Fiolet w sypialni w 5 odsłonach

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Fiolet w sypialni w 5 odsłonach

Alicja Olko Alicja Olko
PWZ: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Och_Ach_Concept,Skandynawski
Loading admin actions …

Osoby, które lubują się w kolorze fioletowym i jego odcieniach, przez psychologię kolorów postrzegane są jako uczuciowe, wielkoduszne i o dużej intuicji. W aranżacji wnętrz fiolet cechuje zróżnicowana symbolika, w zależności od tego, jaki jego odcień wybierzemy. Purpura kojarzy się z władzą, przepychem i stylem królewskim. Z kolei lawendowy fiolet wprowadza rustykalny klimat niczym z Prowansji.

Fioletowy jest kolorem wyrazistym i intensywnym, a aranżacja przy jego użyciu powinna być rozważna i przemyślana. Dziś zaprezentujemy Wam pięć projektów od polskich ekspertów, którzy w oparciu o fiolet zdecydowali się urządzić sypialnie. Zobaczcie, jakie osiągnięto efekty!

Ciemny fiolet

Tym razem pokazujemy fiolet w sypialni wprowadzony do niej za pomocą tekstyliów, ale tym razem skupimy się na jego bardzo ciemnym odcieniu. Przechodzi on niemal w grafit, ale przy odpowiednim świetle dostrzegamy jego purpurową stronę. Konstelacja kolorystyczna tej sypialni, zaaranżowanej przez pracownię Projekt Kolektyw,  jest wyjątkowa i opiera się, poza ciemnym fiolecie, także na szarości, turkusie, brązie i czerni. Jako całość prezentuje się nowocześnie, modnie i okazale.

Fioletowa narzuta

Sypialnia jest dogodnym pomieszczeniem do tego, aby eksperymentować w niej kolorami. Jeżeli zaaranżowaliśmy ją bez użycia fotelu, możemy to łatwo zmienić, przebierając kołdrę w pościel o tym kolorze lub zmieniając poszewki od poduszek. W sypialni zaaranżowanej przez studio Och Ach Concept fioletowe tekstylia o różnych odcieniach i teksturach wprowadzają elegancki klimat do tego wnętrza. W towarzystwie drewnianego wezgłowia łóżka o czekoladowym odcieniu, a także białych i czarnych dodatków, kolory te pięknie się prezentują.

Fioletowa ściana

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Fiolet jest kolorem na tyle intensywnym, że może sprawić, że wnętrze, którego powierzchnie pomalowano farbą w tym właśnie odcieniu, stanie się ciemne i ponure. Dlatego, chcąc wprowadzić fioletową barwę do sypialni, powinno się to uczynić z rozwagą, decydując się na przykład na pokrycie tym kolorem tylko jednej ze ścian lub też jej części. Doskonale wprowadzono fiolet do sypialni zaaranżowanej przez projektantów ze studia Novi Art. Fiolet jest jednym z czterech, obok czerni, bieli i szarości, dominujących w tym wnętrzu kolorów. Wykorzystano go do pomalowania jednej ze ściany, a dostrzegalny jest także w dekoracyjnym tryptyku, wiszącym nad łóżkiem. Fiolet wprowadzono do tej sypialni subtelnie i z rozwagą, ale na tyle wyraziście, aby nadać jej określony charakter.

Fioletowy akcent

Fiolet niezwykle dobrze komponuje się z innymi kolorami, w szczególności z różnymi odcieniami szarości. Wyrazisty akcent w jednym z odcieni fioletowego może stać się ciekawym kolorystycznym dodatkiem w stonowanym wnętrzu. Ten pokój dziecięcy nie jest tradycyjną przestrzenią mieszkaniową dla dziewczynki. Utrzymany w neutralnych szarościach, potrzebował wyrazistego akcentu, aby nie jawić się zbyt spokojnie. Projektanci ze studia Formativ doskonale zagrali tutaj fioletem, wprowadzając go do wnętrza w postaci pasa na ścianie o barwie czerwonego wina. Tym samym pokój ten nabrał bardziej radosnego, dziecięcego charakteru.

Fioletowe oświetlenie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Minimalistyczny
homify

sypialnia prywatna

homify

Kolejnym pomysłem na wprowadzenie fioletu do wnętrz, jest zagranie oświetleniem. Jeżeli należymy do miłośników tej barwy, ale nie chcemy, aby zdominowała ona wnętrze naszej sypialni, fluorescencyjne światło o fioletowej barwie może być świetnym pomysłem. Na taki zabieg zdecydowali się projektanci z Tarna Design Studio, którzy umieścili elementy oświetlenia we wnęce wytworzonej poprzez podwieszenie sufitu. Cała sypialnia została utrzymana w bieli, a fioletowo- różowe elementy dekoracyjne w delikatny sposób ją ożywiają.

Szukacie pomysłów na aranżację sypialni? Oto kilka propozycji- Wyjątkowe sypialnie- 7 pięknych przykładów!

Która sypialnia podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu