Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Дарья Баранович Дизайн Интерьера

Przepełniony luksusem dom marzeń

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Domy utrzymane w stylu klasycznym nadal mogą wiele zaoferować i sprawiają, że stajemy przed nimi z podziwem i uznaniem, bez względu na to, że zupełnie odbiegają od modernistycznego stylu aranżacji. Nawet jeżeli sami urządzamy nasze domy w zupełnie innym stylu, bardziej minimalistycznym, to nie możemy zaprzeczyć jednej prawdzie: styl klasyczny w wersji barokowej jest imponujący!

Dom, który dziś będziemy oglądać, został zaprojektowany przez rosyjskie biuro Darya Baranowicz, specjalizujące się w projektowaniu wnętrz i dekoracji. Specjaliści z tego biura są wybitnymi pionierami w kwestii designu w stylach klasycznym i barokowym. Mamy nadzieję, że i Was rzucą na kolana ilustracje ich prac.

​Wystawny salon

Już wchodząc do mieszkania możemy zauważyć, że salon jest oddzielony od innych stref wyłącznie meblami. Mamy tu typowy układ na planie otwartym.

Na pierwszy rzut oka, możemy stwierdzić, że nie brakuje tu luksusu i przepychu. Świeczniki porozstawiane po całym salonie dodają mu elegancji. Nie wspominając nawet o ekskluzywnych meblach w stylu retro-barokowym, wzorzystych tapetach i zdobnym żyrandolu.

​Kuchnia niczym z muzeum

Kuchnia nie jest mniejszym arcydziełem niż salon! Panuje tu radosna atmosfera, którą osiągnięto za pomocą wykorzystania wielu kolorów i złoconych wykończeń. Jednym z filarów aranżacji tej kuchni jest wyspa kuchenna, będąca zarazem najprostszym elementem designu, ale również spajającym całość. Założenie było takie, żeby można było się swobodnie poruszać po kuchni, mieć łatwy dostęp do wszystkich urządzeń i elementów wyposażenia, oraz cieszyć oczy zdobieniami. Efekty są lepiej niż zadowalające.

​Regały i elegancka chińska porcelana

Spośród elementów stylu klasycznego, jednym z najważniejszych jest szerokie wykorzystanie półek i regałów pozwalających przechowywać wszelkie przedmioty. Co równie ważne, piękna chińska porcelana zawsze powinna być na widoku! Tak też jest w tym przypadku.

Domowe biuro

Mamy przed sobą doskonały przykład domowego biura wypełnionego elegancją i atmosferą pracy. Białe światło z lampy zachęca do produktywnej pracy, a eleganckie szafy i biurko zapewniają wystarczająco miejsca, żeby utrzymać porządek wśród materiałów i dokumentów. Zapewniają one również prywatność, tak ważną w kwestii dokumentów.

Zwróćmy też uwagę na elementy dekoracyjne w tym pomieszczeniu, wśród których zdecydowanie trzeba wyróżnić oświetlenie i długie zasłony. Poza tym, trzeba przyznać, że domowe biuro jest najmniej udekorowanym miejscem w domu.

​Pokój gościnny

Nieopodal domowego biura znajduje się pokój gościnny, gdzie nie zabrakło pięknych dekoracji, wzorów na ścianach i dekoracyjnych lamp. Już łóżko samo w sobie może być traktowane jako element dekoracyjny pokoju! W takim łóżku na pewno można wypocząć.

​Sypialnia

W sypialni nie mogło zabraknąć ogromnego, luksusowego łóżka z pięknie zdobioną narzutą. Motywy florystyczne i parsley są wszechobecne w aranżacji wnętrza zarówno sypialni, jak i innych pomieszczeń w tym domu. Jest to zdecydowanie cecha charakterystyczna stylu klasycznego.

Zwróćmy też uwagę na oświetlenie, którego natężenie możemy łatwo kontrolować. Lampki ustawione na stolikach nocnych są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również bardzo praktycznym wyborem.

​Idealne schody

Schody na piętro zostały umieszczone w samym środku bocznej ściany salonu. Niejako dzielą one salon na dwie części. Nie szukano tu jednak bariery pomiędzy przestrzeniami, przez co schody musiały być wystarczająco lekkie i zdobne, żeby stać się częścią aranżacji wnętrza. Właśnie dlatego zdecydowano się na schody na jednej belce nośnej udekorowane niewielkimi filarkami stanowiącymi zakończenie balustrady. Te schody idealnie pasują do klasycznego wnętrza!

Każde wnętrze jest inne, więc jeżeli szukacie schodów idealnych do Waszego domu, zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: Schody do nieba- 6 przykładów, a na pewno znajdziecie trochę inspiracji.

Chcielibyście zamieszkać w takim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu