Projekty,  Salon zaprojektowane przez Aum Architects

9 wyjątkowych pomysłów na udekorowanie salonu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dekorowanie salonu za każdym razem jest sporym wyzwaniem- bez względu na to, czy przeprowadzamy remont tego pomieszczenia, czy też projektujemy je od początku. Najtrudniejszym zadaniem, które stoi przed każdą osobą podejmującą się aranżacji salonu, jest stworzenie wnętrza spójnego i harmonijnego. Dekorując salon nie można jednak zapomnieć o tym, że w każdym domu pełni on głownie funkcję towarzyską- to właśnie w nim najczęściej podejmujemy gości. Jako taka przestrzeń ta powinna odzwierciedlać styl i charakter naszego domu.

W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was dziewięć projektów salonów. Jesteśmy pewnie, że każdy znajdzie spośród nich coś dla siebie.

1. Dekoracja przyciągająca wzrok

Udekorowanie jednej ze ścian elementem wyjątkowym, oryginalnym i przyciągającym wzrok sprawi, że uwaga osób przebywających w salonie zostanie odwrócona od potencjalnych defektów, takich jak mały rozmiar pomieszczenia czy jego słabe oświetlenie.

2. Siła naturalnego światła

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Fabien Charuau Photography
Fabien Charuau Photography

Fabien Charuau – Recent Projects

Fabien Charuau Photography

O ile to możliwe, salon powinien być skąpany w naturalnym świetle. Poza dużymi oknami, niezbędnymi elementami takiego salonu są jasne ściany- niekoniecznie białe, ale na przykład pastelowe. Świetnym pomysłem jest udekorowanie ich lustrzanymi dekoracjami, które będą dodatkowo odbijać światło.

3. Efekt przytulnego wnętrza

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Fabien Charuau Photography
Fabien Charuau Photography

Fabien Charuau – Recent Projects

Fabien Charuau Photography

Drewniana podłoga, drewniana boazeria na ścianach, kolorowe dywany i miękkie tekstylia pozwalają na osiągnięcie efektu wnętrza przytulnego i ciepłego, bez konieczności posiadania kominka.

4. Eksplozja kolorów

W nowoczesnych wnętrzach często wykorzystuje się neutralne kolory jako bazę, a ożywia je wyrazistymi, krzykliwymi dodatkami. Dzięki temu uzyskuje się swobodę w dekorowaniu- o wiele łatwiej jest wymienić kilka elementów wyposażenia wnętrz, niż zmienić wystrój całego salonu.

5. Odrobina elegancji

Bez względu na styl i charakter wnętrza, pewne elementy, takie jak świeże kwiaty w wazonie, czy dopasowane poduszki i koce na kanapie, wykreują w salonie klimat pełen szyku i elegancji.

6. Minimalizm

Jeżeli minimalizm to styl, w jakim decydujecie się zaaranżować swoje wnętrza, warto postawić na proste, ale szykowne zestawienie bieli i czerni. W taki wnętrzach dekoracje ogranicza się do minimum, stawiając bardziej na wyrafinowany design mebli.

7. Salon w stylu glamour

We wnętrzach w stylu glamour doskonale sprawdzą się złote dodatki- na przykład w postaci ram obrazów czy obramowań luster. Przebłyski złota mogą pojawić się także na tekstyliach i dodatkach.

8. Magia dywanu

Dywan, bez względu na rozmiar, design czy kolor, to świetny pomysł na dekorację każdego salonu. Nie tylko ze względów praktycznych, dosłownie ocieplając wnętrze, ale także estetycznych. Trzeba przyznać, że w salonie, którego podłogę wyściela dywan, o wiele przyjemniej spędza się czas.

9. Dekoracje z innego świata

Projekty,  Salon zaprojektowane przez iSTUDIO Architecture
iSTUDIO Architecture

living room with sofa and wallpaper

iSTUDIO Architecture

Ciekawym pomysłem jest taki styl dekoracji wnętrz, który przeniesie każdą osobę w nich się znajdującą do innego świata. Tapeta w tropikalny motyw, meble z egzotycznego drewna, niespotykane rośliny i pamiątki z podróży- to tylko kilka z możliwych sposobów na oryginalny dekor.

Która aranżacja najbardziej się Wam podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu