Projekty,  Salon zaprojektowane przez Isadora Cabral Arquitetura

62 m² pełne osobowości!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zobaczymy wnętrze mieszkania, które przepełniają twórcze idee jego mieszkańców. Wnętrze samo w  sobie jest dość proste, ale ogromną uwagę zwrócono na szczegóły. Przy minimalnych zasobach, projektanci zdołali stworzyć mieszkanie, w którym mieszkańcy i ich przyjaciele mogą korzystać z przywilejów współczesnego życia. Osiągnięto tu największy komfort przy minimalnych wydatkach. 

Mieszkanie ma umiarkowaną powierzchnię 62 metrów kwadratowych i choć nie brzmi to na ogromną przestrzeń, rendering pokaże, że na takiej powierzchni można naprawdę dużo zrobić!

​Salon

Salon ukazuje bardzo osobisty wyraz: zwróćmy uwagę na zabawne rysunki, drewniane panele na ścianach, oraz przytulną wykładzinę. Wszystko to tworzy bardzo domową i niepowtarzalną atmosferę. Drewniana ściana, to w rzeczywistości element przesuwny, który może oddzielić jadalnię od pokoju dziennego lub połączyć je w jedną całość, zależnie od sytuacji i potrzeb. Tętniące życiem wnętrze odzwierciedla brazylijski styl życia.

Jadalnia

Tutaj widzimy salon z innej perspektywy, zaglądając do kuchni. Od razu zauważamy, jak efektywnym elementem jest drewniana ściana: tworzy ona mocną granicę pomiędzy jadalnią, a salonem, jednocześnie nie odcinając ich od siebie.

​Kuchnia

Jak widać, niewielka kuchnia też może wyglądać stylowo. Mozaiki biegnące wzdłuż tylnej ściany to mocny element aranżacyjny wprowadzający do wnętrza dużo charakteru.

​Sypialnia

W sypialni, architekci postawili na prostotę. Wszystko ze sobą współgra, dzięki czemu mamy spokojną i relaksującą atmosferę, w której można cieszyć się odpoczynkiem od zgiełku na zewnątrz. Łóżko wygląda na bardzo wygodne i kuszące.

W tym pomieszczeniu również pojawiają się drewniane panele – tym razem, tworzą one tło dla telewizora.

​Pokój dziecięcy

Podobnie jak w głównej sypialni, w pokoju dziecięcym panuje poczucie spokoju. W tym pomieszczeniu, zdecydowano się jednak na bardziej zróżnicowane elementy wykończeniowe. Betonową szarość ścian rozjaśniono drewnianymi elementami. Wśród drewnianych mebli znalazł się stolik służący za biurko. Najbardziej zadziwiającym i ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym w tym pokoju jest jednak użycie deskorolek i deski surfingowej jako elementy dekoracyjne ścian.

​Łazienka

Łazienka jest prosta i elegancka: śnieżnobiałą przestrzeń ożywiono elementami drewna. Artystyczne oświetlenie doskonale pasuje do luksusowych wykończeń. Projekt jest racjonalny i dość prosty, co pozwala docenić wysokiej klasy materiały i wzorowe wykonanie. Taka łazienka zachwyci każdego!

​Plany remontu

Układ mieszkania jest dość typowy dla brazylijskich mieszkań z lat 90-tych, co nie podobało się jego właścicielom. Po prawej stronie widzimy plan mieszkania po przeprowadzonych zmianach, a po lewej – wszelkie planowane zmiany. Na czarno oznaczono ściany istniejące, przerywana linia to te ściany, które trzeba wyburzyć, a na czerwono zaznaczono ściany do wybudowania. Jak widać, przed remontem, ogromną większość przestrzeni zajmował salon, przez co nie wykorzystywano w pełni potencjału 62 metrów kwadratowych. Chyba wszyscy się zgodzimy, że wizualizacja, którą mieliśmy przyjemność oglądać wygląda obiecująco.

Jeżeli ciekawią Was remonty mieszkań, nie możecie pominąć Katalogu Inspiracji: Metamorfoza mieszkania na warszawskim Żoliborzu

Które pomieszczenie najbardziej przypadło Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu