Projekty,  Salon zaprojektowane przez Paker Mimarlık

Elegancki salon: 10 doskonałych projektów

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jak wygląda idealny salon i czy taki w ogóle istnieje? Z pewnością istnieje idealny salon dla nas! Każdy ma nieco inne potrzeby, inny gust, inne oczekiwania… Dla jednych na pierwszym miejscu będzie stworzenie idealnego miejsca spotkania z przyjaciółmi, drudzy będą chcieli, by salon stał się centrum rodzinnego życia, podczas gdy trzeci widzą go głównie w charakterze oazy do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Wszystkie te potrzeby oczywiście się nie wykluczają, jednak podczas tworzenia aranżacji istotne będzie, która jest u nas na pierwszym miejscu. 

Dzisiaj pokażemy Wam salony dla osób ponad wszystko ceniących sobie elegancję. Podczas naszych poszukiwań idealnych pokoi dziennych odwiedzimy Turcję. W tym kraju kojarzącym się nam z estetyką Wielkiego Stulecia pełno jest utalentowanych projektantów i dekoratorów wnętrz, którzy tworzą niezwykle stylowe aranżacje. 

Przekonajcie się o tym sami!

1. Przygaszone kolory

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Trabcelona Design
Trabcelona Design

trabcelona design tasarım

Trabcelona Design

Rozpoczynamy od prostoty pełnej elegancji i luksusowych akcentów. Po pierwsze salon zachwyca nas przestronnością. Mieszczą się tutaj dwie kanapy i dwa fotele, a to wszystko zamyka ściana z telewizorem. Neutralne barwy dopełnia przygaszona żółć oraz delikatny brąz drewna. Brak tutaj ostentacji, a jednak nie mamy wątpliwości, że znajdujemy się w eleganckim pokoju dziennym… Siedzielibyśmy tu z wyprostowanymi plecami!

2. Bogactwo materiałów

Żadna aranżacyjna sztuczka (a w rękawach mamy ich wiele!) nie jest w stanie podrobić dobrej jakości materiałów. Skórzane sofy i pufy nijak się będą miały do tych z obiciem ze skóry ekologicznej. Wytrzymają lata, a nawet przetarte będą zachwycać – tak po prostu jest! W powyższym salonie delikatny brąz skóry stapia się z brązami drewna w niesamowicie wysmakowanym wystroju.

3. Klasyka luksusu

Stylizowane na dawne meble, antyki, perskie dywany, kryształowe żyrandole, ogromne zasłony… luksus w tym klasycznym rozumieniu nie wychodzi z mody! Czy pasuje do współczesnego stylu życia? To zależy już od tego, kto się na taką aranżację zdecyduje. Nie ma wątpliwości, że w takim pomieszczeniu od razu poczujemy się wytworniej.

4. W neutralnych barwach

Jeśli do tej pory wątpiliście, że można stworzyć wysmakowaną aranżację pozostając wiernym palecie neutralnych barw, to powyższy salon zmieni Wasze myślenie raz na zawsze! Delikatne beże ogarniają nasze zmysły. Miękkie kanapy i słynne fotele Barcelona tworzą idealne miejsce do spotkań w licznym gronie. Wysmakowane dekoracje oraz klimatyczne oświetlenie tworzą wyjątkowy nastrój.

5. Marmur i drewno

Mały stolik kawowy, często spotykany w salonach, w przypadku tego pokoju dziennego przybrał formę ogromnego stołu z białym, marmurowym blatem opierającym się na designerskich, drewnianych nogach. Jest bezwzględnym głównym bohaterem tej aranżacji, chociaż wygodne kanapy o przyjemnych kolorach także mogą wzbudzić ukłucie zazdrości.

6. Cały w bieli

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Archidecors
Archidecors

Oturma Odası

Archidecors

Salon cały w bieli… no może z lekką domieszką szarości. Całkowicie białe podłogi są przecież niełatwe w utrzymaniu! Biel to czystość i wyrafinowanie, nie dziwi zatem, że użyto jej do zaprojektowania eleganckiego salonu. Wygląda on wręcz futurystycznie… Zrealizowany będzie działał kojąco na zmysły.

7. Z podziałem na strefy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez ARKITEX INTERIORS
ARKITEX INTERIORS

Private Residence in Beykoz

ARKITEX INTERIORS

Nawet najbardziej elegancki pokój dzienny może okazać się bardziej funkcjonalny jeśli podzielimy go na strefy. Oczywiście będzie to rekomendowane jedynie we wnętrzach, gdzie metraż nie będzie nas dotkliwie ograniczał. Możemy wyznaczyć część na spotkania towarzyskie, część do samotnego relaksu z książką, część do oglądania telewizji… wszystko powinno zostać wyznaczone przez przyzwyczajenia domowników.

8. Skłaniający do zabawy

Ten salon zdaje się być miejscem zabaw dla dorosłych. Nie jest jednak przez to mniej elegancki od pozostałych z naszego zestawienia. Nietypowe dekoracje intrygują, intensywne kolory przyciągają wzrok… Stworzenie w domu przestrzeni, która będzie stymulowała naszą kreatywność jest bardzo ważne. Nie utraćmy dziecka w sobie!

9. Pod szykownym sufitem

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

Płaszczyzną, której potencjał dekoracyjny często zostaje przeoczony, jest sufit. Jeśli podwieszane sufity ze światłami LED nie są w Waszym stylu, to nic nie szkodzi – możliwości jest znacznie więcej i nie mamy tutaj na myśli tylko fluorescencyjnych gwiazdek w dziecięcych pokojach. Spójrzmy na tę wspaniałą sztukaterię w formie rozety wyznaczającą centrum salonu. Po prostu zachwyca!

10. Z rustykalnym akcentem

Przygaszone kolory powyższej aranżacji mogą przypomnieć nam zdjęcie, którym rozpoczęliśmy nasz wybór tureckich salonów. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wpadający w żółć brąz obić foteli. Tutaj jednak panuje nieco swobodniejsza atmosfera poprzez wprowadzenie rustykalnego elementu – naturalnego kamienia w dekoracji ściany.

Kochacie kamień w wystroju wnętrz? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Kamień dekoracyjny we wnętrzu- 10 aranżacji.

Który z tureckich salonów najbardziej Wam się spodobał?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu