Projekty,   zaprojektowane przez Clifford Interiors

12 sposobów na Wielkie Wejście do domu

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Mamy tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. To samo dotyczy naszego domu! Nie ma znaczenia, czy jesteśmy właścicielami ogromnej willi czy niewielkiego mieszkania. Od wejścia do naszego domu może zależeć nastawienie gości do naszych czterech ścian, więc musimy zadbać o jego pozytywny odbiór. Jak powszechnie wiadomo, dekoracje są nośnikiem wrażeń, a zatem należy ich używać prawidłowo i mądrze.

Wyobraźmy sobie, że wejście do domu to pierwsze dźwięki piosenki lub pierwsze wersy wiersza. Upewnijmy się, że robi ono szokujące wrażenie, żeby nasi goście z chęcią odkrywali kolejne części naszego domu – tak, jakby z chęcią wczytali się dalej w wiersz. Wprowadźmy w tę strefę atmosferę, która będzie przyciągać gości. Mamy dla Was 12 propozycji na to, jak wyrazić słowa: wejdźcie i czujcie się jak u siebie.

​1. Nieformalna swoboda jest świetna

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Shape Interiors
Shape Interiors

Entrance Area

Shape Interiors

Nikt nie chce czuć się w gościach jak na rozmowie o pracę. Upewnijmy się, że nasz dom przyciąga gości. Pomoże w tym nieformalna atmosfera i dobrej jakości, łatwe w ustawieniu meble. Drewniana ława i półka na klucze to tylko kilka elementów, których możemy potrzebować. Sprawdzonym pomysłem jest również rządek wieszaków lub haczyków, na których można powiesić płaszcze i szaliki.

​2. Tradycyjny styl zawsze się sprawdza

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Eternity Designers
Eternity Designers

Interior design

Eternity Designers

Trzymajmy się starego, dobrego stylu tradycyjnego. Może to być wszystko, czego potrzebujemy. Trzy obrazy i piękne oświetlenie są wystarczająco ładne dla oka, ale nie za bardzo onieśmielające. Rozważmy powieszenie obrazów lub plakatów w formie piramidy, co na pewno przykuje uwagę gości.

​3. Ustawmy krzesło lub fotel

Wszyscy mamy dziadków, rodziców lub innych starszych członków rodziny odwiedzających nas od czasu do czasu. Z myślą o nich, postarajmy się stworzyć wygodny przedpokój, w którym znajdzie się fotel lub sofa, dające możliwość odpoczynku po podróży. Wszyscy czasami marzymy o chwili w fotelu, zanim zdejmiemy buty i płaszcze.

​4. Powieśmy lustro

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Perfect Stays

Nie tylko po to, by optycznie powiększyć przestrzeń, ale również dać sobie możliwość na ostatnie poprawki w makijażu i uczesaniu tuż przed wyjściem z domu – powieśmy lustro. W wąskich przejściach, lustro odbijające światło pomoże również rozjaśnić pomieszczenie i nadać mu bardziej przystępny wygląd.

​5. Określmy przestrzeń

Jeżeli wejście do domu bezpośrednio otwiera się na większe pomieszczenie, lepiej określmy obszar przedpokoju. Stwórzmy konkretnie zdefiniowaną strefę wejściową za pomocą szafek lub regałów. Otwarte regały i półki dadzą nam również przestrzeń na ustawienie zdjęć, obrazków, akcesoriów, itp.

​6. Elementy natury

Rośliny doniczkowe, storczyki, lub inne rośliny kwitnące, które mogą przez dłuższy czas być hodowane w domu, doskonale sprawdzą się przy tworzeniu idealnego wejścia do domu. Możemy również zdecydować się na kaktusy – mają one niewiarygodny potencjał do stworzenia przyjaznej atmosfery, a ich kwiaty są wprost przepiękne!

​7. Wejście trzyczęściowe

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez LA Hally Architect
LA Hally Architect

House in Chandlers Ford II

LA Hally Architect

Kiedy mówimy o trzyczęściowym wejściu mamy na myśli trzy podstawowe elementy wyposażenia: doskonale dopasowany stolik lub ława, wspaniały dywan i rzucające na kolana oświetlenie. Nic nie ociepla atmosfery w pomieszczeniu jak dywan. Bądźmy też odważni w kwestii oświetlenia – nada ono strefie wejściowej niepowtarzalnego charakteru.

​8. Pokazujmy nasze zbiory

Zaprezentujmy nasze rośliny, zbiory obrazów, lub też kolekcję ceramiki. Już od wejścia, nasi goście będą doskonale znać nasze obszary zainteresowania.

​9. Sposób na wąską przestrzeń

Jeżeli wejście do naszego domu to raczej wąska przestrzeń, zainwestujmy w rzucające się w oczy obrazy lub ławę bądź sofę o jaskrawym kolorze. Dzięki temu, oszukamy oczy, które skupią się na jasnych i uderzających kolorach na końcu przejścia, a nie na samej jego szerokości.

​10. Wyraźmy siebie za pomocą koloru

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Equipe Ceramicas
Equipe Ceramicas

Caprice Cream, DECO Loop Pastel 20x20

Equipe Ceramicas

Odważne kolory w małych przestrzeniach mogą być szokujące i zabawne, ale zawsze możemy zdecydować się na bardziej stonowane odcienie i spokojną kolorystykę. Na pewno łatwiej będzie dopasować idealny dywan i stolik do takich odcieni.

​11. Funkcjonalność

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez de-cube
de-cube

Entrance Detail C Shot

de-cube

Wejście do domu to miejsce, które nie tylko powinno imponować gości, ale również dać nam dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Dlatego też, kładziemy nacisk na funkcjonalność tej strefy. Umieśćmy haczyki, wieszaki i stojaki na buty, aby wszystko było pod ręką, lecz dobrze zorganizowane. Możemy również zainstalować półeczkę na klucze, lub cokolwiek innego, co ułatwiłoby nam życie.

​12. Ustawmy stolik na środku

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Clifford Interiors
Clifford Interiors

Entrance Hall In an Italian Villa

Clifford Interiors

Jest to pomysł na wszelkiego rodzaju stoliki – większe, mniejsze, okrągłe, kwadratowe, itd. Wejście do domu jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie naszych zabytkowych stolików, które są dalece zbyt drogocenne by korzystać z nich jak ze stolików kawowych, ale doskonale nadają się do celów dekoracyjnych.

Mamy nadzieję, że znaleźliście tu inspirację na wejście do domu. Następnym krokiem będzie udekorowanie salonu, w czym na pewno pomoże Wam Katalog Inspiracji: Świetne pomysły na mały salon!

Który pomysł najchętniej byście skopiowali?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu