Projekty,  Salon zaprojektowane przez Studio Artere

Z tymi poradami zaoszczędzisz w 2017. (Twój portfel Tobie podziękuje)

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeżeli należycie do osób, które w nowym roku wyznaczają sobie cele, z pewnością wiecie bardzo dobrze, jak szybko się o nich zapomina. Wystarczą jednak proste, codzienne czynności, które ułatwiają wytrwać w postanowieniu. Chcecie w Nowym Roku zaoszczędzić? Oto dziewięć domowych sposobów.

1. Pierwszy krok: generalne porządki

Generalne porządki to fantastyczna idea, którą jednak niezwykle trudno jest wcielić w życie. Nie jest łatwo pożegnać się ze starymi, za małymi już ubraniami, bo wciąż mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się w nie zmieścimy. Równie trudno jest wyrzucić papiery i dokumenty z przeszłości, bo może jeszcze się przydadzą. Najwyższy czas pozbyć się sentymentów i zbędnych przedmiotów. A te, które mają jeszcze jakąś wartość, warto sprzedać w Internecie lub na pchlich targach.

2. Krótszy prysznic

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez SANSON ARCHITETTI
SANSON ARCHITETTI

SANSON ARCHITETTI

SANSON ARCHITETTI

Krótszy prysznic to nie tylko zrównoważony, przyjazny środowisku sposób na zaoszczędzenie wody, ale i na obniżenie za nią rachunków. Nasza rada: nastawienie stopera na kilka minut, co pozwoli dokładnie zmierzyć, ile czasu zajmuje nam prysznic i jak jego długość przekłada się na rachunki.

3. Koniec ze spontanicznymi zakupami w sieci

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Studio Artere

Zakupy przez Internet czynią wydawanie pieniędzy czynnością niezwykle łatwą. Ale i niebezpieczną, która kusi i naraża nas w rezultacie na poważne straty. Szczególnie groźne jest przeglądanie zasobów internetowych sklepów z dodatkami i dekoracjami do domu. Jak to bywa w przypadku każdych zakupów, warto wcześniej zrobić listę i wiedzieć dokładnie, co nam jest potrzebne.

4. Domowy budżet

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Espaces à Rêver
Espaces à Rêver

Pièce à vivre : salon – Appartement industriel chic & moderne 55m2 – 75010 Paris

Espaces à Rêver

Kontrolowanie domowego budżetu jest o wiele łatwiejsze, gdy regularnie prowadzi się ewidencję przychodów i wydatków. Warto zapisywać wszystkie wydatki związane z prowadzeniem domu- zakupy, rachunki, elementy wyposażenia.

5. Przemyślane zakupy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Pixers
Pixers

Mysterious Woods

Pixers

Choć wydawanie dużej kwoty pieniędzy na meble i dodatki dobrej jakości wydaje się z początku ekstrawagancją, to jednak na dłuższą metę totalnie się opłaca. Elementy wyposażenia, takie jak sofa, stół czy krzesła, powinny być solidne, o ponadczasowym designie, co pozwoli na ich długie użytkowanie.

6. Spójny koncept przed zakupami

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Bhavin Taylor Design
Bhavin Taylor Design

Virginia Water Apartment – Surrey

Bhavin Taylor Design

Jak widać na przykładzie ze zdjęcia, nieprzemyślane zakupy mogą nas nie tylko sporo kosztować, ale i zupełnie zrujnować aranżację wnętrz. Przed wydaniem fortuny na meble i dodatki warto zrobić dobry projekt wnętrz, aby później nie żałować nieudanych zakupów.

7. Cele oszczędnościowe

Warto wyznaczyć sobie kwotę, którą odkładamy co miesiąc na konto oszczędnościowe. Aby było to łatwiejsze, można ustawić automatyczny przelew, wychodzący konkretnego dnia z naszego codziennego konta.

8. Oszczędzanie prądu

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

Wohnzimmer

homify

Takie proste czynności, jak odłączenie sprzętów AGD i RTV na noc, wyłączanie laptopa czy wymiana żarówek na energooszczędne, pomogą w znacznym stopniu obniżyć rachunki.

9. Rozwaga

Oszczędzanie w domu nie oznacza, że nie możemy sobie na nic pozwolić. Liczy się sposób, w jaki wydajemy pieniądze i na co je przeznaczamy. Także warto skończyć z kupowaniem drobiazgów, wydawaniem fortuny na ekstrawaganckie dodatki i bezmyślne przyzwyczajenia, które kosztują nas wysokie rachunki.

Jakie są Wasze sposoby na oszczędzanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu