Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Markham Stagers

6 sposobów na to, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zima w pełni i pewnie wielu z Was już zaprząta sobie głowę rachunkiem za ogrzewanie. Aby odjąć Wam nieco zmartwień, przygotowaliśmy zestawienie sześciu sprawdzonych sposobów na to, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu. Skupiają się one nie tylko na cieple płynącym z grzejnika, ale i na innych jego źródłach, związanych z materiałami użytymi do budowy domu czy elementami składającymi się na wyposażenie jego wnętrz.

1. Odpowietrzenie grzejników

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Traber Obras
Traber Obras

Reforma integral de vivienda en Madrid por Traber Obras. Radiador Ferroli.

Traber Obras

Zapowietrzone grzejniki nie działają w poprawny sposób. Nie równomiernie oddają ciepło i głośno pracują, wydając gwizdy, szumy i odgłosy bulgotania wody. Jest groźne nie tylko dla samego grzejnika, zakłócając jego funkcjonowanie, ale także dla całej instalacji grzewczej, gdyż może powodować korozję. Usunięcie powietrza z grzejnika jest niezwykle proste, gdy mamy do czynienia z modelami nowoczesnymi. W przypadku tych starszych, kilkuletnich, usunięcie powietrza może być nieco bardziej problematyczne.

2. Ekrany zagrzejnikowe

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Markham Stagers
Markham Stagers

Dormitorio en blanco para invitados

Markham Stagers

Ekrany zagrzejnikowe są niezwykle skuteczne  i pomocne w oszczędzaniu na ogrzewaniu, a przy tym tanie i proste w instalacji. Odbijają one ciepło wydzielane przez grzejniki i kierują je w kierunku ścian. Pozwala to zaoszczędzić od 2,5% do 5% energii. Instalacje jednego ekranu zagrzejnikowego pozwoli zaoszczędzić także 95 kilogramów węgla w sezonie.

3. Wolna przestrzeń wokół grzejnika

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Dec&You

Czasami urządzając wnętrza zapominamy, że ciepło wydzielane przez grzejnik potrzebuje wolnej przestrzeni, aby móc swobodnie rozchodzić się po pomieszczeniu. Dlatego dobrze jest tak zaaranżować meble, aby stały one z dala od źródła ciepła. Warto także pamiętać o tym, aby nie wieszać mokrych ubrań na grzejnikach- to także spowalnia przepływ ciepła po wnętrzach.

4. Ciepły kolor ścian

Kolor farby lub tapety, którymi pokrywamy nasze ściany, jest ważniejszy, niż by się to mogło wydawać. Nie chodzi tu o faktyczny wzrost temperatury we wnętrzach, ale o to, jak poszczególne odcienie wpływają na nasze samopoczucie. We wnętrzach zdominowanych przez biel będziemy czuć się chłodno i nieprzyjemnie. Może lepiej zdecydować się na ciepłe kolory ziemi?

5. Materiał na podłogę

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez ELIX
ELIX

Cocina promoción ELIX Aragó, 35

ELIX

Wymiana podłogi może okazać się udaną inwestycją i sprawić, że rachunki za ogrzewanie zmaleją. Podłoże z kamienia lub płytek ceramicznych uznawane jest za najchłodniejsze- chodzenie po nim na boso z pewnością nie należy do przyjemnych. Świetnie sprawdzi się z kolei drewno. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe.

6. Tekstylia

Nie tylko koc sprawi, że w domu będzie nam cieplej. Istotne jest także to, z jakiego materiału wykonane zostały zasłony, dywany, pościel czy poduszki. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza wełna, bawełna, satyna.

Jakie są Wasze sposoby na obniżenie rachunków za ogrzewanie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu