Jak urządzić przedpokój przyjazny dzieciom?

Alicja Olko Alicja Olko
MIESZKANIE W KAMIENICY W CENTRUM SZCZECINA studio projektowe KODA design Dawid Kotuła Skandynawski korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, z którym znajdujemy się po wkroczeniu do domu. Oznacza to, iż wszystkie zanieczyszczenia i brudy z zewnątrz wnosimy właśnie do przedpokoju- czy to kurz, błoto, czy wodę z kałuży. Problem ten znają zwłaszcza rodzice małych i większych dzieci- nasze pociechy mają niebywały talent do transportowania elementów otoczenia zewnętrznego do naszych czterech kątów! Przedpokój w domu czy mieszkaniu przyjaznym dzieciom powinien zatem być zaaranżowany tak, aby nie tylko spełniać ich potrzeby i wymagania, ale także chronić wnętrze naszego domu przez niepotrzebnymi zanieczyszczeniami.

Oto sześć wskazówek dotyczących tego, jak najlepiej urządzić przedpokój przyjazny dzieciom!

Podłoga w przedpokoju

Gdańsk, Ul.Chmielna Raca Architekci Skandynawski korytarz, przedpokój i schody
Raca Architekci

Gdańsk, Ul.Chmielna

Raca Architekci

Podłoga w przedpokoju, zwłaszcza tym, prowadzącym do domu zamieszkanego przez dzieci, powinna być wyłożona materiałem odpornym na zabrudzenia i zanieczyszczenia. Powinien on być łatwy w czyszczeniu oraz trwały, zapewniając długie i wygodne użytkowanie. Najlepiej sprawdzą się kafelki ceramiczne, które nie tylko są wyborem praktycznym, ale także stylowym. Różnorodność kolorystyczna, a także wielość dostępnych na rynku wzorów sprawia, że każdy znaleźć może coś dla siebie!

Przedpokój zaaranżowany przez projektantów ze studia Raca Architekci, choć utrzymany w czarno-białej kolorystyce, właśnie dzięki fantazyjnej posadzce z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Zwłaszcza ożywiony kolorystycznym akcentem, takim jak stojak na płaszcze!

Dzieci rosną z zatrważającą szybkością- tylko rodzice, którzy co kilka tygodni muszą kupować nowe zastawy ubrań, wiedzą, z jaką szybkością to następuje. Aby ułatwić naszym pociechom samodzielne ubieranie i rozbieranie się z okryć wierzchnich w przedpokoju, warto zamontować specjalne wieszaki, które dopasowane będą do każdego wzrostu. Doskonale sprawdzą się te, które widzimy w projekcie przedpokoju autorstwa Pracowni Projektowej Dragon Art- nie tylko praktyczne, ale i zabawne wieszaki-ludziki umieszczono na różnych wysokościach na ścianie, co pozwali każdemu, nawet najmniejszemu dziecku, do nich dosięgnąć.

Ściany i drzwi

Wielu rodziców zna ten ból, kiedy przyłapujemy dziecko na dyskretnym wycieraniu zabłoconych lub zakurzonych rąk w świeżo pomalowane ściany czy dopiero co polakierowane drzwi naszego przedpokoju. Po dzieciach spodziewać się można absolutnie wszystkiego, także tego, że z powierzchni w przedpokoju stworzą swoja prywatną, wielkowymiarowa kolorowankę. Ciekawym, a zarazem dla wielu rodzin praktycznym rozwiązaniem, jest pokrycie jednej ze ścian farbą tablicową, po której swobodnie i bez obaw pisać można kredą. Jak widać na przykładzie mieszkania w kamienicy w Szczecinie, które zaaranżowane zostało przez architekta z Pracowni Projektowej Koda Design, drzwi pokryte właśnie farbą tablicową prezentują się świetnie i z powodzeniem stać się mogą częścią każdego stylowego wnętrza. A dzieci z pewnością docenią nowe miejsce do zabawy!

Kolory i kształty

Aranżacja przedpokoju, która będzie nie tylko przyjazna dzieciom, ale i z pewnością przypadnie im do gustu, musi zakładać wprowadzenie intensywnych i wyrazistych kolorów. Także jeżeli chodzi o kształty i formy, do wnętrza przemycić można te zabawniejsze, pobudzające naszą dziecięcą stronę. Kolorowy wieszak w kształcie głowy jelenia, który oferuje sklep internetowy KiddyFave.pl, przymocować można na różnych wysokościach, tworząc dogodne miejsce do wieszania okryć wierzchnich dla dzieci w każdym wieku. Jednocześnie wprowadzają one zabawny i radosny klimat do wnętrza.

Miejsce do siedzenia

Pufa, ottoman, podnóżek , dziergana, szydełkowana model LONDON 80cm, materiał jedwab PP, kolor 12 /niebieski/ RENATA NEKRASZ art & design SalonStołki i taborety
RENATA NEKRASZ art & design

Pufa, ottoman, podnóżek , dziergana, szydełkowana model LONDON 80cm, materiał jedwab PP, kolor 12 /niebieski/

RENATA NEKRASZ art & design

Czy to po to, aby ubrać dziecku buty, czy aby uczesać je przed wyjściem, lub też w końcu, aby zapewnić mu miejsce, gdzie może usiąść i poczekać na ubierających się rodziców, siedzisko w przedpokoju do bardzo funkcjonalny i praktyczny element wyposażenia w domu zamieszkałym przez dzieci. Ręcznie szydełkowana pufa od projektantki Renaty Nekrasz jest świetnym wyborem dla tych, posiadających nieco większy przedpokój. Dzięki wyrazistej kolorystyce, ciekawemu kształtowi, a przede wszystkim solidnemu wykonaniu (pufa nie zmiania swojego kształtu wraz z upływającym czasem użytkowania), produkt ten świetnie sprawdzi się w każdym dziecięcym wnętrzu!

Co jeszcze powinno znaleźć się w przedpokoju przyjaznym dzieciom?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu