Projekty,  Salon zaprojektowane przez 思維空間設計

8 zasad Feng Shui, dzięki którym rok 2017 będzie pełen harmonii!

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Harmonia i ład w życiu codziennym jest bardzo ważny, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Ma on wpływ na przepływ pozytywnej energii a co za tym idzie, sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z życia. Mniej się stresujemy i łatwiej odpoczywamy, to przecież bardzo dużo!

Poznanie podstawowych zasad feng shui może być doskonałym sposobem na rozpoczęcie harmonizacji otoczenia domowego. Feng shui to ogromny, obszerny temat, obejmujący wiele różnych szkół myślenia. Na początek, warto zacząć od podstaw i uniknąć skomplikowanych map energii. Jakkolwiek potraktujecie te zasady, na poważnie czy z przymrużeniem oka, prawda jest taka, że to starożytna chińska filozofia, która zawiera wiele powszechnie przyjętych pomysłów aranżacyjnych. Przyjrzyjcie się razem z nami podstawowym zasadom feng shui, które stanowią prostą drogę do szczęśliwego, rodzinnego domu pełnego harmonii i spokoju!

1. Zwróć uwagę na hall

Drzwi i okna w domu są punktami, przez które ucieka dobra energia.  Powszechnie przyjmuje się, że długie, puste korytarze są złe ponieważ sprzyjają zastojowi energii. Aby temu przeciwdziałać, należy utworzyć punkt odniesienia dla energii z nasyconych kolorów, sztuki przyjemnej dla oka lub żywej zieleni.

2. Oczyszczona kuchnia

Kuchnia to według feng shui serce domu, w którym przygotowujemy posiłki dające nam życiową energię. Warto dbać, by była jasna, czysta i dobrze oświetlona. Polecanym kolorem jest biel, a także różne odcienie beżu i kremowego. Z punktu widzenia feng shui stosowanie otwartych kuchni wspiera komunikację oraz pozytywnie wpływa na zacieśnianie więzów rodzinnych. Ważną zasadą jest także to, że należy usunąć i wyrzucić wszystko, czego nie kochacie. Dzięki temu zapewnicie doskonały przepływ energii. 

3. Ułóż prawidłowo komplet wypoczynkowy

W salonie ważna jest sofa, narożnik, fotele i wszelkie miejsca służące do wypoczynku. Abyśmy dobrze się czuli, spędzając w nich wolne chwile, powinny być odpowiednio ustawione. Kluczowa rolę odgrywa ustawienie ich w stosunku do drzwi. Wejście powinno być widoczne z perspektywy siedzącej osoby. Wygodniej odpoczywa się gdy za plecami jest ściana, sprzyja to usunięciu wewnętrznego niepokoju. 

4. Wprowadź naturalne materiały

Każdy projektant czy dekorator wnętrz wie, że materiały użyte do wykończenia podłóg i ścian i mają subtelny, ale potężny wpływ na samopoczucie domowników. W feng shui ważny jest dobry bilans drewna, ognia, ziemi, metalu i wody. Materiały syntetyczne są dla człowieka niekorzystne, bowiem źle przewodzą energię. Postarajcie się więc ich unikać, mimo że są ogromnie praktyczne, na ich miejsce wybierzcie naturalne drewno, ewentualnie kamień. 

5. Zadbaj o odpowiedni układ w sypialni

Teraz czas na sypialnię. Zasady feng shui dotyczące poszczególnych pomieszczeń domu odpowiadają za konkretne aspekty Waszego życia. Patrząc na nie w ten sposób można skupić się na tych różnych aspektach życia i pomóc je zharmonizować. Wystrój sypialni zgodny z feng shui ma wpływ na jakość wypoczynku, ale też na relacje z partnerem. 

Idealnie jest gdy łóżko w sypialni stoi przy ścianie. Odstawione od niej albo znajdujące się na środku wnętrza feng shui nazywa „dryfującym” łóżkiem. Niekorzystne jest też wypoczywanie na rozkładanej kanapie. Światło w sypialni powinno być przytłumione. Niezbyt korzystne są więc lampy ze szklanymi, przezroczystymi kloszami. Dużo lepsze będą abażury czy klosze z mlecznego szkła lub obciągnięte tkaniną.

6. Obszary higieny

Łazienki są trudnym miejscem do aranżacji w zgodzie z feng shui. Większość literatury dotyczy umieszczania samej łazienki- co zazwyczaj jest poza naszą kontrolą i nie mamy na to zbytniego wpływu. Ale istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby przeciwdziałać problemom. 

Kolorystyka łazienki powinna być pastelowa, jasna i czysta. Najwięcej pozytywnej energii przysporzą tu kolory w odcieniach beżu, sprawdzą się także intensywne dodatki w barwach pomarańczy, oliwki i brązu. W łazience powinny znajdować się żywe rośliny, ważna jest harmonia i porządek a także przyjemny zapach.

7. Odpowiednie kolorowe motywy

Jeśli chodzi o wyrównanie feng shui w domu, kolor jest jednym z najlepszych narzędzi do Waszej dyspozycji. Należy rozważyć cel każdej powierzchni w domu i używać koloru, aby skierować tam dobrą energię. Tak na przykład, sprawdzą się kojące kolory w obszarach spania i ogniste kolory w dynamicznych obszarach, w których potrzebne jest dużo energii. 

Ale nie wolno także niewolniczo przestrzegać norm pod względem koloru. Jeśli nie czujecie się dobrze w żywych czerwieniach to, na pewno, nie będzie to szczęśliwy kolor!

8. Zmiękczanie ostrych krawędzi i powierzchni

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez 大晴設計有限公司
大晴設計有限公司

大晴設計 – 抹蔭

大晴設計有限公司

Jin i Jang są to przeciwstawne, ale też wzajemnie się uzupełniające energie, które symbolizują aktywność i bierność. Są one wszędzie – ich uniwersalność pozwala na określanie natury rzeczy we wszechświecie. Najbardziej powszechny problem pojawia się, gdy występuje przeciążenie na jednym z dwóch biegunów. W praktyce wygląda to tak:  pokój z dużą ilością ostrych kanciastych przedmiotów, silnego światła i metalu będzie mieć dużo energii yang. Aby stworzyć poczucie równowagi, do pokoju trzeba wprowadzić drewniane elementy i przedmioty z miękkimi, zaokrąglonymi krawędziami by stworzyć harmonijną atmosferę.

Praktyka feng shui opiera się na założeniu, że wszystkie składniki naturalnego środowiska mają wpływ na naszą egzystencję. Zgodnie z tym podejściem, każdy element naszego wnętrza ma wpływ na jakość naszego życia. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej starożytnej wiedzy, koniecznie zajrzyjcie tutaj: 5 sposobów na aranżację salonu w zgodzie z feng shui

Co sądzicie o feng shui? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu