Projekty,   zaprojektowane przez Takuapa125

7 nowoczesnych domów w różnych rozmiarach

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dostosowanie wielkości naszego przyszłego domu do potrzeb wszystkich domowników to zadanie niezwykle trudne, skomplikowane i odpowiedzialne. Zazwyczaj pod uwagę bierze się kilka czynników, które mogą nam ułatwić sprawę, m.in. wielkość rodziny oraz wiek jej członków. Są to czynniki bardzo istotne, mające ogromny wpływ na przyszły projekt domu. W przypadku małej, 3 osobowej rodziny, wystarczy dom parterowy, który zapewni funkcjonalność, przestrzeń i komfort użytkowania. Tego typu dom to również propozycja dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

Dziś chcielibyśmy zaproponować Wam 7 nowoczesnych domów w różnych rozmiarach, w których każdy z Was mógłby wygodnie i funkcjonalnie się urządzić. Zapoznajcie się z artykułem i sprawdźcie, który z zaprezentowanych pasowałby do Waszej rodziny najlepiej. 

1. Średni dom parterowy

Powyższa propozycja to doskonały pomysł dla osób, które cenią sobie nowoczesną architekturę. Betonowe filary, drewniane elementy oraz duża ilość przeszkleń nadają lekkości i subtelności naszej strukturze. Dom posiada neutralną, stonowaną kolorystykę, dzięki której doskonale współgra z kolorowym otoczeniem. Całość posiada jeden poziom oraz powierzchnię 250 m2, na których ulokowano najważniejsze dla domowników strefy, m.in. sypialnię, salon, pokój dziecięcy itp. 

2. Dwupiętrowy dom

Kolejny nowoczesny dom to propozycja dla większej rodziny. Budynek posiada dwie kondygnacje, na których rozlokowano prywatne przestrzenie domowników. Na parterze znajduje się zadaszony taras, gdzie można zorganizować np. strefę jadalnianą na świeżym powietrzu czy część wypoczynkową. Projekt domu powstał dzięki pomysłowości i kreatywności polskich architektów z pracowni HOME Koncept i jest nowoczesnym połączeniem betonu z drewnem i szkłem. 

3. Parterowy dom w bieli

Dzisiejszy przegląd domów jest zwrócony przede wszystkim w kierunku nowoczesności. Jeśli zatem jesteście zainteresowani rustykalnymi, sielskimi posiadłościami z duszą to odsyłamy Was pod adres ’Rustykalny dom marzeń’. Trzecia propozycja to po raz kolejny dom jednokondygnacyjny, choć różni się od swoich poprzedników, przede wszystkim jednolitą, spójną kolorystyką. Budynek utrzymano w jasnym odcieniu zestawiając go z ciepłą barwą drewnianych ram okiennych. Na dachu zamontowano kolektory słoneczne, przez co dom jest nie tylko ekologiczny, ale i samowystarczalny. 

4. Dom z elementami kamienia

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG : styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Pracownia Projektowa ARCHIPELAG
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Bardzo wyrafinowane, unikalne i wyraziste połączenie drewna, które emanuje ciepłem i wdziękiem z surowym i chłodnym kamieniem. Kamień to materiał, który towarzyszy nam od wieków- jest przede wszystkim trwały i ogólnodostępny. Jego cena uzależniona jest od gatunku, który wybierzemy, aczkolwiek uśredniając nie należy on do drogich materiałów. Drewno natomiast to materiał, który dodaje przytulności i intymnego klimatu- to właśnie dzięki niemu dom nabiera odpowiedniego charakteru, a wnętrza stają się bardziej nastrojowe. 

5. Dom minimalistyczny

Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez 1.61 Arquitectos
1.61 Arquitectos

fachada norte

1.61 Arquitectos

Dom minimalistyczny to bardzo odważna i atrakcyjna struktura. Proste kąty oraz kształty dopełniane są niestandardowymi, wyrazistymi czy kontrastowymi materiałami, takimi jak np. metal bądź szkło. Powyższy budynek posiada nieskomplikowany kształt, aczkolwiek wyrazistości dodaje ażurowa forma zadaszenia tarasowego, która w słoneczne dni tworzy ciekawe wzory na ścianie budynku. 

6. Prosty, dwupiętrowy dom

Projekty,  Domy zaprojektowane przez arQing
arQing

E2 Facade

arQing

Najbardziej efektowne rozwiązania to te, które nie wymagają od nas skomplikowanych rozwiązań architektonicznych. Prostą konstrukcję domu dopełniono efektownymi materiałami oraz klimatycznym oświetleniem. To wszystko zbudowało nastrój oraz stworzyło ciekawą oprawę wizualną. 

7. Dom z użytkowym poddaszem

Czerń to kolor elegancki, wyrafinowany i szykowny- tak też w skrócie można opisać powyższą posiadłość, która dzięki kolorystyce oraz nowoczesnej formie prezentuje się zjawiskowo. Całości dopełniają drewniane elementy, w efekcie końcowy dom wygląda bardziej przyjaźnie i klimatycznie. 

Zdecydowalibyście się na dom w stylu nowoczesnym?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu