Podwieszany sufit: 10 fantastycznych pomysłów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Podwieszany sufit: 10 fantastycznych pomysłów

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Tramas
Loading admin actions …

Istnieje niezliczona liczba zastosowań podwieszanego sufitu- rozwiązanie to wykorzystać można w każdym pomieszczeniu domu, gdzie będzie pomocne w ukryciu oświetlenia, systemu grzewczego czy framug okien i drzwi. Podwieszany sufit to jednak coś więcej niż funkcjonalność. Jest także sposobem na udekorowanie wnętrz, wydzielenie poszczególnych obszarów na otwartej przestrzeni czy wizualne wydłużenie korytarza.

1. Podwieszany sufit w wąskim pomieszczeniu

Podwieszany sufit może być pomocny, gdy wizualnie chcemy wydłużyć wąskie pomieszczenie. Doskonale obrazuje to przykład korytarza ze zdjęcia- wyraźnie obniżony sufit w połączeniu z oświetleniem LED jest w stanie zdziałać cuda.

2. Wartość dekoracyjna

Poza funkcjonalnością, podwieszany sufit odznacza się także walorami dekoracyjnymi. W tym przypadku, w mieszkanie w historycznej kamienicy w Paryżu, wyburzono ścianę, która oddzielała wcześniej strefę dzienną od przedpokoju. Teraz dekoracje na suficie zostały ze sobą połączone, tworząc piękną całość.

3. Podwieszany sufit i meble

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez NicArch
NicArch

Intervento di Ristrutturazione di un appartamento zona Monteverde, a Roma .

NicArch

W aranżacji tego wnętrza podwieszany sufit łączy się z regałem, wykonanym w całości z płyty gipsowej, dzięki czemu oba elementy zdają się stanowić jedność. Zamontowane pod sufitem oświetlenie znacznie podnosi wartość tego obszaru pod względem wizualnym.

4. Sposób na ukrycie systemu grzewczego czy elementów oświetlenia

Jeżeli szukacie sposobów na estetyczne ukrycie elementów systemu grzewczego czy oświetlenia, podwieszany sufit przyjdzie Wam z pomocą. Ten ze zdjęcia zaprojektowano w taki sposób, aby ukrywał fluorescencyjne światło, a jeszcze wyżej elementy klimatyzacji.

5. Sposób na funkcjonalny podział strefy dziennej

Projekty,  Salon zaprojektowane przez SANSON ARCHITETTI
SANSON ARCHITETTI

SANSON ARCHITETTI

SANSON ARCHITETTI

Ten przykład doskonale obrazuje zastosowanie podwieszanego sufitu jako sposobu na wydzielenie poszczególnych obszarów strefy dziennej. Umieszczony strategicznie nad salonem, pełni także rolę miejsca, w którym umieszczono dodatkowe elementy oświetlenia. Wykorzystano go także do wyznaczenia obszaru klatki schodowej- nowoczesne schody dywanowe z drewna zdają się w nim znikać.

6. Podwieszany sufit na różnych poziomach

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Tramas

Podwieszany sufit nie musi znajdować się w jednej linii, na równych wysokościach. Efekt wnętrza bardziej dynamicznego osiągnąć można właśnie za pomocą zróżnicowanych wysokości sufitu. Te z kolei mogą okazać się niezwykle pomocne, gdy chcemy wydzielić poszczególne obszary otwartej strefy dziennej.

7. Oświetlenie w podwieszanym suficie

W tym przypadku podwieszany sufit stanowi nie tylko element dekoracyjny, będąc obszarem kontrastującym z ciemną powierzchnią ścian, ale także funkcjonalny. Ukryto w nim elementy oświetlenia oraz połączono z drzwiami, które zdają się w nim znikać.

8. O ciekawym designie

Podwieszany sufit może z powodzeniem pełnić rolę głównej dekoracji wnętrz. Wszystko zależy od tego, na jaki design się zdecydujemy.

9. Kreatywne podejście

W tej aranżacji podwieszany sufit wydziela poszczególne obszary strefy dziennej- z jednej strony obniża się nad jadalnią, a z drugiej nad salonem. W jego design włączono także tradycyjne elementy architektury wnętrz, jakimi są drewniane belki na suficie. Dodatkowo, poza zróżnicowanymi wysokościami, odznacza się on także odmienną kolorystyką.

10. W przestrzeniach komercyjnych

Projekty,  Przestrzenie biurowe i magazynowe zaprojektowane przez Foschi & Nolletti Architetti
Foschi & Nolletti Architetti

Showroom Bergmann Wien – corridoi con grafiche retroilluminate

Foschi & Nolletti Architetti

Podwieszany sufit znajduje zastosowanie nie tylko w domach prywatnych, ale także we wnętrzach komercyjnych. W przypadku tej hali wystawowej pełni rolę nawigacyjną, wyznaczając kierunek zwiedzania.

Co myślicie o podwieszanych sufitach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu