Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez ma-style architects

6 kroków do harmonii w Twoim domu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Prostota jest błogosławieństwem, jak mówią. Zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w samym centrum miasta i pragną trochę odpocząć od szalonego tempa życia. Jeśli chcesz żyć w mniej zaśmieconym środowisku, my w homify znamy najlepsze wskazówki dotyczące tworzenia minimalistycznego domu – czystego i prostego! Jeśli czujesz, że spokojne barwy, zrównoważony design i niczym niezakłócony układ mebli sprawdzi się w Twoim domu, czytaj dalej i szukaj inspiracji…

Przygotowaliśmy 6 prostych rad i kroków, które doprowadzą do harmonii i spokoju w Waszych domach. Ciekawe przykłady, które zobaczycie to dzieło najlepszych architektów i projektantów wnętrz z naszej bazy homify. Miłego czytania! 

1. Organizacja przestrzeni

Istnieje wiele sposobów, aby sprawić, żeby pomieszczenie wydało się bardziej otwarte i czyste. Zazwyczaj doskonale radzi sobie z tym dzienne światło, które korzystnie wypływa na postrzeganie wnętrza. Zmniejszenie ilości ozdób i dekoracji jest także kolejną strategią, ale największy efekt udaje się uzyskać poprzez usunięcie ścian wewnętrznych. 

Ten przykład ze zdjęcia to niedawno odnowiony budynek mieszkalny, gdzie celem było pozyskanie jak największej ilości dziennego światła, jak to możliwe, w długim, wąskim mieszkaniu, z północną ekspozycją, w gęsto zaludnionym obszarze. Przez odpowiednie usytuowanie ścian wewnętrznych uzyskano bardziej naturalne światło, które wypełnia całą przestrzeń.

2. Tworzenie trójwymiaru

Minimalistyczny dom ma naturalnie poczucie przestrzeni. W domu ze zdjęcia widzimy części drewniane i murowane, białe ściany – mieści się to w kanonie typowo nowoczesnego mieszkania. Konstrukcja wnętrza jest bardzo otwarta i przestronna, z biurkiem wbudowanym we wnękę, regałami do przechowywania osadzonymi w ściennej zabudowie. Centralna przestrzeń jest dostępna dla szerokiej gamy zastosowań. W takim pomieszczeniu, możemy przedstawić aspekty natury jak rośliny doniczkowe i pnącza na górnych półkach. To wszystko sprawia, że przestrzeń osiąga kolejne wymiary, nie jest jedynie pozioma. 

3. Kompaktowy mebel

Jednym ze sposobów, by nadać mieszkaniu prosty wygląd jest przechowywanie rzeczy poza zasięgiem wzroku. Nieład oraz wiele niepotrzebnych rzeczy naruszają harmonię wnętrza oraz negatywnie wpływają na nasze życie. Dlatego należy usunąć wszelkie formy bałaganu: torby, stare ubrania, gazety, a nawet bibeloty i ozdoby, jeśli jest ich zbyt dużo. Wszystkie przedmioty, które mogą rozpraszać należy pochować w szafach i regałach, najlepiej tak, aby nie były widoczne. 

Z pomocą przychodzi kompaktowy mebel, który łączy w sobie wiele funkcji: ogromne, pojemne szuflady, wygodne siedzisko – sofa, ukryte półki i regały na książki oraz szafki, które mieszczą w sobie wiele. A to wszystko wzbogacone o idealne oświetlenie, chcecie mebel idealny? Oto on.  

4. Prosta kuchnia i praktyczne przechowywanie

kuchni łatwo o bałagan – wystarczy przygotować obiad dla kilku osób a potem po nim nie pozmywać i już mamy mały armagedon. Aby w kuchni zawsze panował porządek, ważna jest systematyczność i konsekwencja, ale przede wszystkim, odpowiednio zorganizowana przestrzeń. Dobrze zaplanowane szafki ułatwią pracę.  

Półki ze zdjęcia są stworzone specjalnie do kuchni. Obejmują one miejsce do przechowywania warzyw, wysuwane szuflady z przegrodą w środku, podwieszone słoiki na zioła i przyprawy oraz zabudowane komory na sprzęty kuchenne. Proste, jasne i użyteczne.

5. Funkcjonalny pokój

Kiedy myślimy o prostej przestrzeni życiowej, coś takiego prawdopodobnie przychodzi nam do głowy. Paryscy projektanci SANDRINE Carre stworzyli bardzo kompaktową i zwartą przestrzeń. Minimalne  biurko osadzone w ścianie, maleńka kanapa, niewielkie meble idealnie dobrane do proporcji pomieszczenia – mamy tutaj wszystko co potrzebne aby wygodnie żyć. 

6. Półki naścienne

Projekty,  Salon zaprojektowane przez greeniche
greeniche

string system BASIC WALL DESK

greeniche

Jeśli zadbamy o minimalną ilość mebli, będziemy w stanie stworzyć naturalne i czyste miejsce. Zachęcamy do korzystania z alternatywnych rozwiązań projektowych, takich jak ta, składana półka naścienna. Proste, minimalistyczne biurko, które wychodzi z szeregu półek na ścianie nie zajmuje dużo miejsca. W razie konieczności można je schować.

Wybierajcie wielofunkcyjne meble. Idealne będą te, tworzone w stylistyce skandynawskiego designu – proste i funkcjonalne, zawsze w modzie. 

W skandynawskim designie na próżno szukać ekstrawaganckich elementów ozdobnych czy nietypowych form i kształtów. Wręcz odwrotnie, estetyka skandynawska opiera się na prostocie i ascetycznym wystroju. Zobaczcie jak zaprojektować taką przestrezń: Wnętrza w stylu skandynawskim

Lubicie minimalizm we wnętrzu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu