homify 360°: dom w brązach w Maszewie | homify

homify 360°: dom w brązach w Maszewie

Alicja Olko Alicja Olko
Dom jednorodzinny, Maszewo. Sałata-Pracownia Architektury Wnętrz Skandynawski salon
Loading admin actions …

Jak zaaranżować wnętrze domu czy mieszkania, aby osiągnąć dekoracyjną spójność i harmonię? Często stawiamy sobie to pytanie, gdyż chcemy, aby nasze cztery kąty prezentowały się atrakcyjnie i stylowo jako całość, a nie jako suma poszczególnych pomieszczeń. Aranżacja, kierująca się pewną logiką, zawsze owocować będzie wnętrzem estetycznym wizualnie. Jednym ze sposobów na taką harmonię jest urządzanie z naciskiem na jeden kolor.

Dziś odwiedzimy wnętrze domu jednorodzinnego w Maszewie w województwie zachodniopomorskim, zaprojektowane przez Pracownię Architektury Wnętrz Sałata. Jego aranżację oparto o jeden kolor w różnych odcieniach- efekt jest naprawdę świetny!

Salon z jadalnią

Centralnym punktem strefy dziennej w tym domu jest wysunięta ściana wyłożona cegłą, w którą wbudowano kominek. Stanowi ona swoistą powierzchnię oddzielającą salon od jadalni. Dzięki wyjątkowości tego materiału, jego nietypowej fakturze i kolorach, ściana z cegieł zdaje się dominować wnętrze, narzucając mu pewną aranżacyjną stylistykę. W tej strefie dziennej dominują jasne brązy, beże i barwa miodu, którym akompaniują dodatki w różnych odcieniach szarości, czerni oraz bieli. Całość skąpana jest w naturalnym świetle wpadającym przez duże okno w jadalni.

Obszar wypoczynkowy

Narożnikowa kanapa w kolorze gleby, ozdobiona poduszkami w graficzne motywy, stanowi część relaksacyjną w salonie. Doskonale wpasowana została we wnękę, która wytworzyła się pomiędzy wysuniętym fragmentem z kominkiem a ścianą. Ciekawy dywan w biało-czarny geometryczny wzór dodatkowo odpowiada za wydzielenie obszaru salonu. Uwagę zwraca także oświetlenie sufitowe, na które składają się punktowe lampki umieszczone na stelażu.

Wyposażenie salonu

Ciekawe meble o fantazyjnych kształtach składają się na wyposażenie salonu. Zachwyca zwłaszcza fotel o oryginalnym siedzisku, którego obicie wykonano z materiału w przyjemnym kolorze miodu. Biały stolik kawowy oraz szafka pod telewizorem dopełniają wytrój pomieszczenia. Duże okno przesłonięte zostało półprzeźroczystymi firankami w kolorze białym oraz ciężkimi zasłonami o zabarwieniu popielatym.

Dekoracje

O stylowym i modnym charakterze tego wnętrza świadczą klimatyczne elementy dekoracyjne. Wszystkie one utrzymane zostały w kolorystyce czarno-białej, lub, jak w przypadku świeczek, w brązie. Ciekawą ozdoba jest miniaturowa drabina, pełniąca tutaj rolę niewielkiej półki. Obrazy znalazły swoje miejsce nie tradycyjnie na ścianie, ale na podłodze. Całość doskonale obrazuje uporządkowany nieład.

Jadalnia

Kultowa aranżacja kontynuowana jest w jadalnia. Składa się na nią prosty drewniany stół o skandynawskim charakterze, który otoczony został stylowymi krzesłami Eames o pełnym siedzisku z podłokietnikami. Dobrano modele w kolorze białym i czarnym, dopasowując je do kolorystyki innych dodatków, które widzieliśmy już wcześniej, jak a przykład dywanu w salonie.

Kuchnia

Niewielka kuchnia zlokalizowana została za jadalnią. Także tutaj dominuje podobna kolorystyka- biel, brąz, szarość i czerń przeplatają się, tworząc spójny wystój. Meble kuchenne rozmieszczono w taki sposób, aby stworzyć dodatkowe miejsce do siedzenia od strony strefy dziennej. Drewniany blat zawija się zatem na kształt litery U, tworząc z jednej strony powierzchnię roboczą, a z drugiej stół z dwoma dostawianymi do niego, białymi krzesłami.

Skandynawska aranżacja

Biel i drewno to ulubiona kombinacja stylu skandynawskiego. Wyraźnie dostrzegamy ją w tej kuchni, której aranżację cechuje prostota, naturalność, ale i elegancja. Naturalne światła wpada swobodnie przez okno umieszczone za zlewem, sprawiając, że wnętrze kuchni jest nieprzerwanie nasłonecznienie. Stylowy obraz, przedstawiający jelenia, nie tylko nawiązuje do skandynawskiej estetyki, ale także wprowadza delikatne brązowe akcenty do wnętrza.

Przedpokój

Minimalistycznie zaaranżowany przedpokój jawi się nie tylko funkcjonalnie, ale i stylowo. Wyposażono go we wszystkie niezbędne elementy, wprowadzając jednak wyjątkowy klimat. Dominuje tutaj czerń, a jedynym kolorystycznym dodatkiem jest pomysłowa skrzynka na klucze o złocistej barwie.

Schody

Stylowe, zawijające się schody prowadzą ze strefy dziennej na piętro, gdzie zlokalizowane są pomieszczenia prywatne. Stopnie wykonano z jasnego drewna, nawiązując do materiału i koloru parkietu na obszarze dziennym, a balustradę pomalowano na biało. Ta kombinacja bieli i drewna jest bezpośrednim nawiązaniem do skandynawskiej stylistyki, widocznej wcześniej chociażby w aranżacji kuchni.

Piętro

Klatka schodowa na piętrze skąpana jest w bieli. Białe są tu drzwi prowadzące do sypialni, białe framugi oraz biała posadzka wyłożona drewnianymi panelami. Całość emanuje jasnym blaskiem, gdyż jest stale naświetlona przez naturalne światło wpadające przez okno umieszczone w pochyłym suficie.

Kombinacja bieli i czerni kontynuowana jest w łazience. Zachwyca zwłaszcza posadzka wyłożona kafelkami tworzącymi stylową szachownicę. Poza tym całość zdominowana została przez biel, z czarnymi elementami wyposażenia, takimi jak podłużna ławka pod oknem. Pomieszczenie to jest wąskie i podłużne, i jego aranżacja mogła stanowić wyzwanie. Świetnie rozmieszczono tu jednak poszczególne elementy wyposażenia, umieszczając prysznic na końcu, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Dzięki jasnej kolorystyce i naturalnemu światłu wpadającemu przez okno wnętrze to jawi się jaśniej i przestronniej.

Jak Wam się podoba paleta kolorów w tym wnętrzu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu