Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom jednorodzinny o niepowtarzalnym designie

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Lioba Schneider
Loading admin actions …

Renowacja domu z lat 50-tych lub 60-tych ubiegłego stulecia nie jest łatwym zadaniem. Architekci stają często przed wyzwaniem stworzenia perły współczesnego designu z budynku nudnego i sztampowego. Mierzą się nie tylko z aspektami budowlanymi, ale także tymi estetycznymi W projekcie, który pokażemy Wam dzisiaj, udało się osiągnąć wszystko- wygodę, funkcjonalność oraz niepowtarzalny design. Obejrzyjcie, jak dom prezentuje się na zdjęciach.

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z klasycznym domem jednorodzinnym o wielospadowym dachu pokrytym ciemną dachówką i śnieżnobiałej fasadzie. Budynek wzniesiono na zielonej działce otoczonej lasem. Wejście zlokalizowano po prawej stronie, a prowadzą do niego szare, betonowe schody. Projekt nawiązuje jednak w pewnym stopniu do nowoczesnej architektury. O jego współczesnym charakterze świadczą zwłaszcza wielkoformatowe przeszklenia.

Przedpokój

Po przekroczeniu progu domu jasne staje się, że jego wnętrza zostały wykończone w niezwykle ciekawy sposób. Zaaranżowano je w stylu minimalistycznym- białe ściany świetnie komponują się z szarą podłogą, a delikatne drzwi w czarnych stalowych ramach stanowią element interesującego designu.

Z perspektywy

W całej okazałości przedpokój prezentuje się jeszcze lepiej. Jest to przestronny obszar, pełen naturalnego światła. Wrażenie przestronności potęgują liczne przeszklenia. Od strefy dziennej hol oddzielają stylowe drzwi ze szkła o czarnych, stylowych obramowaniach. Innym modnym elementem tej aranżacji jest podłoga z betonu o wysokim połysku.

Kuchnia

Również aranżacja kuchni zachwyca nowoczesnością. Wchodzi ona w skład otwartej strefy dziennej, sąsiadując bezpośrednio z jadalnią. Jej głównym elementem wyposażenia jest masywna wyspa kuchenna z betonu. Za nią znajduje się zabudowa o białych, gładkich frontach, w którą wbudowano sprzęty AGD. Z minimalistycznym designem kuchni kontrastuje ciepła drewniana podłoga.

Jadalnia

Jadalnię urządzono w sposób modny i niezwykle oryginalny.  Zamiast tradycyjnych krzeseł wyposażono ją w drewniana ławkę, którą udekorowano kolorowymi poduszkami. Podest, gdzie znajduje się stół, został wyjątkowo podświetlony, wyróżniając ten obszar. Ciekawie udekorowano ścianę za stołem, wieszając na niej czarno białe fotografie w ramach o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach.

Schody

Schody, które prowadzą na piętro domu, gdzie zlokalizowano kwatery prywatne mieszkańców, odznaczają się wyjątkowym, futurystycznym designem. Proste białe stopnie w kształcie sześcianów idealnie wpisują się we współczesny charakter wnętrz.

Jak Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu