113 m² pełne ciepła w Krakowie

Alicja Olko Alicja Olko
Apartament w Krakowie o powierzchni 113 m AvoCADo Skandynawska jadalnia
Loading admin actions …

Wiosenna i radosna aranżacja wnętrz wcale nie musi oznaczać intensywnych, krzykliwych kolorów, czy kwiecistych motywów. Świeżość i słoneczny blask do mieszkania wprowadzić można na wiele innych sposób, które o wiele bardziej przypadną do gustu miłośnikom prostych, stylowych i ponadczasowo klasycznych rozwiązań.

Dziś wybierzemy się do Krakowa, do przestronnego apartamentu o powierzchni 113 metrów kwadratowych, za którego aranżację odpowiedzialne jest studio Avocado Concept. Jego wnętrza urządzono ze smakiem, w estetyce skandynawskiej, w stonowanej palecie kolorów- mimo tego jawi się ono niezwykle naturalnie, wiosennie i świeżo. A wszystko to za sprawą licznej zieleni!

Zapraszamy do obejrzenia całego wyjątkowego wnętrza!

Otwarta kuchnia z jadalnią

Apartament w Krakowie - salon z jadalnią AvoCADo Skandynawska jadalnia
AvoCADo

Apartament w Krakowie – salon z jadalnią

AvoCADo

Strefa dzienna zlokalizowana została na otwartej przestrzeni o pokaźnym metrażu. Dzięki temu poszczególne jej obszary zajmują dużą powierzchnię, pozwalając na ich wygodne użytkowanie. Całość utrzymano w szarościach, ożywionych bielą i drewnem.

Otwarta kuchnia to stylowe wnętrze z meblami o białych i przeszklonych frontach, którego ściany pomalowano grafitową farbą tablicową, co pozwala po nich swobodnie pisać kredą. Od jadalni kuchnię wizualnie oddziela blat, pełniący z jednej strony rolę powierzchni roboczej, a z drugiej stołu barowego. Ta integracja pozwala na to, aby kuchnia stała się sercem życia rodzinnego domowników tego apartamentu, umożliwiając im wspólne spędzanie w niej czasu nie tylko na gotowaniu.

Szczegóły jadalni

Apartament w Krakowie - jadalnia AvoCADo Skandynawska jadalnia
AvoCADo

Apartament w Krakowie – jadalnia

AvoCADo

Obszar jadalni to typowy egzemplarz skandynawskiej estetyki. Proste kształty spotykają się tutaj z eleganckim designem, a całość okraszona jest dużą dozą naturalności. Pokaźny stół o podłużnym kształcie zapewnia dużo miejsca na potrawy, a stylowe krzesła Eames o kultowym charakterze wygodne miejsca do siedzenia. Biel łączy się tu z drewnem, dając znakomity efekt. Obszar jadalni podkreślają lampy sufitowe o ciekawym formie i nietypowym designie.

Salon

Apartament w Krakowie - salon AvoCADo Skandynawski salon
AvoCADo

Apartament w Krakowie – salon

AvoCADo

Spójną częścią otwartej przestrzeni jest obszar salonu, który stanowi jednocześnie łącznik pomiędzy wejściem do apartamentu, a przestrzeniami kuchni i jadalni. Na jednej jego ścianie, pod oknem, umieszczono wygodny zestaw wypoczynkowy w eleganckim szarym kolorze. Praktyczna pufa spełniać może rolę nie tylko podnóżka, ale także stolika kawowego. Zestaw wypoczynkowy zwrócony jest w stronę telewizora, wbudowanego w przeciwległą ścianę. Utworzono w niej wnękę, której środek lakierowano na biało, tworząc dogodne miejsce na umieszczenie stylowych i klimatycznych dekoracji.

Widok od strony jadalni

Apartament w Krakowie - salon AvoCADo Skandynawski salon
AvoCADo

Apartament w Krakowie – salon

AvoCADo

Z tej perspektywy zobaczyć możemy szczegółowy układ strefy dziennej na tej otwartej przestrzeni. Dostrzegamy także liczne okna, przesłonięte zwiewnymi, półprzeźroczystymi zasłonami, które nie blokują dostępu naturalnego światła, ale zapewniają wystarczający poziom intymności we wnętrzu. Kolorystyczna monochromatyczność przełamana została nielicznymi, ale wyrazistymi dodatkami dekoracyjnymi, takimi jak niebieska poduszka na kanapie, czy żółty pled. Świeżości do tego wnętrza wprowadzają żywe rośliny doniczkowe i cięte kwiaty. Na przeciwległe ścianie dostrzegamy obszar czytelni.

Czytelnia

Apartament w Krakowie - salon AvoCADo Skandynawski salon
AvoCADo

Apartament w Krakowie – salon

AvoCADo

W dużej wnęce po drugiej strony strefy dziennej umieszczono wysoki do sufitu regał, na którym ustawiono liczne książki, płyty i pudełka. Asymetryczny układ półek sprawia, że zwyczajny regał staje się swego rodzaju elementem dekoracyjnym wystroju tego wnętrza. Także kolorowe grzbiety książek i płyt wprowadzają do niego wielobarwność, przełamując kolorystyczną monotonię. Designerski fotel-kosz o intensywnie limonkowej barwie ożywia dekor i zapewnia miejsce do siedzenia z ulubioną lekturą.

Łazienka

Apartament w Krakowie - łazienka AvoCADo Skandynawska łazienka
AvoCADo

Apartament w Krakowie – łazienka

AvoCADo

Wnętrze łazienki zaaranżowano w oparciu o trzy współgrające ze sobą kolory- biel, czerń i szarość. Pomimo relatywnie niewielkiej powierzchni, pomieszczenie to jawi się wygodnie i stylowo, a wszystko to właśnie za sprawą palety barw, jak i funkcjonalnego rozkładu mebli. Proste szafki łazienkowe o białych frontach stanowią się tylko miejsce do przechowywania przyborów toaletowych, ale także podstawę pod stawiane na czarnych blatach umywalki. Przeszklony prysznic zdaje się znikać w tym wnętrzu, które, dzięki dużemu oknu, zdaje się być skąpane w świetle. Wyjątkowy klimat w łazience zapewniają stylowe dodatki dekoracyjne- obraz, świece w przeźroczystych wazach, a także chodniczek w modny geometryczny wzór.

Sypialnia

Apartament w Krakowie - sypialnia AvoCADo Skandynawska sypialnia
AvoCADo

Apartament w Krakowie – sypialnia

AvoCADo

Niezwykle przyjemnie i relaksująco prezentuje się sypialnia w tym apartamencie. Utrzymano tu kolorystyczną spójność z pozostałą częścią wnętrza, opierając ją na różnych odcieniach szarości. Podłoga wyłożona panelami z jasnego, lakierowanego drewna nawiązuje do skandynawskiej stylistyki widocznej chociażby w salonie. Wyraziste czerwone akcenty ożywiają wystrój i czynią go niezwykle nowoczesnym.

Dekoracyjne detale sypialni

Apartament w Krakowie - sypialnia AvoCADo Skandynawska sypialnia
AvoCADo

Apartament w Krakowie – sypialnia

AvoCADo

Także w sypialni ważną rolę w kreowaniu wyjątkowego klimatu we wnętrzu odgrywają ozdoby i dodatki. W oczy rzuca się zwłaszcza wyrazista czerwień, którą widzieliśmy już na poduszkach. W tym kolorze jest także stylowy fotel o kultowym kształcie oraz ozdobna figurka ptaka na podłodze. Duża lampa podłogowa o skandynawskim charakterze zapewnia nie tylko dobre oświetlenie, ale także jest stylową dekoracją. Naturalna zieleń potęguje panującą w tym wnętrzu świeżość.

Podobał Wam się ten apartament i jego aranżacja? Jeżeli tak, to zajrzyjcie do innego mieszkania w okolicy Krakowa w Katalogu Inspiracji homify 360°: wiosenny apartament pod Krakowem.

Jak Wam się podoba wystrój tego apartamentu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu