Projekty,   zaprojektowane przez Marlegno

Nowa era w budownictwie mieszkaniowym: 7 tanich i prostych domów prefabrykowanych

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Domy prefabrykowane cieszą się ostatnio coraz większą popularnością i nie jest to jedynie chwilowy trend, który za kilka lat odejdzie do lamusa. Ten rodzaj budownictwa mieszkaniowego to nic innego, jak sposób na ujarzmienie nieznanej przyszłości. Już wkrótce domy prefabrykowane będzie można spotkać na każdym rogu!

Domy prefabrykowane są o wiele szybsze i tańsze w budowie niż obiekty tradycyjne. Są również bardzo przyjazne dla środowiska, a co więcej – pozwalają właścicielowi już na wstępie zapoznać się z końcową wizualizacją i ceną. Jedynym źródłem stresu dla wszystkich trudniących się budowaniem domów prefabrykowanych są ewentualnie nieoczekiwane opóźnienia i związane z nimi koszty. Prawda, że to pozytywna odmiana? Normalnie powodów do stresu jest bardzo wiele, za wiele. Łatwiej chyba policzyć te, które stresu nie generują.

Nic zatem dziwnego, że na homify Katalogi Inspiracji poświęcone domom prefabrykowanym mają wielu zwolenników i cieszą się rosnącą poczytnością. Oto kilka kolejnych przykładów takich rezydencji. Rzućmy na nie okiem!

1. Futurystyczny dom w srebrze

Projekty,  Dom prefabrykowany zaprojektowane przez MoDULoW

Chyba nikt nie zaprzeczy, że taka mała, nowoczesna kabina, jak ta widoczna na zdjęciu, to dom naszej przyszłości. Czyste linie, fasada ze stali oraz estetyka i lekkość – czegóż chcieć więcej? Minimalistyczny styl i duże szklane okna sprawiają, że otoczenie obiektu staje się zarazem integralnym elementem wystroju wnętrza. Cudowna koncepcja!

2. Prosty domek

Projekty,   zaprojektowane przez Marlegno

Specjaliści od prefabrykowanych domów częstokroć nie boją się w swoich projektach łączyć różnych stylów, dzięki czemu efekty ich pracy są wręcz oszałamiające. Prosty, biały domek ze zdjęcia posiada klasyczny, spiczasty dach, czyste, nowoczesne linie oraz elementy z naturalnego drewna. Wszystko to idealnie do siebie pasuje i zostało wykonane z nadzwyczajną precyzją.

3. Drewniany dom lśniący minimalizmem

Oto nowoczesny i minimalistyczny dom prefabrykowany wzniesiony przy zastosowaniu metod przemysłowych. Stalowy i ocynkowany dach oraz ściany wykonane z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony to konstrukcja, która jest nad wyraz prosta i prezentuje się naturalnie, różnorodnie, a przede wszystkim ciepło. Aż miło popatrzeć!

4. Dom rodzinny w kolorach ziemistych

Projekty,   zaprojektowane przez puschmann architektur
puschmann architektur

Straßenfront Nordseite

puschmann architektur

Domy prefabrykowane mają tę przewagę nad tradycyjnymi obiektami, że jeszcze przed przystąpieniem do jakiegokolwiek planowania, czy działania – dzięki różnym programom – można zapoznać się z wizualizacją i efektem końcowym wszelkich zamierzonych prac budowlanych. Nowoczesny i rodzinny dom ze zdjęcia pokryto od przodu dwoma barwami ziemistymi, obok których nie można przejść obojętnie. Któż z nas nie chciałby choć na chwilę pomieszkać w takiej rezydencji?

5. Projekt Eko

Projekty,  Dom prefabrykowany zaprojektowane przez Maqet
Maqet

Casa Modular – Fachada

Maqet

Modułowe i prefabrykowane domy są zwykle konstruowane w taki sposób, aby w niedalekiej przyszłości możliwa była ich szybka rozbudowa. Prosty, drewniany dom ze zdjęcia jest jak pudełko o geometrycznych kształtach. Duże, szklane ściany obficie wpuszczają do wnętrza światło dzienne, a drewno, jako główny materiał budulcowy wnętrza, jak i obejścia rezydencji, to subtelne zatarcie granicy między tymi dwoma światami.

6. Minimalizm po raz kolejny

Na szczęście domy przyszłości już dziś można także spotkać na naszym rodzimym gruncie, na przykład w Gorzowie Wielkopolskim. Połączenie szarości z bielą zapewne jeszcze długo nie wyjdzie z mody, a jak do tego jeszcze dołożyć zieleń ogrodu to otrzymamy majstersztyk! Klasyczny, spiczasty dach, garaż oraz duże okna w pełni oświetlające wnętrze, czyli po prostu nic dodać, nic ująć!

7. Dom bez schodów

Na koniec obiekt nowoczesny, stylowy, a jednocześnie zaprojektowany z rozwagą i pomysłem. Zachwyca nie tylko swoją fasadą, ale zwłaszcza wnętrzem, zaaranżowanym w sposób absolutnie wyjątkowy. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tego projektu, koniecznie poznajcie jego historię i zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji: Dom bez schodów we Wrocławiu.

A Wy co sądzicie o domach prefabrykowanych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu