Jak pomysłowo zagospodarować piwnicę?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak pomysłowo zagospodarować piwnicę?

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Industrialna siłownia od Осташкина Галина Industrialny
Loading admin actions …

Piwnice zwykle są pomieszczeniami zupełnie niedocenianymi. Traktujemy je jak magazyny i przechowalnie niepotrzebnych przedmiotów. Oczywiście jest to miejsce, w którym brakuje udogodnień, zwykle jest ciemne i wilgotne. A może zwyczajnie brakuje nam inspiracji i odwagi by je odmienić? Razem z homify znajdziemy kilka interesujących rozwiązań niemal do każdej piwnicy. Dzięki nim odkryjemy potencjał tego miejsca, a może nawet odnajdziemy nowe hobby? Przemiana piwnicy w miejsce codziennego użytku to spore wyzwanie, otwórzmy się więc na wnętrzarskie inspiracje i spróbujmy stworzyć użyteczną i niepowtarzalną przestrzeń!

Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń piwnicy?

Sposób aranżacji naszej piwnicy zdeterminowany jest oczywiście przez pomysł na to, co ma się w niej znajdować. Dlatego musimy zastanowić się, czego potrzebujemy i co realnie jesteśmy w stanie stworzyć. Czy nasza piwnica musi być zwykłym magazynem? Może jest ona na tyle duża i komfortowa, by przygotować w niej dodatkową przestrzeń mieszkalną? Może świetnie sprawdzi się jako siłownia lub pokój multimedialny? Przestrzeń piwnicy z pewnością jest ograniczona, jednak kreatywność i wyobraźnia ekspertów homify jest ogromna!

Prywatna siłownia

Chcesz rozwijać swoje pasje, ale masz mało czasu? Siłownia w domu pozwoli Ci go zaoszczędzić. Przemiana piwnicy w siłownię wymaga dobrego projektu – należy wziąć pod uwagę wszystkie parametry sprzętu do ćwiczeń, możliwość jego demontażu oraz wysokość stropu w naszej piwnicy, by nie ograniczał on naszych ruchów. Jeśli spełnimy te kryteria, to możemy cieszyć się wyjątkowym miejscem do indywidualnych treningów, bez konieczności oczekiwania na wolny sprzęt.

Domowe spa

Ciekawą realizacją jest aranżacja domowego spa w piwnicy. Po długim i stresującym dniu w pracy czasami wszystko, czego naprawdę pragniemy to wyjątkowy relaks w domu, w przyjemnej i spokojnej atmosferze. Domowe spa ożywi nasze ciało i ukoi zmysły, a możliwości jego organizacji są nieograniczone. Może się w nim znaleźć sauna, prysznice, czy jaccuzi, a w połączeniu ze stworzoną obok siłownią, domowe spa zapewni naszemu ciału niezapomniane chwile.

Dodatkowa przestrzeń mieszkalna

Wykorzystanie na co dzień podziemnej części domu staje się coraz bardzie popularne. Czasem nie trzeba wiele, by dostosować ją do naszych potrzeb i nadać jej interesujący i ładny wygląd. Położenie podłogi i dobranie odpowiednich dywanów ociepli wnętrze. Wygodna kanapa i fotele oraz stół to podstawa! Jeśli nasza piwnica ma swój charakterystyczny styl może warto go podkreślić? Nie bójmy się surowego wnętrza - dodając przyjemne oświetlenie i odrobinę koloru, zaczniemy czuć się jak w domu.

Pokój multimedialny

W przypadku piwnicy o niższym stropie dobrze sprawdzi się jej przekształcenie na pokój multimedialny. Ponieważ piwnice z reguły są niedoświetlone, są to doskonałe pomieszczenia do stworzenia domowego kina. . Do pokoju multimedialnego bez wątpienia potrzebne będą wygodne siedzenia, duże ekran i świetne nagłośnienie. Można rozważyć również jego wyciszenie. Doskonałym przykładem organizacji wygodnego pokoju multimedialnego jest projekt warszawskiego studio Decorum.

Miejsce na imprezę

Klasyczny pokój multimedialny od Canexel Klasyczny

Pokoje gier i spotkań zawsze były popularne i nadal pozostają świetnym miejscem, by ugościć swoich znajomych i przyjaciół. Jeśli cenimy sobie towarzyskie spotkania warto zaadaptować swoją piwnicę do tego celu. Instalacja baru, sprzęt muzyczny, a może piłkarzyki? Z pewnością przyda się miejsce do siedzenia i spokojnej rozmowy! Warto zadbać o dobre oświetlenie, by piwnica nie była przytłaczająca.

Pralnia

Niektóre piwnice są zbyt małe, lub wymagają zbyt dużego nakładu finansowego, by stworzyć w nich dodatkową przestrzeń mieszkalną. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie oszczędzenie miejsca w gównej części domu i przeniesienie pralni do jego części podziemnej. Gdy dodatkowo zainstalujemy w piwnicy dobre oświetlenie oraz zamontujemy szafki, nasza nowa przestrzeń będzie doskonale i funkcjonalnie zorganizowana. Innym ciekawym przykładem zaskakującej przemiany pomieszczeń jest adaptacja garażu na piękny pokój z jadalnią. Koniecznie sprawdźcie!

Co sądzicie o adaptacji piwnic na pomieszczenia mieszkalne?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu