Projekty,  Domy zaprojektowane przez Architekturbüro Prell und Partner mbB Architekten und Stadtplaner

Zachwycająca przemiana 53 metrowego domu

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każda zmiana czy metamorfoza to trudny zabieg, zwłaszcza w przypadku kiedy chce się utrzymać dawny urokliwy charakter, a jedynie dodać nutki nowoczesności i przestrzeni. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam klimatyczną posiadłość, która uległa rozbudowie, aczkolwiek nie utraciła swojego pierwotnego, czarującego uroku. Jesteście chętni odkryć razem z nami stare piękno? Jeśli tak to zapraszamy! 

Jak w każdym starym domu, głównym problemem był brak dostatecznej ilości naturalnego światła. Architekci zatem za najważniejszy cel uznali doświetlenie przestrzeni i nadanie jej blasku. Czy się udało? Przekonajcie się sami!

Oryginalny projekt

Na zdjęciu powyżej mamy możliwość przyjrzeć się dokładnie posiadłości w pełnej okazałości jeszcze przed zmianą. Dom prezentował się bardzo sielsko, wręcz idyllicznie. Ten typ konstrukcji był niezwykle popularny w latach 60, 70-tych- naturalna, drewniana fasada, spadzisty dach i przeszklenia. Mimo wielu przeszklonych stref wnętrze wydawało się w dalszym ciągu zaciemnione, ponure. 

Połączenie starych i nowych elementów

Kolejna już fotografia ukazuje nam posiadłość po przebudowie- gołym okiem widać, że górna część budynku została nienaruszona, natomiast najwięcej swej uwagi architekci poświęcili części parterowej. Kształt domu został zachowany, a więc w dalszym ciągu możemy podziwiać spadzisty dach oraz zadaszony balkon. Dom dotychczas utrzymany był w naturalnym drewnie. Aby nadać mu nowoczesności i tchnąć w niego życie, zdecydowano się część parterową zachować w formie betonowej, a jedynie uatrakcyjnić ją o odmienny kolor. Mocny odcień bordo doskonale wręcz współgra z soczyście zieloną barwą przyrody. 

Inna perspektywa

Z tej perspektywy widać jak bardzo dom się rozbudował i ile przestrzeni zyskał dzięki metamorfozie. Dzięki szklanym drzwiom przesuwnym do wnętrza przedostaje się ogrom naturalnego, ciepłego światła, co powoduje, że całość wygląda świetliście, jasno i przytulnie. System drzwi przesuwnym pozwala na fantastyczną integrację środowisk, w ten sposób wnętrza wydają się być optycznie większe, bardziej pogłębione. To na co warto zwrócić uwagę to doskonała harmonia kolorystyczna- bordowy odcień parterowej fasady idealnie, wręcz komponuje się z ciemną barwą drewna. 

Stare, ciemne wnętrze

To zdjęcie ukazuje nam jak bardzo wnętrze domu było przygnębiające, ponure i zaciemnione, czyli to o czym wcześniej wspominaliśmy. Mimo wielu szklanych witryn nie udało się wpuścić do środka światła, przez co całość prezentuje się obskurnie i depresyjnie. Umiejętnie wydzielone strefy powinny zachęcać domowników do spędzania wspólnie czasu, niestety w tym przypadku wnętrze odrzuca i z pewnością nie zachęca do dłuższego pobytu. 

Nowa jadalnia

Patrząc na to zdjęcie, aż trudno uwierzyć, że to ten sam dom. Wnętrze tętni życiem, jest dynamiczne, żywiołowe, a co najważniejsze pełne blasku i światła. Ściany utrzymano w bieli, stanowią dobrą bazę dla mocniejszych kolorów np. czarnego kominka wolnostojącego czy drewnianego kredensu. Dzięki szklanym ścianom światło przenika do środka dając poczucie łączności ze środowiskiem naturalnym. 

Otwarty plan

Dom po przemianie zyskał otwarty charakter przestrzeni- salon połączony jest z jadalnią, która spójnie łączy się z kuchnią. W ten sposób udało się wykreować ogromną przestrzeń, która wydaje się być niekończącą się. Całość dopełnia piękny widok z okna, który można uznać za swego rodzaju unikalną dekorację wnętrza. 

Dwa poziomy

Kuchnia od jadalni została oddzielona dwoma schodkami, w ten sposób wydzielono dwie funkcjonalne strefy. Serce domu, czyli kuchnię utrzymano w ciemnej kolorystyce, która wcale nie przytłacza wnętrza i nie kreuje ponurej atmosfery. Całość nareszcie prezentuje się świetliście, jasno i przytulnie. 

Zdecydowalibyście się na tak inwazyjną rozbudowę domu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu