Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Laura Marini Architetto

7 domów z półkami w niecodziennych miejscach

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Szafek i półek w domu nigdy za wiele! Oczywiście powinniśmy z rozwagą gromadzić przedmioty, jednak dodatkowe miejsce do przechowywania zawsze się przyda. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam półki w nietypowych miejscach – niektóre z nich z pewnością sprawdzą się także w Waszych domach, chociaż ich lokalizacja może początkowo zaskoczyć…

Do poszukiwań dodatkowej przestrzeni do przechowywania możemy podejść w duchu zrób to sam. Projekt półki jest przecież stosunkowo łatwy, chociaż wszystko trzeba będzie wymierzyć perfekcyjnie.

Gotowi dać się zainspirować do działania?

1. Pod sufitem

Nasi architekci wnętrz wszędzie znajdą miejsce do wykorzystania! W przypadku tej nowoczesnej kuchni wykorzystano… sufit! Mamy tutaj do czynienia z planem otwartym, w którym i tak chciano zaakcentować granice pomiędzy strefami. Zabudowana półka jest niewidoczna od strony pokoju dziennego, a niezwykle praktyczna do wykorzystania w kuchni!

2. Nad schodami

Stopnie same w sobie mogą stać się półkami, będzie to wymagało jednak od nas dużej samodyscypliny, aby nie narobić bałaganu. Świetnie nadają się, by ułożyć na nich książki. Jeśli chcielibyśmy mieć do dyspozycji więcej przestrzeni, możemy skonstruować półki jak na powyższym zdjęciu: idealnie dopasowane do stopni i wykorzystujące ich przestrzeń. To doskonałe miejsce na domową biblioteczkę!

3. W podłodze!

Projekty,  Piwnica win zaprojektowane przez Spiral Cellars
Spiral Cellars

Spiral Cellar with Recessed Trap Door

Spiral Cellars

Tutaj nie mamy może do czynienia z półką w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale z piwniczką win. Została ona ukryta w podłodze. Czy i my moglibyśmy ukryć coś pod podłogą? W niektórych wnętrzach, zwłaszcza tych o planie otwartym, warto jedną ze stref wyróżnić podestem, który może stać się naszym sekretnym schowkiem.

4. Pod meblami

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homelatte
homelatte

[홈라떼] 책이 가득한 24평 복도식 아파트 홈스타일링

homelatte

Bardzo modnym projektem zrób to sam jest tworzenie mebli z drewnianych palet. Konstruując w ten sposób wymarzony fotel czy sofę, możemy konstrukcję dostosować tak, by pod siedziskiem znalazło się miejsce na małą półkę. W ten sposób unikniemy powstania martwej przestrzeni, która tylko by się kurzyła, a jednocześnie zapewnimy sobie miejsce na czytaną w danym momencie książkę czy magazyn.

5. Pod skośnym sufitem

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Rash_studio
Rash_studio

Гардеробная

Rash_studio

Skośny sufit to zawsze aranżacyjne wyzwanie. Tworzy trudne przestrzenie, które należy projektować ze szczególną rozwagą. Oczywiście im trudniej, tym ciekawiej! Dowodem może być tutaj chociażby powyższy projekt. Drewniane półki idealnie dopasowano do kształtu sufitu, jednocześnie stanowią one mocowanie dla wieszaka na ubrania. Oto garderoba z pomysłem!

6. Wysuwane

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Vivid line furniture ltd
Vivid line furniture ltd

'Vivid Classic' Kitchen – bread drawer and pull out shelf

Vivid line furniture ltd

Półki mogą być nam potrzebne od czasu do czasu, podobnie rzecz się ma z blatem. Powyżej prezentujemy Wam przykład doskonałego wykorzystania przestrzeni w małej kuchni. Wysuwany blat może zostać użyty w sytuacjach, kiedy szykujemy wyjątkowo wystawny obiad i potrzebujemy więcej miejsca niż zwykle. Na co dzień nie zajmuje miejsca. 

Też macie małą kuchnię? Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu: Mała kuchnia – jak ją urządzić?

7. Przy piętrowym łóżku

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Finoak LTD
Finoak LTD

Bed Hanging Book Shelf

Finoak LTD

Miłość do literatury warto szczepić w dziecku od najmłodszych lat. Czytajmy im my, niech czytają i oglądają obrazki same, przenosząc się w zupełnie inne światy tworzone przez wyobraźnię. Gdzie jednak taką książkę odłożyć, zwłaszcza jeśli jest to lektura przed snem? W przypadku łóżka piętrowego może pojawić się problem! Szybko rozwiąże go zgrabna półka podwieszona na jego barierce.

Która z półek najbardziej Was zaskoczyła?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu