Wspaniały dom parterowy

Martyna Wieczorek Martyna Wieczorek
Dom w Amarantusach , Abakon sp. z o.o. spółka komandytowa Abakon sp. z o.o. spółka komandytowa Bungalow
Loading admin actions …

Wybór właściwego projektu to jedna z kluczowych decyzji przy budowie domu. Projekt w dużej mierze ustala bowiem przyszły koszt utrzymania budynku, jest niezbędny aby dostać pozwolenie na budowę i decyduje o późniejszym komforcie mieszkania. Idealnym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania indywidualnego projektu w pracowni architektonicznej. Takim dom będzie z pewnością niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, będziemy mogli zdecydować o wszystkich jego detalach i dopasować go do swoich potrzeb i upodobań. Jedyną wadą tego rozwiązania jest bardzo wysoka cena. Koszty indywidualnych projektów zaczynają się bowiem od 10.000 złotych.

Dużo tańszą alternatywą (w przedziale od 1500 do 3000 złotych) jest projekt gotowy. Ich oferta jest bardzo szeroka i nietrudno znaleźć w Internecie firmy zajmujące się jej sprzedażą. Projekt taki to rozwiązanie nie tylko mniej kosztowne, ale także znacznie tańsze i przede wszystkim sprawdzone. Podobne domy już zostały wybudowane, inwestor może więc bez problemu zobaczyć jak jego przyszły dom będzie wyglądał, a co najważniejsze zapoznać się z przewidywanymi kosztami realizacji i przyszłymi kosztami utrzymania.

Należy jednak pamiętać, że nawet przy zakupie gotowego szablonu, każdy projekt powinien zostać dopasowany do naszych potrzeb oraz wymogów działki przez architekta. Wybór realizatora projektu to kolejny krok milowy w procesie budowy domu. Dziś w serii homify 360° pokażemy przykład realizacji jednego z gotowych, ogólnodostępnych szablonów, wykonaną w całości wraz z wystrojem wnętrz przez firmę budowlaną Abakon z Bielska-Białej.

​Projekt domu w Amarantusach

Dom w Amarantusach to cieszący się popularnością i łatwy do znalezienia na stronach internetowych szablon autorstwa pracowni projektowej Archon. Jest to projekt eleganckiego domu parterowego z czterospadowym dachem, poddaszem, o nowoczesnej stylistyce, przeznaczonego dla licznej rodziny. Projekt ten posiada także bogaty program funkcjonalny oraz kilka interesujących rozwiązań architektonicznych. Rozległe przestrzenie, ergonomiczny charakter i atrakcyjny wygląd sprawiają, że inwestorzy chętnie się nim interesują. Widoczny na zdjęciu budynek – realizacja autorstwa firmy Abakon – to świetny przykład doskonałej adaptacji i wykonania tego gotowego projektu.

​Kermazyt

Choć gotowy projekt domu w Amarantusach zakłada wykonanie go z  pustaków ceramicznych i płyty żelbetowej autorzy prezentowanej realizacji zastąpili te surowce ekologicznym materiałem budowlanym – keramzytem. Podstawowym surowcem do produkcji kermazytu są gliny pęczniejące. Wypala się je w piecu, a powstały w ten sposób surowiec jest bardzo lekki, odporny na działanie wilgoci, kwasów i na procesy gnilne, mrozoodporny, niepalny, wytrzymały oraz całkowicie odporny na działanie żywych organizmów. Kermazyt wykazuje także wysokie właściwości izolacyjne, a przez swoją niską wagę jest bardzo wygodny w transporcie. Wszystkie te cechy czynią go idealnym materiałem budowlanym. A ponieważ jest także surowcem w 100% ekologicznym przedstawiana realizacja uzyskała dodatkowy atut – jest przyjazna środowisku.

​Wnętrza

Powierzchnia całkowita prezentowanego budynku wynosi około 150 m². Na wnętrza składają się cztery pokoje, salon łączony z jadalnią i kuchnią, w którym część wypoczynkową wysunięto w stronę ogrodu, a także dwie łazienki, dwie garderoby, toaleta i ogród zimowy, który jest autorskim rozwiązaniem profesjonalistów z firmy Abakon. Projekt uzupełniają pralnia, garaż, kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie wnętrza zostały urządzone w nowoczesnym i funkcjonalnym , ale i też eleganckim stylu. Przeważają w nich jasne kolory, wysokiej jakości materiały i oryginalne dekoracje.

​Salon

Wystrój salonu dominuje duży, skórzany wypoczynek w kolorze szarym. Biały kolor ścian został tu zestawiony z błyszczącą powierzchnią podłogi i oryginalną fototapetą. Srebrne dodatki i kwieciste tkaniny w stonowanych barwach w subtelny sposób ożywiają tę stylizację. Dzięki dużym przeszkleniom i możliwości otwarcia dużych okien balkonowych wzmocniono kontakt wnętrz z zielenią i niejako połączono salon z ogrodem.

​Jadalnia z kuchnią

Przestronna i doskonale wyposażona, biała kuchnia została zaaranżowana w bardzo bliskim sąsiedztwie jadalni. Uzyskano w ten sposób jedną, dużą przestrzeń do przygotowywania i spożywania posiłków. Kolorystyczne połączenie bieli, czerni i kremowych beży to bardzo elegancki połączenie aranżacyjne, które potęgują kryształowe dodatki, srebrne akcesoria i żywe rośliny.

​Korytarz

W głębi domu umieszczono pokoje dzieci i sypialnię rodziców z garderobami. Aby się do nich dostać musimy przejść z części dziennej, widocznym na zdjęciu, pięknie oświetlonym korytarzem. Lustrzana powierzchnia posadzki i zastosowanie punktowych światełek LED powiększyły optycznie tę wąską i ciasną przestrzeń.

​Główna sypialnia

Główna sypialnia prezentowanej realizacji utrzymana jest w kolorach bieli, fioletu i głębokiej purpury. Aranżację dominuje rozległe łóżko o wysokim, pikowanym zagłówku i motyw kryształowych dekoracji widziany wcześniej w jadalni i salonie. Ciemny kolor firan i zasłon wprowadzają do wnętrza nieco przyciemnioną, nastrojową atmosferę.

​Łazienka

Powyższe zdjęcie przedstawia jedną z łazienek w domu, który mamy dzisiaj okazję odwiedzić. Największą uwagę zwraca w niej duża, obła wanna o nowoczesnym, opływowym kształcie. Dzięki drewnianemu parkietowi całe pomieszczenie wydaje się zaś przytulniejsze. Świetlisty żyrandol i srebrzysty motyw kwiatowy ściany sprawiają natomiast, że wnętrze to nabiera wyjątkowo eleganckiego charakteru. Jeśli szukasz pomysłów na urządzenie łazienki koniecznie zajrzyj też do Katalogu Inspiracji: 10 niezwykłych łazienek! 

​Ogród

Prezentowany dom stoi na działce o dość dużej powierzchni. Ogród jest przestronny i szeroki, stwarzając tym samym duże możliwości aranżacyjne. Pomiędzy starannie przystrzyżonym trawnikiem wyznaczono wysypane drobnym żwirkiem ścieżki, a rolę ogrodzenia pełni gęsty żywopłot. Wokół budynku wyznaczono miejsca na krzewy i drzewa, ich kompozycja pasuje do stylu budynku i podkreśla łączność pomiędzy częścią wewnętrzną i zewnętrzną domu.

​Taras

Taras domu w Amarantusach to duży, szary podest nawiązujący kolorem do wielospadowego dachu. Ustawiono na nim stół, idealny do spożywania posiłków w czasie letnim, oraz dwa wygodne leżaki do opalania. Pod szklanym przykryciem znajduje się natomiast sporych rozmiarów basen. Półokrągła kopuła służy do ochrony basenu i umożliwia korzystanie z niego w okresie zimowym.

Co sądzicie o tej realizacji?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu