9 najciekawszych domów modułowych! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

9 najciekawszych domów modułowych!

homify.Pl homify.Pl
Home In The Woods od Facit Homes Nowoczesny
Loading admin actions …

Drewniane domy modułowe, zapewniające niesamowite możliwości designerskie, to krok w przyszłość budownictwa. Jako, że producenci domów modułowych zapewniają ich szybki montaż, ze względu na to, że wykonane są z kilku osobnych modułów, domy modułowe w krótkim czasie są gotowe do zamieszkania. Z reguły, mamy do czynienia z imponującymi projektami składającymi się z przytulnych wnętrz, modnych kuchni i wyjątkowych kształtów i rozwiązań architektonicznych. W domu modułowym znajdziemy wszystko to, co będzie nam potrzebne, a to dzięki futurystycznej i niezwykłej elastyczności tego typu architektury.

Aby pokazać Wam przykłady pięknych domów modułowych zebraliśmy tu kilka z naszych ulubionych projektów. Usiądźcie więc wygodnie i rzućcie okiem na to, co uważamy za idealną reprezentację powodów, dla których powinniście rozważyć budowę domu modułowego.

​Korzystne materiały

Timber Clad Exterior od Facit Homes Nowoczesny
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

Architekci z Facit Homes stworzyli ten drewniany dom modułowy w stylu skandynawskim, aby podkreślić wszystkie możliwości, przed którymi stoją architekci projektujący domy z drewna. Oprócz tego, że drewno jest w pełni biodegradalne i zdatne do recyklingu, jest to również źródło energii, które umożliwia dobrą izolację, nie wspominając nawet o tym, że jest to materiał najbardziej przyjazny środowisku, a dom wykonany z tego materiału jest tani w utrzymaniu.

Wykorzystanie dużych okien umożliwia wysoki poziom penetracji świetlnej, zapewniając, że dom nie pogrąża się w ciemności, a wręcz przeciwnie, jest jasny, przestronny i świeży. Otwierając ogromne drzwi balkonowe zacieramy granicę pomiędzy tym co na zewnątrz, a tym co wewnątrz domu.

​Nowoczesny urok

Drewniane domy modułowe zawsze można idealnie dopasować do naturalnego środowiska, szczególnie jeżeli wykonane są z lokalnych materiałów, co minimalizuje negatywny wpływ na przyrodę.

W tym domu mamy do czynienia z dużymi proporcjami i wykończeniem na styl nowoczesny, z pewnymi charakterystykami stylu industrialnego. Podkreślając potencjał bardzo szybkiego wykonania, dom powstał w procesie dodawania jednego modułu do drugiego, bardzo szybko realizując założenia innowacyjnych planów architektonicznych. Domy modułowe są odpowiednie na każdy budżet, od najbardziej skromnych po wielce ambitne projekty, oferując komfortowe zakwaterowanie i wysoce estetyczne końcowe efekty budowy.

​Łatwość budowy

Ten dom jest fantastycznym przykładem na to, dlaczego drewniane domy modułowe są tak popularne! Na tym przykładzie, drewniany szkielet domu obejmuje jedno piętro, które rozciąga się na imponującej długości 24 metrów, co zostało podyktowane niestandardowymi wymiarami długiej i wąskiej działki.

Ten drewniany dom modułowy został zbudowany z łatwością, a dzięki innowacyjnemu użyciu pewnej wariacji na temat głównego materiału budulcowego, w postaci warstwy drewna modrzewiowego, z czasem dom nabierze pięknej srebrno-szarej barwy, dzięki czemu wtopi się w miejskie zabudowanie, które bez wątpienia opiera się na szarym betonie. Struktura drewnianego szkieletu zapewnia elastyczność, łatwy montaż i co najważniejsze, pozwala właścicielom nieruchomości wybrać projekt, który najbardziej przemawia do ich zmysłu estetyki.

Samowystarczalność

Wow! Kochamy ten mały, ale doskonale ukształtowany drewniany dom modułowy położony w regionie Alicante w Hiszpanii. Mimo, że malutki, w porównaniu z wieloma nowoczesnymi budynkami, jest to prawdziwe arcydzieło, które pokazuje jak dobrze moduły w pełni wykonane w warsztacie stolarskim mogą integrować się z naturalnym otoczeniem. Ukazujący wysokiej jakości, nieskazitelne wykończenie, ta niewielka konstrukcja drewniana jest doskonałym przykładem na to jak budować w sposób przyjazny dla środowiska i energooszczędny.

Ten budynek posiada wszystko, czego moglibyśmy sobie zamarzyć aby stworzyć komfortowy i wizualnie przyjemny dom. Jest to doskonały przykład na to, że domy modułowe mogą być zarówno małe jak i kolosalne. Niezależnie od wielkości budowli, nigdy nie idźmy jednak na kompromis w kwestii estetyki.

​Designerski urok

Ten piękny, drewniany dom modułowy, usytuowany w samym centrum wspaniałej działki, został wybudowany z założeniem, aby maksymalnie wykorzystać dostęp do naturalnego światła słonecznego, które wręcz zalewa posiadłość. Dodatkowo, widoki na cudowny ogród niejako złapane w ramach okien to również efekt właśnie takiego usytuowania domu.

Współczesny, kubiczny i kompaktowy w formie, dom został zorganizowany wokół salonu, w dużej części otwartego na naturalne otoczenie – aspekt, który ewidentnie miał sporą rolę do odegrania przy tworzeniu całości projektu. Wraz ze starzeniem się budynku, starzeć się będzie również jego elewacja, co pozwoli domowi jeszcze lepiej wpisać się w naturalne otoczenie. Dopiero wtedy projekt nabierze pełnych wartości i piękna!

​Luksusowe!

Drewniane domy modułowe mogą powstawać na bazie zarówno luksusowych struktur, jak i tych prostych. Szczególnie, jeżeli moduły tworzone są na zamówienie, całkowicie spersonalizowane i niepowtarzalne, co również pozytywnie wpływa na wysokiej jakości, bezbłędne wykończenie.

Użycie wyrazistego drewna o miodowej barwie w strukturze domu, sprawia, że wykończenie jest na tyle luksusowe, że ciężko je czymkolwiek przebić. Jednak wstawienie dużych okien umożliwia swobodny napływ naturalnego światła, które rozpromienia wnętrze domu i podkreśla jego walory estetyczne. Możemy zdecydować się na moduły o różnych rozmiarach, w zależności od potrzeb, budżetu, ich przeznaczenia i estetyki, a każdy z nich będzie przygotowany oddzielnie do połączenia na terenie budowy. Co najlepsze, jeżeli w przyszłości zdecydujemy, że potrzebne jest nam więcej przestrzeni mieszkalnej, bez problemu możemy zamówić kolejny moduł!

​Przyjazne oszkleniu

Fantastyczną rzeczą przy pracy z naturalnymi materiałami jest ich ciepło, dzięki czemu tworzy się przyjemna atmosfera relaksu. W przypadku drewna, dodatkowym atutem jest architektoniczna elastyczność. Drewniane domy modułowe mogą być z łatwością dostosowywane do naszych potrzeb, szczególnie w kwestii rozmiaru i ewentualnych dobudówek. O ile mamy ogród, na którym możemy poszaleć z zabudową, nic nie stoi na przeszkodzie by dobudowywać kolejne części domu.

Na zdjęciu mamy cudowny przykład na to, jak w drewnianym domu modułowym możemy zainstalować niezliczone ilości okien i właściwie całkowicie go przeszklić. Takie połączenie tylko podkreśla ciepłą i otwartą atmosferę domu. Domy modułowe to nie tylko ogromne, drewniane skrzynie. Jak widzimy, są to konstrukcje na tyle elastyczne, że jedynym ograniczeniem przy ich projektowaniu jest wyobraźnia nasza i naszego architekta.

Niestraszne im wysokości

House between the sky and the sea, Sori Śródziemnomorskie domy od 5+1AA alfonso femia gianluca peluffo Śródziemnomorski
5+1AA alfonso femia gianluca peluffo

House between the sky and the sea, Sori

5+1AA alfonso femia gianluca peluffo

Magia tego drewnianego modułowego domu polega na tym, że w pełni wykorzystuje dostępną przestrzeń w pionie, zapewne dlatego, że w poziomie, ta powierzchnia jest ograniczona. Dokładnie przypatrując się klifowi, na którego szczycie postawiono ten dom, zauważamy, że ta wysoka, elegancka i prosta konstrukcja została stworzona tak, aby wykorzystać każdy milimetr dostępnej przestrzeni, nie stając się przy tym ostentacyjną ani zbyt widowiskową.

Wraz ze starzeniem się elewacji, dom będzie coraz bardziej wkomponowywał się w naturalne otoczenie i stanie się kolejnym srebrzysto-szarym elementem krajobrazu, co z kolei jest jedną z najbardziej imponujących zalet domów wykonanych z drewna. Jak widzimy, żadne położenie nie jest straszne drewnianym domom modułowym. Posiadają one swego rodzaju zdolność kamuflażu, więc doskonale sprawdzą się zarówno w otoczeniu wiejskim jak i miejskim.

​Nadmorska przystań

Na jednej z plaż w St Girons znaleźliśmy ten piękny, drewniany dom modułowy. Nie poświęcając czegokolwiek pod względem estetyki ani jakości materiałów, dom ten został zaprojektowany tak, aby był wydajny i przyjazny środowisku.

To zdumiewające, jaką łatwość adaptacji mają drewniane domy modułowe i jak zróżnicowane są ich projekty! Od wierzchołków klifów po tereny nadmorskie i lasy, całkowicie i doskonale wpisują się w otaczającą naturę. Wykonane z drewna, są to domy, które oferują elastyczność i adaptacyjność, jakich żaden inny materiał nie jest w stanie zaoferować, przy czym koszt ich budowy również pozytywnie zaskakuje. Nie mamy żadnych wątpliwości, że to właśnie drewniane domy modułowe są przyszłością architektury. My już zaczęliśmy szukać projektu idealnego dla nas, a Wy?

Jeżeli szukacie więcej informacji na temat domów modułowych, pewnie zainteresuje Was Katalog Inspiracji Domy gotowe – jakie są ich wady i zalety?

Wyobrażacie sobie mieszkać w drewnianym domu modułowym? Dajcie nam znać w komentarzach!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu