Projekty,  Salon zaprojektowane przez Amber Road - Design + Contract

8 fatalnych błędów, które skutkują chaosem w Twoim domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeżeli niedawno zdałeś sobie sprawę, że w Twoim domu nieustannie panuje chaos i nieporządek, nadszedł najwyższy czas na zmiany. Są pewne błędy, które każdy z nas popełnia, a które skutkują tym, że wnętrza wyglądają, jakby przeszedł przez nie huragan. Wskażemy je w tym Katalogu Inspiracji i poradzimy, jak rozwiązać problematyczne kwestie w każdym domu.

1. Dekorowanie do przesady

Dekoracje są niezbędnym elementem każdego wnętrza, jednak czasami wykorzystujemy je do przesady. Zbyt duża liczba bibelotów wywołuje chaos i sprawia, że każde, nawet najbardziej eleganckie wnętrze, wyda się zabałaganione. Pod tym względem sprawdza się zasada: mniej znaczy więcej.

2. Nieodpowiednio zagospodarowane przestrzenie

Bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na to, gdzie i w jaki sposób rozlokowuje się meble we wnętrzach. Niezwykle problematyczne są zwłaszcza meble duże i niewymiarowe. Przepełniają one przestrzeń i sprawiają, że ta wydaje się mniejsza i ciaśniejsza, niż jest w rzeczywistości. Czasami lepiej jest dobrać meble mniejsze, bardziej kompaktowe.

3. Za duże meble w za małych wnętrzach

Kolejny przykład na to, że więcej wcale nie znaczy lepiej. Za duże meble w za małych wnętrzach to jednej z podstawowych błędów w aranżacji wnętrz. Przed zakupem elementów wyposażenia należy przede wszystkim zmierzyć pomieszczenie i pod tym względem dobrać do niego meble. Po dokonaniu zapłaty może być za późno na zmianę.

4. Brak miejsc na przechowywanie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez YAM Studios
YAM Studios

Clapham Common Flat 2

YAM Studios

Najgorsze, co można zrobić w pomieszczeniu bez szafy czy garderoby, to wstawienie wieszaka i powieszenie na nim zbyt dużej ilości ubrań. Taki wieszak to zaproszenie do bałaganienia, potęgujący chaos i nieporządek. Przy wyposażenia każdego wnętrza warto zadbać o miejsca do przechowywania z prawdziwego zdarzenia.

5. Niedopasowane dekoracje

Nie tylko zbyt duża liczba dekoracje, ale tez i ich charakter wywoływać mogą wrażenie chaosu we wnętrzu. Niedopasowane dodatki, które nie wpisują się w styl i estetykę wnętrz, psują wizualne wrażenie i wywołują efekt nieporządku. Zawsze warto tak dobierać dekoracje, aby w spójny i harmonijny sposób dopasowały się do pozostałych elementów wyposażenia.

6. Brak regałów

Regał to nie tylko dekoracyjny, ale i niezwykle praktyczny element każdego wnętrza. W pomieszczeniach, gdzie go brakuje, książki leżą na podłodze, zawalają fotele lub łóżka; nie ma miejsca na ekspozycję dekoracji; a ściany wydają się puste. Spośród wszystkich modeli regałów dostępnych na rynku, z pewnością znajdziecie taki, który Wam się spodoba.

7. Brak organizacji

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która za każdym razem odkłada przedmioty w inne miejsce, z pewnością doskwiera Ci problem bałaganu w domu. Brak organizacji oznacza brak porządku- warto stworzyć system, wspomagany przez odpowiednie meble, dzięki któremu każda rzecz będzie miała swoje miejsce.

8. Kable na widoku

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Chcąc uniknąć wrażenia nieestetycznego bałaganu, warto ukryć wszystkie kable, które znajdują się na widoku. Są na to proste sposoby- można zamurować je w ścianę lub dobrać takie meble, które zostały zaprojektowane tak, aby je chować. Bez względu na to, czy to w salonie, czy też w kuchni, brak kabli na widoku z pewnością podniesie estetykę wnętrz.

Czy Wam łatwo jest utrzymać w dom w porządku i dobrej organizacji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu