Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez NIVEL TRES ARQUITECTURA

8 pomysłów na półki do uporządkowanych pokoi

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jedną z ważniejszych rzeczy jest umiejętność wykorzystania przestrzeni w pomieszczeniu. Niesamowite jaką ilość rzeczy jesteśmy w stanie uzbierać i przechowywać w pokojach, a wydaje się, że nigdy nie ma wystarczająco ścian, żeby wypełnić je szafkami i półkami. Jeżeli i Wy lubicie zbierać różne rzeczy, jeżeli kolekcjonujecie książki, lub po prostu nie wiecie jak wykorzystać przestrzeń nad zagłówkiem, ten Katalog Inspiracji da Wam wiele pomysłów i inspiracji na to, jak wykorzystać ścianę za łóżkiem, jak i tą naprzeciwko niego. Na pewno wpadnie Wam kilka pomysłów na to, jak udekorować Wasz pokój i jednocześnie najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Zapraszamy!

1. Neutralne kolory z pewnymi akcentami

Stwórzmy szafkę za łóżkiem i użyjmy neutralnych kolorów jak biel dla większości frontów. Dzięki temu, uzyskamy neutralne środowisko, w którym będzie można podkreślić małe szczegóły, takie jak pojedyncze fronty lub okleina na brzegach.

​2. Wykorzystajmy przednią część

Ustawmy duży mebel tuż naprzeciwko łóżka. Wykorzystajmy przestrzeń i wbudujmy w aranżację telewizor lub inne urządzenia, których zazwyczaj używamy w pokoju. Możemy wykorzystać tą strefę włączając w zabudowanie niewielkie biurko, które w dobrych warunkach pozwoli nam wykonać konkretne zadania. Poza tym, nigdy nie ma za dużo szuflad!

​3. Wykorzystajmy wszystkie ściany

Kreatywność nie zna granic! Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, nie ograniczajmy się do wykorzystania jedynie ściany w tle. Sprawmy, żeby mebel zrobił inwazję na pokój i przywłaszczył sobie również boczne ściany. Oczywiście, decydując się na takie rozwiązanie, ważne jest, żeby zachować proporcje i odpowiednio skoncentrować energię w pomieszczeniu.

​4. Mniej znaczy więcej

Nie musi to też być jeden duży mebel! Już za pomocą dwóch lub trzech elementów nasz pokój może uzyskać wygląd kompletnego. Umieśćmy półki w atrakcyjnym i przyciągającym uwagę kolorze, kilka zdjęć lub obraz i niewielkie, ale wygodne biurko – to właśnie może okazać się idealną aranżacją pokoju ucznia.

​5. Książki są ozdobą samą w sobie

Jeżeli kochacie książki, wiecie, że nie ma nic lepszego niż czytanie dobrej książki przed snem. Specjaliści z NIV3L też o tym wiedzą i zdecydowali się przemienić zagłówek w ogromną biblioteczkę. W tej aranżacji znalazły swe miejsce również stoliki nocne. Cały mebel został zaprojektowany w drewnie, a początek dały mu proste i powtarzalne, kwadratowe moduły.

​6. Zdefiniowany styl

Ta sypialniasypialnia ma mocno zdefiniowany, nowoczesny styl. Aby go uzupełnić, zdecydowano się wymienić zagłówek łóżka na mebel pełen półek i szafeczek, w który wbudowano stoliki nocne. Znajduje się tu miejsce dla książek, elementów dekoracyjnych, ale również dla lampki nocnej.

​7. W wielkim stylu

Zdolni architekci z Nogueira Arquitectura zaprojektowali ten pokój, aby była to strefa do odpoczynku, chwil z książką w ręku – przestrzeń pełna elegancji i klasy. Łóżku towarzyszy para okrągłych stolików nocnych. Nad stolikami, trzy śliczne obrazy wprowadzające nowoczesny powiew. Zwróćmy jednak uwagę na kąt pokoju, w którym umieszczono wysoki regał mieszczący książki i elementy dekoracyjne o różnych wysokościach.

​8. Wykorzystajmy rogi pomieszczenia

Nie bójmy się rogów naszych pokoi – wykorzystajmy je! Na rynku znajdziemy szeroką ofertę mebli narożnikowych, a co więcej: możemy zamówić regał na wymiary doskonale pasujące do naszego pokoju; regał, który w pełni spełni nasze potrzeby. Możemy zostawić regał otwarty, lub też zbudować szafę, a na drzwiach zamontować wysokie lustro. Lustro na całą wysokość pomieszczenia zawsze będzie świetnym pomysłem!

Szukając inspiracji i pomysłów na aranżację sypialni, nie możecie przeoczyć Katalogu Inspiracji: Idealna sypialnia dopasowana do Twojego znaku zodiaku

Która aranżacja najbardziej pasuje do Waszych sypialni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu