Projekty,   zaprojektowane przez Janete Krueger Arquitetura e Design

Dom niczym Feniks, który odradza się z popiołów

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Stare domy zawsze wymagają specjalnej konserwacji zanim mogą zostać zamieszkane. Zdarza się, że remonty obejmują całą i nieruchomość i zmieniają ją nie do poznania. Wyniki zazwyczaj bywają tak pozytywne, jak te, po remontach przeprowadzonych przez Janete Krueger Arquitectura e Design. Prosty dom w prawie żałosnym stanie, dzięki doświadczeniu i kreatywności architektów stał się obiektem nowoczesnym i wyjątkowo komfortowym!

Jeśli planujecie przebudowę, bądź metamorfozę starego domu, w tym projekcie znajdziecie ogrom inspiracji. Zapraszamy!

​Elewacja – zanim zaczęła działać magia

Należy zauważyć, że ta metamorfoza dotyczy małego domu, w którym wiele elementów wręcz domagało się wymiany. Zadaszenie ze strzechy i ceglane mury kryją za sobą jeszcze więcej niedoskonałości

​Murek przed domem w ruinie

Projekty,   zaprojektowane przez Janete Krueger Arquitetura e Design
Janete Krueger Arquitetura e Design

Edificação existente antes da reforma

Janete Krueger Arquitetura e Design

Niska ścianka przed domem pokazuje dość nieregularną formę. Czas i klimat zrobiły swoje i odcisnęły swoje piętno na stabilności konstrukcji.

​Zaczyna się metamorfoza

Widzimy, że dach został całkowicie usunięty, pozostawiając nagą konstrukcję nieruchomości. Problematyczny murek przed domem szybko przeszedł do historii. Architekci zadbali o to, aby wzmocnić wszystko to, co zastali w dobrym stanie i zaadaptować układ wnętrza do potrzeb nowoczesnej rodziny.

​Zobaczyć, aby uwierzyć

To, co wcześniej wyglądało na stare i zniszczone, obecnie zyskało dość minimalistyczny i nowoczesny design. Strzechę zastąpiono płaskim dachem w pełni pasującym do nowoczesnej architektury. Pozostawiono ganek przed wejściem, ale całkowicie go zmodernizowano. Ściany wyglądają na mocne i bezpieczne. Zmieniono również ścieżkę prowadzącą do wejścia, a element drewna wokół drzwi wejściowych jest wprost fenomenalny.

​Doskonała prostota dla wnętrza

Wnętrze zachowuje w swojej centralnej części elementy stylu rustykalnego, który doskonale odzwierciedla tradycję tego miejsca. Mimo to, od podłogi po sufit i meble – wszystko zostało odnowione i wyraża nowoczesność.

​Piękne sektory: Ogród wewnętrzny

Siedząc przy stole możemy podziwiać uroczy ogród wewnętrzny, którego morska kolorystyka przywołuje na myśl świeżość regionu. Ozdoby z ceramiki, gliny i rodzimych tkanin doskonałe harmonizują z drewnem, które predominuje wśród mebli domowych.

​Nieskazitelna kuchnia

Podłużna kuchnia jak ta, którą widzimy na zdjęciu to raczej tradycyjne rozwiązanie, które może okazać się bardzo praktyczne. Pomijamy więc fakt, że przywykliśmy widzieć kuchnie w aneksach, otwarte na inne pomieszczenia. Długie kuchnie świetnie sprawdzają się w przypadku, gdy nie brakuje naturalnego oświetlenia i dobrej wentylacji. W tym projekcie, na pewno tego nie brakuje!

Skoro kuchnia przeszła już metamorfozę, warto zadbać o: Gadżety do kuchni, które wprawiają w zachwyt!

Co zaskoczyło Was najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu