Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Bajkowy dom na wsi

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ostatnim czasy popularność zyskały drewniane domy utrzymane w stylu rosyjskim- to wysokie i bardzo przestronne budynki, powstałe z naturalnego drewna, wyróżniające się piękną fasadą, konstrukcją i przede wszystkim wnętrzem. Domy te prezentują się zjawiskowo, widoczny jest ogromny wpływ sztuki ludowej, tej niezwykle bogato zdobionej i oryginalnej. Bohaterem dzisiejszego artykułu będzie tego typu budowla, utrzymana w stylu rosyjskim, niezwykle przestronna i zapierająca dech w piersiach. Jeśli zatem jesteście już znudzeni typowo modernistycznymi budynkami o betonowej fasadzie, prostej konstrukcji i dużej ilości przeszkleń to z pewnością zaciekawi Was nasz dzisiejszy, bajkowy bohater. Dajcie się porwać na wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju wyprawę po uroczej i czarującej posiadłości!

Fasada

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify
homify

Дом в деревне

homify

Dom posiada dwie kondygnacje oraz bardzo ozdobną fasadę. Całość powstała z naturalnego drewna, którego ciepły kolor prezentuje się doskonale o każdej porze roku, szczególnie podczas słonecznych dni. W okresie letnim posiadłość prezentuje się olśniewającą- dom jest bardzo rozświetlony, a promienie słoneczne potęgują ten blask i lśnienie. Z kolei w okresie zimowy, dom ciekawie kontrastuje z bielą, którą otulony jest dom, tworząc bardzo intrygujący i przyciągający wzrok krajobraz. Warto podkreślić, że tego typu budowle są doskonałą propozycją dla środowiska- to ekologiczny i łatwy sposób, aby zatroszczyć się o nasze otoczenie. 

Żyrandole z kutego żelaza

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

Дом в деревне

homify

Po przekroczeniu progu naszym oczom jawi się niezwykle przestronne i wysokie wnętrze. Pomieszczenia, tak jak i fasada, utrzymane są w naturalnym drewnie. Na pierwszy plan wysuwają się bogato zdobione żyrandole wykonane z kutego żelaza. Tego typu detale to dzieła z kategorii kowalstwa artystycznego, czyli rzemieślniczej i mozolnej pracy kowali. To właśnie dzięki nim wnętrze nabiera dostojnego i bardzo uroczystego charakteru przenosząc gości do starodawnych, tradycyjnych wnętrz rosyjskich. 

Widok z góry

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

Дом в деревне

homify

Patrząc z góry na całe pomieszczenie możemy śmiało stwierdzić, że główną atrakcją tego wnętrza są nie bogato zdobione żyrandole, a kominek, utrzymany w zielonym odcieniu. Nie jest to tradycyjny, starodawny piec, to subtelne nawiązanie do nowoczesnego stylu. Dzięki temu detalowi udało się dyskretnie połączyć klasyczny, rosyjski styl z nowoczesnymi elementami aranżacyjnymi. Nie sztuką jest wykreować wnętrze utrzymane w jednym, przewodnim stylu, a połączyć ze sobą różne style, tak by ze sobą współgrały i tworzyły subtelną, acz zachwycającą całość. Musicie przyznać, że w tym przypadku moskiewskim architektom z pracowni Handswell udało się to wybornie. 

Basen

Projekty,  Basen zaprojektowane przez homify
homify

Дом в деревне

homify

Chyba marzeniem każdego z nas jest posiadanie prywatnego basenu w domu. Niestety dla większości ten luksus pozostaje w sferze marzeń, jednak kto zabroni nam bujać w obłokach? Ten basen to zaskakujący punkt na naszej mapie- z pewnością jest to przejaw współczesnych trendów. Dno basenu pokryto różnymi odcieniami błękitu, ta mozaika tworzy złudzenie krystalicznie czystej wody. W takich pomieszczeniach niezbędna jest odpowiednia wentylacja, która zapewni przepływ powietrza i będzie odprowadzała wilgoć- nie zabrakło i tego elementu. Wszystko dopracowano w najmniejszym szczególe. 

Świetliki

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify
homify

Дом в деревне

homify

Na drugim piętrze zamontowano świetliki dachowe, to element, który jest widoczny na całej długości piętra. Dzięki temu udało się wpuścić do wnętrza tej olbrzymiej posiadłości naturalne, ciepłe światło, które w połączeniu z drewnem daje poczucie komfortowego, przytulnego i niezwykle przyjaznego wnętrza.

Marmur

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify
homify

Дом в деревне

homify

Ogromnym zaskoczeniem jest obecność marmuru we wnętrzu. To nie byle jaki gatunek marmuru, ponieważ ten wydobywany jest z włoskiego miasta Carrara, które znane jest z pobliskich kamieniołomów. Marmur typu kararyjskiego był używany przez takie postaci jak Michał Anioł, Giovanni Lorenzo Bernini itp. Dzięki jego obecności wnętrze nabrało wytwornego oraz szykownego charakteru i z pewnością zapadnie nam w pamięci na długi okres czasu. 

Co sądzicie na temat domów w stylu rosyjskim?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu