9 niezwykłych łazienek!

Alicja Olko Alicja Olko
Dom Tancerzy, Pracownia Projektowa Poco Design Pracownia Projektowa Poco Design Klasyczna łazienka
Loading admin actions …

Łazienka- pierwsze pomieszczenie, do którego kierujemy swoje kroki po przebudzeniu, i ostatnie, które odwiedzamy przed pójściem spać. Odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego domownika i wielu z nas z pewnością może potwierdzić, że jego wystrój ma bardzo duże znaczenie na to, jak zacznie lub zakończy się nasz dzień.

Mając na uwadze wagę łazienki, warto sprawić, aby była ona pomieszczeniem o charakterze niezwykłym i oryginalnym. Dziś zaprezentujemy Wam naszą subiektywną listę dziesięciu niesamowitych łazienek, które zaprojektowane zostały przez polskich architektów. Każda ma w sobie coś wyjątkowego, niekonwencjonalnego i oryginalnego- zobaczcie sami!

1. W męskim stylu

Odważne i nietypowe połączenia materiałów charakteryzują aranżację tej łazienki, której autorami są architekci z Pracowni Projektowej COCO. Połyskująca czerń szafek i kafli na ścianach tworzy ciekawy kontrast z ceglanym obszarem przy umywalce, a całość ożywiona została intensywnymi pomarańczowymi akcentami. Przeciwieństwa stanowią o charakterze tej łazienki i robią mocne, zamierzone przez klienta i projektantów wrażenie. Gładkie i połyskliwe powierzchnie stoją w opozycji do szorstkości i surowości cegły, tworząc jednak intrygującą całość.

2. Rdzawe wnętrze

Kolorystyczna monochromatyczność to jedno, ale dominacja rdzawej barwy na każdej powierzchni wnętrza to już zupełnie inny poziom projektowania! Łazienka zaprojektowana przez studio Musk Collective Design niemal tonie w rdzawej farbie- jedyne kolorystyczne przełamanie stanowi biała umywalka, brodzik prysznicowy oraz przeźroczysta, szklana kabina. Niekonwencjonalna kolorystyka to jednak nie jedyny atrybut tej łazienki- jako, że zajmuje wąskie i podłużne pomieszczenie, jej aranżacja wymagała dużej rozwagi. Zdołano jednak stworzyć wnętrze o charakterze praktycznym, które wygodnie się użytkuje.

3. W prowansalskim klimacie

Kolejny raz zostajemy postawieni przed niezbitym dowodem na to, że drewno w łazience to doskonały pomysł! Tym razem dostarczyli go nam projektanci ze studia Projekt Kolektyw, którzy zaaranżowali uroczą łazienkę w prowansalskim klimacie. Drewniane meble o przyjemnym kolorze i ciekawym układzie słojów stanowią główny element wyposażenia. Na uwagę zwraca zwłaszcza szafka, na której symetrycznie umieszczono dwie okrągłe umywalki. Miejsce do przechowywania zapewniają, poza szafkami i półkami, także materiałowe, kolorystycznie dopasowane kosze. Fantazyjne klosze lamp oraz klimatyczne dekoracje i ozdoby dopełniają dekor tego pomieszczenia. Kolorystyka, użyte materiały jak i dodatki dekoracyjne sprawiają, że wnętrze to emanuje francuskim czarem.

4. Galaktyczna mozaika

Łazienka ta stanowi fascynujący miks różnych materiałów, kolorów i tekstur. Drewniana zabudowa mebli, szare płytki, biała ceramika i przede wszystkim niebieska, połyskująca mozaika- wszystkie te elementy zdołano jednak połączyć w spójną i nowoczesną całość. Łazienka, zaaranżowana przez studio Tim Grey Interior Design, prezentuje się niezwykle współcześnie, a to za sprawą przeszklonego, bezbrodzikowego prysznica, deszczownicy, a także połyskującej mozaika o nieco galaktycznym charakterze. Mieniąca się tysiącami odcieni błękitu, dekoracja ta wprowadza do łazienki morską świeżość.

5. Z czarną cegłą

Surowa cegła to niezwykle modny współcześnie materiał wykończeniowy we wnętrzach. Co czyni ją w tej łazience jeszcze bardziej stylową i modną, to fakt, iż pomalowano ją czarną farbą, sprawiając, że wygląda jak kawałki węgla. Tak zaprezentowana cegła automatycznie nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Niezwykły jest kontrast pomiędzy czarną ścianą a romantycznymi meblami łazienkowymi. To zestawienie delikatności z surowością, czerni z bielą, gładkości z szorstkością daje niesamowity efekt! Innym niezwykłym elementem wnętrza zaaranżowanego przez Studio Projektowe Roro Interior Design to oświetlenie, umieszczone pomysłowo we wnęce pomiędzy ścianą a sufitem.

6. Szlachetne wykończenie

Agaty w łazience Ndesign Minimalistyczna łazienka

Minimalistycznie zaaranżowana łazienka autorstwa studia Living Box jaśnieje promienistym blaskiem, który odbija się od jej gładkich, białych powierzchni. Utrzymano ją w szaro-białej kolorystyce, z dominacją bazaltu- znajdziemy go na posadzce oraz na blacie. Proste kształty mebli i ceramiki uzupełniają to nowoczesne wnętrze. Tak prosto i klasycznie urządzone pomieszczenie wymagało elementu z efektem wow- znajdziemy go w podświetlonym panelu z jednej strony łazienki, którego środek wykonano z kamieni szlachetnych, a dokładniej agatów. Luksus i ekstrawagancja, ale za to jaki piękny dekoracyjny efekt!

7. Z pepitką

Pepitka to wzór popularny nie tylko w modzie- znaleźć go można także w stylowych wnętrzach, zwłaszcza w tym roku, kiedy biało-czarne geometryczne wzory są jednym z najgorętszych aranżacyjnych trendów! Doskonale zdają sobie z tego sprawę architekci ze studia Formativ. Indywidualne Projekty Wnętrz, którzy zaaranżowali łazienkę opartą o paletę kolorów zdominowaną przez miks czerni i bieli. Na uwagę zwraca nie tylko fantastyczna tapeta na ścianę z motywem pepitki, ale także lampy sufitowe o industrialnym charakterze, jak i pokaźnych rozmiarów okrągłe lustro. Kolorystycznym przełamaniem dekoru łazienki jest posadzka wyłożona drewnianymi panelami o ciepłym odcieniu.

8. W złocie

Królewska ekstrawagancja i przepych- tak w skrócie opisać można aranżację tej łazienki. Zaprojektowana przez pracownię Poco Design, jest doskonałym dowodem na to, iż we współczesnym nurcie wystroju wnętrz coraz częściej przemyca się elementy na przykład salonu do pomieszczenia takiego jak łazienka. Królewski fotel ze złotymi podłokietnikami to nie jedyny monarszy element w tym wnętrzu- wzrok przyciąga zwłaszcza połyskująca złotem mozaika na obu przeciwległych ścianach, skontrastowana z bogato zdobioną tapetą. Ciekawym pomysłem jest użycie zabytkowej maszyny do szycia jako miejsca na umieszczenie umywalki.

9. Naturalistycznie

homify Nowoczesna łazienka

Pięknie prezentuje się łazienka będąca częścią domu zaaranżowanego przez pracownię Novi Art. Postawiono w niej na użycie naturalnych materiałów o zbliżonej kolorystyce, takich jak kamień czy drewno. Liczna przeszklenia sprawiają, że wnętrze to jawi się o wiele przestronniej i jaśniej, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo niezwykle pozytywnie działa na nie stylowe oświetlenie sufitowe. Na specjalną uwagę zasługuje wanna, zabudowana drewnianymi panelami, a także element żywej zieleni, wprowadzony do wnętrza jako dodatek dekoracyjny.

Zobacz nasz subiektywny ranking dziesięciu wyjątkowych salonów- 10 najpiękniejszych salonów!

Która łazienka podoba się Wam najbardziej?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu