Projekty,   zaprojektowane przez Rubenius Interiors

10 sposobów na dekoracje ścienne, o których nigdy wcześniej nie pomyśleliście

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W zależności od budżetu i rozmiaru pomieszczenia, które chcemy wyremontować, projektanci wnętrz i dekoratorzy używają całej swojej kreatywnej energii, aby osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy. Zmiany zakładać mogą wymianę mebli, dekoracji czy dodatków, ale najbardziej wyrazisty rezultat przynosi zmiana koloru lub designu ścian.

Współcześnie ścianom nadać można zróżnicowany charakter, zarówno za sprawą koloru, tekstury czy materiałów. Jeżeli macie w sobie nieco odwagi, aby designem ścian podkręcić wygląd swoich wnętrz, obejrzyjcie dziesięć oryginalnych i niekonwencjonalnych propozycji, które zebraliśmy dla Was w tym Katalogu Inspiracji.

1. Tapeta o metalicznym połysku

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Alaya D'decor
Alaya D'decor

dinning table

Alaya D'decor

Tapeta jest jednym z najłatwiejszych sposobów na ciekawy design ścian. Szczególnie imponująco prezentuje się w towarzystwie dobrze dobranego oświetlenia, które sprawia, że jej powierzchnia iluminuje.

2. Drewniane dekoracje ścienne

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Alaya D'decor
Alaya D'decor

main entrance

Alaya D'decor

Dekorowanie ścian nie musi rujnować Twojego budżetu. Jak widać na przykładzie tej aranżacji, wystarczą niewielkie elementy dekoracyjne, które są w stanie zupełnie odmienić charakter wnętrza. Drewniane kwadraty podświetlono od spodu, tworząc na ścianie ciekawą instalację świetlną.

3. Winylowe dekoracje

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Alaya D'decor
Alaya D'decor

kids room

Alaya D'decor

Winylowe plakaty czy wielkoformatowe obrazy to doskonały sposób na to, aby nadać wnętrzom charakter i osobowość. Idealnie sprawdzą się nie tylko w pokojach dziecięcych czy młodzieżowych, ale także w domowych spa.

4. Modna tapeta

Tapeta o wyrazistych wzorach i kolorach może stać się największą dekoracją każdego pomieszczenia. Na jej tle najlepiej ustawić jest meble o neutralnej, stonowanej kolorystyce.

5. Mieszanka materiałów

Nie bój się łączyć ze sobą zróżnicowane pod względem kolorystyki i tekstury materiały. Czyniąc to w sposób umiejętny, możemy osiągnąć niepowtarzalny efekt końcowy.

6. Zielona ściana

Zielona ściana jest świetnym sposobem na stworzenie wnętrz o naturalnym charakterze. Poprawiają one nie tylko klimat panujący w pomieszczeniu, ale także urozmaicają jego dekor.

7. Zabawa kolorami

Każda ściana w innym kolorze? Różnorodne materiały pokrywające każdą z powierzchni? Dlaczego nie! Efekt z pewnością cię zadowoli!

8. Kamień

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez KREATIVE HOUSE
KREATIVE HOUSE

Kitchen with Breakfast Counter

KREATIVE HOUSE

Pustą, nudną ścianę przemienić można w przyciągający wzrok element wnętrz dzięki wyłożeniu jej naturalnym kamieniem. Rustykalny klimat gwarantowany!

9. Tapeta 3D

Trójwymiarowe panele ścienne wprowadzają do wnętrz futurystyczny klimat. Mnogość dostępnych modeli o zróżnicowanym designie sprawia, że spośród dostępnych na rynku tapet 3D każdy znajdzie coś dla siebie.

10. Niekonwencjonalne dekoracje

Jak widać, zwiewne firany to nie tylko dekoracja okien. W tej aranżacji wykorzystano je do ozdobienia ścian, tworząc efekt wnętrza o romantycznej atmosferze.

Jak Wy dekorujecie ściany w swoich domach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu