Garderoba: styl , w kategorii Garderoba zaprojektowany przez Ale design Grzegorz Grzywacz

12 sztuczek, które odmienią Twoje pranie i Twoje życie

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Chyba tylko jedno zdanie ze wszelkich możliwych jest w stanie wywołać w człowieku tyle strachu i niepokoju. Jakie? Nadszedł czas na pranie! Większości osób pranie kojarzy się przede wszystkim ze stertą ubrań wymagających segregacji, poszukiwaniem płynu zmiękczającego tkaniny oraz pomieszczeniem (pralnią, kuchnią, łazienką, czy korytarzem) zarzuconym ubraniami, w którym o dojrzeniu podłogi nie ma nawet mowy przez najbliższych kilka godzin. Tak, robienie prania to zadanie tylko dla wytrwałych i zdeterminowanych. Na szczęście istnieją sposoby na ułatwienie tego procesu. Oto i 12 z nich, zebranych w jednym miejscu specjalnie dla Was!

1. Elementy farbujące

Jeżeli wśród rzeczy do prania znajdują się ubrania, które farbują, a tym samym zagrażają innym częściom garderoby, nie należy umieszczać ich w suszarni z pozostałymi ubraniami. Gdy już doszło do zafarbowania, zniszczony element powinno się szybko spłukać (z dala od farbującego sprawcy zamieszania). Tylko świeże plamy mogą pójść w niepamięć. Trzeba działać natychmiast!

2. Marker

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

LAVADERO DESPUÉS

homify

Dobrym sposobem na uniknięcie wpadek jest skorzystanie z łatwo ścieralnego markera i zapisanie nim na pralce lub suszarce kilku najważniejszych instrukcji dotyczących prania (na przykład, aby koszule wkładane do pralki przewracać na lewą stronę).

3. Zmiękczacze

Płyny zmiękczające tkaniny i wszelkie inne wspomagacze do prania sprawiają, że ubrania, ręczniki, czy pościel stają się niezmiernie miłe w dotyku. Aż chce się w nie wskoczyć i już więcej z nimi nie rozstawać! A w dodatku ten przyjemny zapach, który im towarzyszy! Pranie bez zmiękczaczy to nie pranie!

4. Miękkie ręczniki

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Meltons
Meltons

Belgravia – Laundry/Ironing Room off Roof Terrace

Meltons

Aby sztywne ręczniki ponownie stały się miękkie wystarczy dodanie do wody odrobiny octu.

5. Zagniecenia

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

Tricks laundry basket

homify

Zagniecenia? Nigdy więcej! Wystarczy zaopatrzyć się w piankowy makaron basenowy i najpierw dociąć go tak, aby długością pasował do naszych linek lub wieszaka na pranie, a następnie naciąć z jednej strony i założyć na linkę. Gotowe! Problem z głowy!

6. Namaczanie skurczonego

Jeżeli w wyniku prania ubranie skurczyło się, nic straconego - wystarczy zanurzyć je w letniej wodzie i dodać trochę szamponu dla dzieci. Dzięki takiemu posunięciu włókna w ubraniu ulegną rozluźnieniu, a nam pozostanie jedynie delikatne rozciągnięcie materiału i pozostawienia go na płasko do wyschnięcia.

7. Sznurówki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Lineabeta
Lineabeta

THE LAUNDRY

Lineabeta

Dziś nawet poplątane sznurówki nie stanowią już najmniejszego problemu. Jedyne, co należy zrobić, to zaklinować je w drzwiach suszarki, a same buty włożyć do jej wnętrza i uruchomić. Dziecinnie proste!

8. Woreczki na skarpetki

Zaopatrz się w specjalne woreczki, w których umieścisz wszystkie przeznaczone do prania skarpetki. Dzięki temu problem skarpetek bez pary nie będzie już Twoim problemem!

9. Ochrona elementów delikatnych

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Clean Design
Clean Design

Laundry Room

Clean Design

Jeżeli przed nami kilka prań, najlepiej zawsze zaczynać od rzeczy delikatnych. Umieszczone w chłodnej suszarni są mniej podatne na kurczenie się.

10. Dobra ściąga nie jest zła

Projekty,   zaprojektowane przez Creazione Interiors
Creazione Interiors

Washing area in Living Room

Creazione Interiors

Poszperaj na Google, uruchom swoją drukarkę i powieś w pralni instrukcję prania, dzięki której nigdy niczego już nie pomylisz (na przykład: „prać tylko w ciepłej wodzie” lub „nie prasować”).

11. Aluminium

Dodaj do prania trochę aluminium, na przykład w postaci aluminiowej folii. Twoje miękkie i puszyste pranie będzie wdzięczne!

12. Sortowanie

WC w Sopockiej kamienicy: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez idea projekt
idea projekt

WC w Sopockiej kamienicy

idea projekt

O sortowaniu dobrze jest pamiętać od samego początku. Wówczas przed praniem nie będzie trzeba już nic segregować. Wrzucaj kolorowe ubrania do jednego kosza (na przykład czarnego), a jasne do drugiego (na przykład białego). Nic trudnego, a jaka oszczędność czasu!

A Wam która z tych sztuczek podoba się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu