Czarna owca domów jednorodzinnych! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Czarna owca domów jednorodzinnych!

homify.Pl homify.Pl
od Hofgut Hafnerleiten Nowoczesny
Loading admin actions …

Projekt który chcemy Wam pokazać został zrealizowany w przepięknym regionie Bawarii w Niemczech; w miejscu, które na świecie znane jest ze scenerii niczym z obrazka i tradycyjnych domów, za sprawą których czujemy się jakbyśmy byli zamknięci w kapsule czasu. Jednak ten projekt nie śledzi tradycyjnych wytycznych budownictwa w tej okolicy, a za to, jest spełnieniem nowoczesnej myśli, co sprawia, że jest to dom całkowicie wyjątkowy, szczególnie w otoczeniu w jakim się znajduje.

Wszystko zaczęło się od właścicieli niewielkiej działki budowlanej, którzy szukali bardziej alternatywnego stylu życia i chcieli zbadać różne możliwości projektowania domu. Pomysł domu kompaktowego pojawił się dość wcześnie, a właściciele działki nie mieli wątpliwości, że to właśnie tego szukali. Ich dom kompaktowy miał być ikoną designu, ale przede wszystkim miał być starannie zaprojektowany pod względem trwałości, energooszczędności i z szacunkiem do otoczenia, w którym miał powstać. Aby osiągnąć swoje cele, o pomoc zwrócili się do doświadczonej firmy architektonicznej Hofgut Hafnerleiten. Jakie są efekty? Zjedźcie niżej i się dowiecie…

​Niesamowity dodatek do wiejskiego otoczenia

Idea stojąca za domem kompaktowym jest dość prosta: zaprojektować i wybudować dom, który będzie znacznie mniejszy od tradycyjnych budynków mieszkalnych, ale w sposób na tyle sprytny, żeby umożliwić mieszkańcom wysoki standard życia. Wszystkie codzienne aktywności mogą być podejmowane bez najmniejszego wysiłku pomimo mniejszej wielkości domu.

W tym przypadku, kompaktowy dom jest kultową rezydencją, która wyróżnia się śmiałą kolorystyką, czyli czernią elewacji, oraz nowoczesną strukturą. Cały dom został pokryty pionowymi, czarnymi, drewnianymi panelami – wręcz nimi owinięty. Tworzy to niesamowity dodatek do ruralnego charakteru Bawarii.

​Stara forma w nowoczesnym wydaniu

Sama forma architektoniczna domu jest klasycznie powściągliwa i została udoskonalona, aby upodobnić ją do tradycyjnej stodoły, których nie mało w okolicy. Wybór dwuspadowego dachu w konstrukcji jest oczkiem puszczonym w stronę architektury regionu, z której oczywiście wszyscy są bardzo dumni.

Niefarbowane, lokalne drewno użyte do zbudowania chodnika zapewnia ciepło, które kontrastuje z czarną masą budynku i oddziela go od bujnie rosnących roślin w ogrodzie zaczynającym się tuż przy krawędzi chodnika. W wyniku takiego zabiegu uzyskano dom, który doskonale wpasowuje się w otoczenie.

Spojrzenie do środka

Już przy wejściu zwracamy uwagę na długie formy pomieszczeń, które rozciągają się na parterze. Kuchnia została zaprojektowana tak, aby wykorzystać każdy dostępny centymetr powierzchni, a zlokalizowana została przy jednej z wewnętrznych ścian domu. Blaty mają ceramiczne wykończenie, a towarzyszą im szafki bez uchwytów, które skrywają wszystkie sprzęty kuchenne i zastawę.

​Jadalnia ze spektakularnym widokiem

Starannie przemyślana, wypełniona światłem jadalnia została obramowana dużymi oknami, dzięki którym maksymalnie wykorzystuje się światło naturalne i otwiera się dom na piękne widoki. Spożywanie posiłków w takim miejscu zawsze będzie przyjemnością, kiedy za oknem nieustannie zmienna natura zadba o wrażenia estetyczne.

​Stropy podwójnej wysokości

Salon charakteryzują wysokie, wręcz podwójnej wysokości stropy, dzięki czemu pomieszczenie jest wyjątkowo przestronne i z łatwością można się w nim zrelaksować. Ogólną, ciepłą atmosferę uzyskano dzięki jasnemu drewnu, którym wyłożono większość ścian wewnątrz domu. Wszystkie panele zostały wykonane z drewna naturalnie występującego w lasach Bawarii.

​Chwila relaksu na słońcu

Przesuwając szklane drzwi otwieramy salon na przestrzeń ogrodową. Bardziej naturalnego przejścia między jedną strefą a drugą nie widzieliśmy już dawno. W drzwiach przesuwnych użyto systemu trzyszybowego, co wspomaga izolację termiczną, szczególnie przydatną w trakcie zimnych miesięcy – kolejny przykład na energooszczędność nieruchomości.

​Budząc się w ramionach natury

Główna sypialnia charakteryzuje się mocno zarysowaną geometrią struktury, co w szczególności zauważamy przy łóżku, za którym cała ściana pokryta jest ogromnym oknem. Może nie każdy się zgodzi, ale szklana ściana tworzy magiczną atmosferę. Budzić się tuż obok natury musi być cudownym doświadczeniem.

​Olśniewający koniec

Nasza wycieczka kończy się w pięknej łazience. Po raz kolejny widzimy jak ciepłe, drewniane panele zostały użyte by podkreślić niepowtarzalne kąty i rozwiązania designerskie w kwestii sufitu. Prawdopodobnie właśnie w tym pomieszczeniu gra światła z drewnem paneli jest najbardziej spektakularna. Podłoga została wyłożona dużymi, szarymi płytami, które doskonale pasują do wyciszonej atmosfery łazienki.

Koniec końców, kompaktowy dom dostarcza szczęśliwym właścicielom wszystkiego co tylko im potrzeba, by mieszkać komfortowo i w pełni korzystać z wszelkich udogodnień nowoczesnego życia na bawarskich terenach pozamiejskich. Kto by pomyślał, że można tego dokonać na tak małej powierzchni?

Jeżeli ten kompaktowy dom pozostawił w Was niedosyt nie możecie przegapić Katalogu Inspiracji: Kompaktowy dom najwyższych lotów!

Co najbardziej spodobało Wam się w tym projekcie kompaktowego domu? Dajcie nam znać w komentarzach.
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu