Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez MapOut

9 projektów salonów z miejscem na TV w roli głównej

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Telewizor jest istotną częścią dnia codziennego niemal każdego z nas, służąc nie tylko jako rozrywka, ale także jako źródło informacji. Niekiedy w domach przeznacza się specjalne pomieszczenie wyłączenie na telewizor i system dźwiękowy, zwane pokojem multimedialnym, aby osiągnąć najwyższej jakość efekt wizualny i dźwiękowy. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam jednak, jak na dziewięć sposobów włączyć telewizor w aranżację salonu.

1. Salon niczym sala kinowa

Ten salon zaprojektowano tak, aby bardziej przypominał salę kinową, niż pokój wypoczynkowy. Specjalne fotele, dekoracje i system audiowizualny gwarantują atmosferę niczym z multipleksu. Istotnym elementem wnętrza o tak klimatycznej atmosferze jest oświetlenie o regulowanej mocy, dopasowujące się do efektu, jaki chcemy w czasie danego seansu osiągnąć.

2. Przytulnie w kącie

W ramach otwartej strefy dziennej zaaranżowano niewielki salon, wyposażając go w wygodny narożnik, zwrócony w kierunku telewizora ustawionego na specjalnej szafce znajdującej się pod ścianą. Jak widać, nie trzeba dużej przestrzeni, aby urządzić wygodny i stylowy pokój multimedialny.

3. Niczym w prawdziwym kinie

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez MapOut

Co zrobić z niezagospodarowaną piwnicą? Jeżeli nie macie na nią innego pomysłu, warto przerobić wielkoformatowy ekran, klimatyczne oświetlenie, profesjonalny system audiowizualny i wygodne kinowe fotele składają się na pokój multimedialny z prawdziwego zdarzenia.

4. W ramach wielofunkcyjnego pokoju dziennego

Obszar multimedialny z powodzeniem wkomponować można w strefę dzienną spełniającą także inne funkcje. W tym przypadku salon pełni także rolę domowego gabinetu i niewielkiej jadalni, służąc zarówno do pracy, jak i odpoczynku i rozrywki.

5. Klimatyczne oświetlenie

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez dsgnduo
dsgnduo

Home-theater

dsgnduo

Jednym z najważniejszych elementów każdego pokoju multimedialnego jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Musi mieć regulowaną moc i zostać zamontowane tak, aby nie odbijało się od powierzchni ekranu telewizora.

6. W skandynawskim stylu

Ten salon urządzono w przyjemnym i nowoczesnym stylu skandynawskim. Dominuje drewno o czekoladowym odcieniu, przyjemne w dotyku tekstylia oraz meble o współczesnym designie.

7. Współczesny design

Pokój multimedialny w nowoczesnym stylu to strzał w dziesiątkę. Współczesny design doskonale komponuje się ze sprzętami RTV i systemem audiowizualnym.

8. Miniaturowe kino domowe

Jedno z pomieszczeń w dużym domu można przeznaczyć na miniaturowe kino domowe. Patrząc na przykład ze zdjęcia, trudno nie poczuć ukłucia zazdrości.

9. Kino domowe dla dużej rodziny

Na koniec kino domowe z dwoma rzędami foteli, o futurystycznym designie i wielkoformatowym ekranie. Możecie wyobrazić sobie długie filmowe wieczory w takim miejscu?

Inne pomysły na pokoje do rozrywki znajdziecie tutaj.

Który projekt najbardziej Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu