Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS

Wyjątkowa metamorfoza nudnego apartamentu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Architekci stanęli przed wyzwaniem przeistoczenia wnętrz nijakiego mieszkania w lokum z charakterem. Mieli duże pole do popisu, jako że apartament był niemal pusty i wykończono go materiałami o neutralnej kolorystyce. Zdjęcia przed udowadniają jednak, że prezentował się wyjątkowo nudno i sztampowo. Potrzebne tu było dekoracje i dodatki z osobowością, które ożywiłyby te cztery ściany. Obejrzyjcie efekt prac ekspertów z homify!

Przed i po: korytarz

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS
CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS

Antes e Depois do corredor

CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS

Wcześniej wąski i ciemny, teraz pełen światła i nowocześnie wykończony- już od progu widać, jak ogromne zmiany zaszły we wnętrzach tego apartamentu. Staromodne kafelki podłogowe zastąpiono jasnym drewnem, które świetnie współgra z białymi ścianami. Istotną rolę w aranżacji nowego korytarza odgrywa oświetlenie, rozmieszczone w taki sposób, aby stworzyć optyczną iluzje i wizualnie wydłużyć korytarz.

Przed i po: kuchnia z jadalnią

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS
CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS

Antes e Depois da sala de jantar e cozinha

CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS

Pusty pokój, w którym znajdujemy się od razu po przekroczeniu progu drzwi wejściowych, przeznaczono na kuchnię z jadalnią. Ściany i podłogi wyglądały niezwykle staromodnie, pokryte znanymi nam już z korytarza wielkoformatowymi płytkami o jasnoszarym odcieniu. Całość prezentowała się nijako i nudno. Zupełnie inaczej obszar ten wygląda teraz, ożywiony designerskimi meblami i kolorowymi dodatkami. Wnętrze wykończono w nowoczesny sposób, wykorzystując do tego innowacyjne materiały, takie jak beton, i te bardziej tradycyjne, jak drewno.

Przed i po: salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS
CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS

Antes e Depois Sala de Estar

CARDOSO CHOUZA ARQUITETOS

Po drugiej stronie strefy dziennej znajduje się obszar, który architekci zdecydowali przeznaczyć na salon. Wcześniej było to wnętrze ciemne, pozbawione dostępu do okien. W procesie prac remontowych drzwi usunięto i w ich miejsce wstawiono wielkoformatowe okno, przez które do środka wpada mnóstwo naturalnego światła. Aranżacja salonu swoim stylem nawiązuje do estetyki kuchni i jadalni- kolory ziemi na ścianach i podłogach stanowią dobre tło dla eklektycznego, kolorowego wyposażenia.

Po: sypialnia

Romantyczny styl glamour króluje w sypialni. Pudrowe róże, beże i brązy łączą się w klimatyczną całość. Meble w stylu shabby chic doskonale pasują do estetyki tego wnętrza. Wzorzyste tapety i kwieciste tekstylia dopełniają dekor sypialni.

Po: taras

Remont mieszkania zakładał także renowację przylegającego do kompleksu ogrodu. W pełni wykorzystuje on potencjał płynący z lokalizacji budynku zlokalizowanego w zielonej, pełnej egzotycznej roślinności okolicy. Zadaszony taras to idealne miejsce na popołudniową sjestę, gdzie odpocząć można w ciszy i spokoju, których gwarantem jest wysoki mur oddzielający ten obszar od zgiełku ulicy.

Jak Wam się podoba efekt prac architektów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu