Projekty,  Domy zaprojektowane przez 1.61 Arquitectos

7 wspaniałych domów parterowych

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Obecna architektura dysponuje wieloma formatami. Spotykamy się ze stwierdzeniem, że domy parterowe nie równają się pięknu tym, które zawierają kilka kondygnacji. Nie możemy się z tym zgodzić, ponieważ odpowiedni projekt może stworzyć cudo z każdej konstrukcji.

Potrzeby mieszkańców powinny wysuwać się na pierwszy plan. Dom powinien być dostosowany szczególnie do osób starszych lub niepełnosprawnych. Doskonałą zaletą domu parterowego jest możliwość zintegrowania rodziny na jednej kondygnacji, dzięki czemu rodzice mogą spędzać więcej czasu z dziećmi. Również wentylacja jest dużo prostsza na jednym poziomie.

Dzisiaj pragniemy zaprezentować Wam siedem projektów domów parterowych, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Zapraszamy!

1. Skromny

Naturalny kolor fasady idealnie łączy się z zielonym otoczeniem. Konstrukcja zbudowana została głównie z betonu i drewna, dzięki czemu możemy znaleźć kolejne nawiązanie do natury. Drewniany taras pozwoli cieszyć się chwilami na zewnątrz, a szerokie okna wypełnią wnętrza naturalnym światłem. Oryginalny wygląd drewnianego pokłady sprawia, że może on służyć również jako miejsce do bezpośredniego siedzenia.

Podjazd wysypany żwirem zapobiegnie nadmiernemu kurzeniu się, co ma dużo znaczenie w prowadzeniu domu.

2. Delikatny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez 1.61 Arquitectos
1.61 Arquitectos

Vista fachada norte

1.61 Arquitectos

Ten projekt architektów z biura 1.61 ARCHITEQROS nawiązuje do nowoczesnego podejścia do budownictwa. Jasny kolor i szerokie okna są nieodłącznymi elementami konstrukcji ostatnich lat. Również wnętrze jest tutaj dopracowane na najwyższym poziomie. Znajdziemy tutaj bowiem otwarte przestrzenie oraz szklane sufity, które będą nie lada atrakcją. Ogromny ogród pozwoli cieszyć się prywatnością również poza murami domu.

3. Dwukolorowy

Kolejny przykład nowoczesnego domu, który nawiązuje jednak designer do tradycyjnej architektury. Na pierwszy plan wysuwa się połączenie kolorów. Biel oraz czerń są ponadczasowym połączeniem, dzięki czemu możemy mieść pewność, że dom będzie cieszył oczy przez długie lata. Drewniane dodatki i szklane drzwi podkreślają nowoczesny charakter domu. Również ogród został starannie zaplanowany; kamienna droga oraz zadbany trawnik stanowią doskonałą zapowiedź wysublimowanego wnętrza.

4. Rustykalny

Idealny dom dla miłośników wiejskiej sielanki. Kamienne filary, ceglana elewacja i drewniane dodatki to nieodzowne elementy stylu rustykalnego. Cegła zapewni chłód podczas wakacyjnych upałów, zaś dwuspadowy dach ochroni konstrukcję przy obfitych opadach śniegu. Malownicze otoczenie idealnie pasuje do charakteru domu, dzięki czemu możemy liczyć na sielankowe popołudnie.

5. Ekologiczny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez build different
build different

Schoolmasters eco house

build different

W tym przypadku mamy do czynienia z domem przyjaznym dla środowiska. Panele słoneczne zainstalowane na dachu pozwolą na zasilenie domu naturalną energią, co w przeciągu lat pozwoli na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Konstrukcja również jest ściśle związana na naturą. Drewno i beton idealnie pasują do nowoczesnego budownictwa, tworząc piękną całość.

6. Minimalistyczny

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wakacyjny wypad za miasto, mamy propozycję dla Ciebie. Niewielki domek pośrodku pól na pewno dostarczy Ci mnóstwo spokoju i wyciszenia. Malutki taras pozwoli cieszyć się posiłkami na zewnątrz, a opustoszała okolica będzie nie lada gratką dla wszystkich, którzy nie czują się dobrze w tłumie ludzi.

7. Luksusowy

Na koniec zachowaliśmy prawdziwą willę, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego wielbiciela architektury. Ogromny metraż zapewni odpowiednie poczucie przestrzeni, dzięki czemu każdy domownik będzie mógł cieszyć się swoją intymną sfera komfortu. Dwuspadowy dach sprawia, że parterowa konstrukcja nie wydaje się płaska i jednolita, a przeszklenia zapewniają naturalne światło oraz piękne widoki.

Odwiedź również Nowoczesny dom pełen naturalnego uroku!

Która propozycja spodobała Ci się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu