie i niezbyt praktycznie.

Który pomysł podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu