6 świetnych aranżacji z meblami KALLAX z Ikei

Alicja Olko Alicja Olko
CHALET VALDEMARIN, Tarimas de Autor Tarimas de Autor Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody Drewno
Loading admin actions …

Każdy z nas zna kultową kolekcję mebli do przechowywanie KALLAX z Ikei. Modułowe regały, których rozmiar, kształt i design dopasowywać można do indywidualnych potrzeb, to jeden z najpopularniejszych produktów szwedzkiego giganta. Nie mają one pojedynczego zastosowania i doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu domu.

Meble KALLAX to kwintesencja skandynawskiego designu. Cechuje je prostota, funkcjonalność i uniwersalność. Dlatego wielu projektantów i dekoratorów wnętrz włącza je w swoje projekty, pomimo tego, że pochodzą z masowej produkcji i są sprzedawane w popularnej sieciówce.

Zebraliśmy dla Was sześć różnych aranżacji- w każdej z nich znajdziecie mebel KALLAX, za każdym razem w innej odsłonie.

1. KALLAX jako szafka pod telewizor

homify Śródziemnomorski salon

Wybór odpowiedniej szafki pod telewizor może być niezwykle trudny. Większość modeli dostępnych na rynku przypomina meble z domu naszych dziadków czy rodziców- odznaczają się staromodnym designem i niepraktycznym rozmiarem. Niewielkie regał KALLAX o ośmiu półkach, ustawiony horyzontalnie, to nowoczesna, stylowa alternatywa. Zapewnia nie tylko miejsce na telewizor, ale i na przechowywanie.

2. KALLAX jako domowa biblioteczka

Możliwość dołączania modułów do bazowego regału KALLAX pozwala w prosty sposób modyfikować jego rozmiar i kształt. Dzięki temu mebel ten doskonale nadaje się na domową biblioteczkę, która, jak każdy miłośnik książek wie, potrafi rozrastać się z zatrważającym tempie. Regał KALLAX służy tu także do ekspozycji dekoracji, które, zamiast tradycyjnie zawisnąć na ścianie, ustawione zostały na jego szczycie.

3. KALLAX w przedpokoju

Szukacie stylowych i modnych mebli na przechowywanie butów? Ta aranżacja przedpokoju udowadnia, że meble KALLAX także i tutaj znajdują swoje zastosowanie. W minimalistycznej aranżacji najlepiej zaprezentują się te białe, świetnie komponujące się z drewnianym parkietem i zabudowaną szafą.

4. KALLAX jako część domowego biura

Regał KALLAX, dzięki swojej prostocie i funkcjonalności, doskonale sprawdza się jako element wyposażenia wnętrz, który wspiera porządek i dobrą organizację. Jako taki świetnie nadaje się do domowych biur, gabinetów czy pracowni. Idealnie dopasowane do niego, kolorowe pudełka, które kupić można w każdym sklepie Ikea, pozwalają na przechowywanie nie tylko dokumentów, ale i pomniejszych przyborów biurowych.

5. KALLAX w korytarzu i holu

W każdym przedpokoju czy holu powinien znaleźć się mebel, gdzie przechować możemy klucze, drobne pieniądze i dodatki, takie jak czapka czy szalik. Zamiast ciężkiej i masywnej konsoli możemy z powodzeniem wykorzystać najmniejszy, czterokomorowy model regału KALLAX. W aranżacji ze zdjęcia prezentuje się niezwykle elegancko, stylowo i nowocześnie.

6. KALLAX w pokoju dziecięcym

Regał KALLAX wykorzystać można także w pokoju dziecięcym. Służyć będzie nie tylko jako miejsce na przechowywanie książek i zabawek, ale także do podziału pomieszczenia na część sypialną i rekreacyjną.

Jak Wy wykorzystujecie regał KALLAX w swoich wnętrzach?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu