Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez MeyerCortez arquitetura & design

11 ciekawych i eleganckich korytarzy i klatek schodowych

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nie myślcie o swoim korytarzu, jako o niczym więcej, niż o obszarze przejściowym, który zabierze Was z przed frontowych drzwi do reszty domu. Dajcie mu uwagę, na którą naprawdę zasługuje. W końcu to wizytówka Waszego domu, odpowiedzialna za pierwsze wrażenie jakie goście odnoszą, wchodząc do środka. Jest, swego rodzaju, małą wskazówką, jak reszta domu została urządzona!

Mając to na uwadze, napisaliśmy dzisiejszy katalog inspiracji, który pełen jest eleganckich zdjęć przedstawiających wejścia, schody i korytarze zaprojektowane przez najlepszych specjalistów, architektów wnętrz oraz dekoratorów. Przestronne wnętrza, idealnie dobrane kolory, wyjątkowe materiały wykończeniowe… Musicie to zobaczyć! 

1. Wyrafinowany luksus

Jeśli staracie się stworzyć dom, który odpowiada wyobrażeniom o luksusie i elegancji, przedpokój powinien absolutnie odzwierciedlać ten fakt. Tak właśnie jest w tym wypadku: wnętrze, od podłogi po sufit zostało zaprojektowane w sposób wyrafinowany i okazały. Ciężkie zasłony, kuta balustrada, przepiękna mozaika na podłodze i to wszystko w jednym miejscu. Wygląda wspaniale! 

2. Idealne zagospodarowanie przestrzeni

Dziura pod schodami nigdy nie wygląda zachęcająco. Idealny korytarz czy klatka schodowa, jest przede wszystkim wspaniale zaprojektowana – tak jak na powyższym zdjęciu. Mamy tutaj jeden z najciekawszych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami, który pokazuje, że istnieją ciekawe i niebanalne sposoby, aby ją wypełnić. W tym przypadku stworzono tam urokliwy ogródek zimowy. Można jeszcze urządzić tam miejsce na przechowywanie książek, domowy barek, wstawić biurko i krzesło czy urządzić niewielką toaletę.

3. W orientalnym stylu

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Aledoconcept
Aledoconcept

Холл в цокольном этаже

Aledoconcept

Wzory i mozaiki, które wypełniają wnętrze sprawiają, że ten korytarz przywołuje bogate skojarzenia z egzotycznymi krajami. Ciepłe ściany w kolorze moreli kontrastują doskonale z drzwiami z ciemnego drewna i z mocno wzorzystą podłogą. Ogromne wazony w marokańskim stylu są kropką nad i. Co za sposób na powitanie gości!

4. Ekologiczny klimat

Podłogi z drewna naturalnego, ściany w jasnym kolorze i kakofonia pięknych roślin napawają ten korytarz wyjątkowym urokiem, płynącym z natury.  Prosta półka, drabinka utrzymuje motyw ekologiczny natomiast bramka z ażurowych detali, zasłaniająca dostęp do schodów, jest niesamowitym akcentem. Na koniec, idealnie rozplanowane oświetlenie. 

5. Mocny akcent kolorystyczny

Ten korytarz wydaje się być wręcz wyjątkowy, w magnetyczny sposób przyciąga wzrok, a to wszystko za sprawą nietuzinkowego mebla. Konsola, ma raczej klasyczny, stylizowany kształt, jednak jej kolor dalece odbiega od kanonów stylu klasycznego. Soczysty róż, w kontraście do niebiańskiego błękitu na ścianie tworzy charakterystyczny punkt przedpokoju. świeże kwiaty podkreślają ożywcze kolory i magiczną, energetyczną atmosferę wnętrza. Goście będą zachwyceni! 

6. Tradycyjne akcenty

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Perfect Stays
Perfect Stays

The Downes, Instow | North Devon

Perfect Stays

To miejsce kojarzy się z korytarzem w pałacu bądź muzeum dlatego koniecznie chcieliśmy je Wam pokazać. Tradycyjne, wiekowe meble z drewna usytuowane wzdłuż białych, wysokich ścian. Drewniana podłoga została częściowo przykryta wspaniałym dywanem. Wnętrze przepełnia atmosfera minionych epok. 

Dom, w którym znajduje się ten hall był już przez nas opisywany. Warto zobaczyć go w całości, bo jest naprawdę wyjątkowy! Dom na prowincji o czarującym wnętrzuDom na prowincji o czarującym wnętrzu

7. Wszechobecna biel

Co za wspaniałe miejsce! Sklepienia, fantazyjne wzory i piękne podłogi, wszystko integruje się ze sobą, tworząc obszar godny komnaty królowej. Kochamy tę prostą, białą kolorystykę! Gdyby użyto tutaj więcej kolorów, zostałyby zdominowane i przysłonięte wszystkie elementy z epoki. Teraz przestrzeń jest bardzo stylowa, pełna wyjątkowej klasy i szyku. 

8. Barokowa elegancja

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify

Jeśli kochacie meble minionych wieków, to niezwykle ciekawe okazy możecie znaleźć właśnie w tym korytarzu. Konsola, ława, lustro o bogato zdobionych ramach… Spójrzcie także na tę podłogę. Nieodzowną częścią barokowej elegancji musi być sztuka w pięknej oprawie. A na suficie rokokowe rozety podkreślone subtelnym oświetleniem. 

9. Blask i splendor

Kolejna propozycja mieści się w stonowanej kolorystyce, opartej na brązach, beżu i bieli. W tym korytarzu duży nacisk postawiono na światło. Zostało ono zaaranżowane w sposób szczególny: na suficie, w formie ramy i pojedynczych reflektorów oraz we wnęce, jako element dekoracyjny. Materiały wykończeniowe mają wysoki połysk, który dodatkowo podkreśla ciekawe linie światła. Wspaniałym akcentem dekoracyjnym jest także ażurowa ściana. 

10. Ozdobiony sztuką

Nie wszystkie korytarze są tak obszerne i ustawne jak te które pokazujemy Wam dziś. W realnym świecie miejskich metropolii zazwyczaj mamy do czynienia z ciasnymi klitkami, które ciężko jest zaaranżować. Ale i na to mamy sposób. Dzieła sztuki usytuowane w dobrze doświetlonych wnękach ozdobią każde wnętrze. 

11. Nowoczesna elegancja

Na koniec, propozycja niezwykle elegancka i zarazem nowoczesna. Piękny, niezwykle ozdobny, biały sufit jest wspaniale podświetlony. Szare ściany idealnie korespondują z białymi dodatkami i jasną podłogą. Wnęka z szafą, której fronty są lustrzane to idealne rozwiązanie powiększające wnętrze. Na ścianie, nowoczesne dzieło sztuki bez oprawy. Wspaniałe miejsce!

Jak Wam się podoba ogród pod schodami? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu